Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - polojasno -1°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Metro bude od poloviny července opět jezdit do půlnoci
Ilustrační foto: archiv DPP

Metro bude od poloviny července opět jezdit do půlnoci

Pražské metro bude od 15. července jezdit opět do půlnoci. Praha, ROPID a pražský dopravní podnik (DPP) se rozhodly provoz podzemky prodloužit v návaznosti na růst poptávky a počtu přepravených cestujících v metru po dvacáté hodině. Od 1. července začne pro linky pražské MHD a autobusové linky Pražské integrované dopravy (PID) platit prázdninový jízdní řád.

Poslední denní spoje metra budou od 15. července z centra Prahy odjíždět v čase 00:02 až 00:08 v závislosti na lince a stanici:

Linka A
Směr Nemocnice Motol v 00:08 ze stanice Můstek
Směr Depo Hostivař v 00:07 ze stanice Muzeum

Linka B
Směr Černý Most v 00:04 ze stanice Florenc
Směr Zličín v 00:04 ze stanice Můstek

Linka C
Směr Háje v 00:02 ze stanice Muzeum
Směr Letňany v 00:05 ze stanice Florenc

Na poslední spoje pražského metra budou navazovat poslední denní spoje povrchové MHD. V návaznosti na prodloužení provozu metra se mírně prodlouží také denní provoz povrchové MHD. Ze svých konečných budou autobusové i tramvajové noční spoje nově vyjíždět kolem 23:45, zatímco v současnosti to je mezi 23:00 a 23:30.

První rozjezd nočních tramvajových linek z centrálního přestupního bodu v Lazarské bude od 15. července nově v 00:15 místo v současností platných 23:30. Odjezdy posledních večerních spojů příměstských autobusových linek a vlaků PID a provoz nočních příměstských linek zatím zůstávají zachovány ve stávající podobě.

Od čtvrtka 1. července se po více než roce vrací do provozu také linka AE (Airport Express) spojující přímými spoji pražské hlavní nádraží a Terminál 1 a Terminál 2 Letiště Václava Havla Praha.

Linka bude jezdit denně v intervalu 30 minut od zhruba 6 do 22 hodin, DPP na ní bude nasazovat primárně autobusy Iveco Crossway se speciální úpravou s policemi pro zavazadla.

Od začátku července bude DPP na pravidelnou autobusovou linku číslo 100 ze Zličína na Letiště Václava Havla Praha opět nasazovat kloubové nízkopodlažní autobusy s větší kapacitou místo dosavadních standardních 12 metrů dlouhých vozidel.


Autor: red

Další zastávky v Praze 4 získají nové přístřešky

25. ledna 2023 ve 12:25

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v Praze 4 v obměně přístřešků na tramvajových zastávkách. Během uplynulého víkendu byla vyměněna zastávka Palouček na Táborské ve směru k Nuselské radnici a příští víkend, 28. ledna, přijde na řadu zastávka ve směru Pražské...

TSK využila teplého počasí. Za první lednové týdny opravila přes sedm a půl tisíce výtluků

23. ledna 2023 v 10:55

Mrazivé počasí v první polovině prosince s následnou rychlou oblevou poškodilo na řadě míst vozovky tak, že by bez provizorní opravy musela být snižována rychlost nebo jinak omezována doprava, a to zejména na hlavních tazích, kde jezdí i MHD.

Samoobslužné bezhotovostní jízdenkové terminály jsou v provozu ve všech autobusech DPP

23. ledna 2023 v 10:14

Cestující na všech městských linkách provozovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) si mohou zakoupit jízdenky bezhotovostně prostřednictvím samoobslužných terminálů. DPP jich od podzimu nainstaloval 1200 kusů do všech svých autobusů, elektrobusů a trolejbusů. 

Zlíchovský tunel bude ve středu uzavřen

22. ledna 2023 v 11:53

Od 25. ledna do 26. ledna bude v noci od 23 do 5 hodin uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Nehoda auta, tramvaje a sypače zablokovala Argentinskou

21. ledna 2023 ve 21:43

V sobotu 21. ledna po 13 hodině zasahovali hasiči u nehody osobního automobilu, tramvaje a posypového vozu v Argentinské ulici. Událost se obešla bez zranění a hasiči na místě provedli protipožární opatření.

Stavební údržba uzavře Těšnovský tunel

21. ledna 2023 v 09:03

Z důvodu stavební údržby bude Těšnovský tunel dvě noci uzavřen.

Další články
Nahoru