dnes
Pátek - oblacno
18°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
16°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
14°C
Metro: áčko a béčko už dnes jezdí po celé trase, ale někde nezastavuje. Mokré céčko si počká
Omezený provoz v pražském metru. Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

Metro: áčko a béčko už dnes jezdí po celé trase, ale někde nezastavuje. Mokré céčko si počká

Pražský dopravní podnik po důkladné kontrole všech traťových úseků rozhodl o spuštění provozu metra, a to od dnešní rána na linkách A a B. Dočasně na těchto dvou linkách bude uzavřeno šest stanic, kterými vlaky metra budou projíždět.

Na lince C pojede metro v úseku Háje – Hlavní nádraží a v úseku Kobylisy – Letňany. Z důvodu průsaku vody ve stanici Nádraží Holešovice bude vyloučen provoz v úseku Nádraží Holešovice až Florenc. V úseku Muzeum až Kobylisy bude nadále zajišťována doprava náhradní autobusovou linkou XC.

„Průsak vody ve stanici Nádraží Holešovice intenzivně řešíme, na místě jsou příslušní zaměstnanci, kteří pracují na jeho odstranění. Vzhledem k maximálnímu zajištění bezpečnosti cestujících tak zatím nemůžeme plně zprůjezdnit linku C. Kompletní obnovení provozu metra, stejně tak jako tramvajových a autobusových linek, očekáváme v následujících několika dnech,“ uvádí generální ředitel DPP Milan Křístek.

Provoz metra v již otevřených úsecích metra probíhá bez problémů. Nadále však zůstanou pro cestující uzavřeny stanice metra, na nichž je instalována protipovodňová ochrana, tj. stanice Florenc B, Křižíkova, Invalidovna, Palmovka, Malostranská a Staroměstská.

„Jsem velmi rád, že se nám ve čtvrtek ráno podaří otevřít další úseky metra, tedy necelých 48 hodin po kulminaci Vltavy v Praze. Věřím, že tuto zprávu uvítají všichni obyvatelé a návštěvníci Prahy, a že jim ulehčí jejich cestování,“ dodal.

Provoz metra ve čtvrtek 6. června 

Linka A: plný provoz Dejvická – Depo Hostivař, stanicemi Malostranská a Staroměstská bude metro pouze projíždět

Linka B: plný provoz Zličín – Černý Most, stanicemi Florenc, Křižíkova, Invalidovna a Palmovka bude metro pouze projíždět

Linka C: plný provoz Háje – Hlavní nádraží a Kobylisy – Letňany. Na trase mezi Muzeem a Kobylisy bude v provozu náhradní autobusová doprava XC.


Dopravní omezení v Nádražní ulici

Dnes v 09:58

Od 1. června do konce října bude v souvislosti s rekonstrukcí tramvajové tratě uzavřena Nádražní ulice v úseku Moulíkova – Křížová.   

Osm nocí bude jednosměrně uzavřen tunel Mrázovka

22. května 2020 v 09:48

Od pondělí 25. května projde tunel Mrázovka údržbou, celkem 8 nocí bude uzavřen.

FlixBus obnoví provoz dalších vnitrostátních linek

21. května 2020 v 11:30

Autobusový dopravce FlixBus obnoví provoz na dalších dvou vnitrostátních linkách. Od pátku 22. května začne jezdit z Prahy do Českého Krumlova střídavě přes zastávky Písek a České Budějovice nebo Benešov, Tábor a Třeboň.

Další články
Nahoru