dnes
Pondělí - obcasny-dest
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Metro bude mít hudební vagon, koncerty upozorní na blížící se festivaly
Ilustrační foto: archiv

Metro bude mít hudební vagon, koncerty upozorní na blížící se festivaly

V pražském metru budou lidé v červnu moci nastoupit do hudebního vagonu. Pojízdná scéna bude po příští tři víkendy „ochutnávkou" programu festivalů Metronome a United Islands of Prague, které se uskuteční 25. a 26. června.

„Ještě než přijdou lidé za hudbou na Metronome a United Islands of Prague, chceme část hudebního programu obou festivalů dostat my k nim a zároveň dát možnost všem si v metru zahrát,“ vysvětluje David Gaydečka, organizátor festivalů.

V neděli 5. června v 19 hodin se změní prostřední vagon metra linky A v koncertní síň a kosmickou loď zároveň. Pražský filmový orchestr zahraje melodie kultovních sci-fi snímků Star Wars, Vesmírná Odysea či Star Track.

Druhý a třetí víkend v červnu nabídne hudební vagon příležitost pro každého. V sobotu a neděli vždy od 19 do 22 hodin budou moci hudebníci zahrát v prostředním vagonu linky A všem. Když se během svého hraní v metru natočí a své video s hashtagem #metrosounds nasdílí na sociální sítě, mohou být vybráni do příštího ročníku festivalu United Islands of Prague.

V pondělí 30. května vystoupil v metru gospelový sbor Maranatha

 

Před třemi lety začal v metru jezdit takzvaný komunikační vagon, který měl sloužit jako seznamka. Byl však bídně propagován, lidé o projekt moc nejevily zájem. Z původně víkendové akce vybruslil dopravní podnik tak, že komunikační vagon jezdí celý týden a na jeho existenci upozorňují poutače přímo v jeho interiéru.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru