dnes
Sobota - skorojasno
2°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Metro jezdí po Velikonocích plnější, jeho provoz možná bude posílen

Metro jezdí po Velikonocích plnější, jeho provoz možná bude posílen

Hlavní město vyhodnotí informace ze sčítačů cestujících umístěných v metru a podle zjištěných údajů případně zkrátí intervaly mezi soupravami. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Server Aktuálně.cz dnes publikoval video ze stanice Muzeum na lince C, podle kterého se tam dnes ráno pohybovalo větší množství cestujících. Scheinherr řekl, že ještě minulý týden podle dostupných čísel MHD využívalo o 80 procent méně lidí než za běžných okolností.

MHD v metropoli jezdí od konce března podle prázdninových jízdních řádů. Náměstek řekl, že vedení města a dopravního podniku každý den vyhodnocují čísla a jsou připraveni ihned reagovat.

„Ještě minulý týden skutečně nárůst cestujících nebyl a MHD využívalo stále o 80 procent méně cestujících. Pokud tento týden bude počet cestujících jiný, jsme připraveni na to reagovat," řekl. Dodal, že dopravní podnik má dostatek strojvůdců k posílení spojů.

Podle dřívějších informací magistrátu po vládním omezení pohybu, které vstoupilo v platnost 16. března, počet cestujících v MHD klesl o 80 procent a počet aut v Praze zhruba o třetinu. Prodloužení intervalů o jednu až dvě minuty začalo na všech linkách metra platit 21. března.

V MHD bylo také zrušeno otevírání dveří pomocí tlačítka, nástup prvními dveřmi autobusů a prodej jízdenek u řidičů. Vypnuta je ventilace a vnitřní cirkulace vzduchu a autobusy automaticky staví i v zastávkách na znamení.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Tunelovým komplexem Blanka

25. listopadu 2020 v 06:25

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Tunelový komplex Blanka od 26. listopadu od 23 hodin do 27. listopadu do 5 hodin uzavřen.

Na Ořechovce začaly platit parkovací zóny

23. listopadu 2020 ve 12:18

Na Ořechovce v šesté městské části dnes začaly platit parkovací zóny. Od 2. listopadu platí v Praze 6 zóny také na Hanspaulce.

Další články
Nahoru