Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 7°C
Sobota 5. 12. 2020
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Metro: áčko a béčko už dnes jezdí po celé trase, ale někde nezastavuje. Mokré céčko si počká
Omezený provoz v pražském metru. Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

Metro: áčko a béčko už dnes jezdí po celé trase, ale někde nezastavuje. Mokré céčko si počká

Pražský dopravní podnik po důkladné kontrole všech traťových úseků rozhodl o spuštění provozu metra, a to od dnešní rána na linkách A a B. Dočasně na těchto dvou linkách bude uzavřeno šest stanic, kterými vlaky metra budou projíždět.

Na lince C pojede metro v úseku Háje – Hlavní nádraží a v úseku Kobylisy – Letňany. Z důvodu průsaku vody ve stanici Nádraží Holešovice bude vyloučen provoz v úseku Nádraží Holešovice až Florenc. V úseku Muzeum až Kobylisy bude nadále zajišťována doprava náhradní autobusovou linkou XC.

„Průsak vody ve stanici Nádraží Holešovice intenzivně řešíme, na místě jsou příslušní zaměstnanci, kteří pracují na jeho odstranění. Vzhledem k maximálnímu zajištění bezpečnosti cestujících tak zatím nemůžeme plně zprůjezdnit linku C. Kompletní obnovení provozu metra, stejně tak jako tramvajových a autobusových linek, očekáváme v následujících několika dnech,“ uvádí generální ředitel DPP Milan Křístek.

Provoz metra v již otevřených úsecích metra probíhá bez problémů. Nadále však zůstanou pro cestující uzavřeny stanice metra, na nichž je instalována protipovodňová ochrana, tj. stanice Florenc B, Křižíkova, Invalidovna, Palmovka, Malostranská a Staroměstská.

„Jsem velmi rád, že se nám ve čtvrtek ráno podaří otevřít další úseky metra, tedy necelých 48 hodin po kulminaci Vltavy v Praze. Věřím, že tuto zprávu uvítají všichni obyvatelé a návštěvníci Prahy, a že jim ulehčí jejich cestování,“ dodal.

Provoz metra ve čtvrtek 6. června 

Linka A: plný provoz Dejvická – Depo Hostivař, stanicemi Malostranská a Staroměstská bude metro pouze projíždět

Linka B: plný provoz Zličín – Černý Most, stanicemi Florenc, Křižíkova, Invalidovna a Palmovka bude metro pouze projíždět

Linka C: plný provoz Háje – Hlavní nádraží a Kobylisy – Letňany. Na trase mezi Muzeem a Kobylisy bude v provozu náhradní autobusová doprava XC.


Strahovský tunel v sobotu v noci uzavřen

Včera ve 14:04

Z důvodu pravidelné údržby a čištění kamer bude Strahovský tunel od soboty 5. prosince od 23 hodin do neděle 6. prosince do 5 hodin uzavřen.

Dnes v noci budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny

3. prosince 2020 v 07:00

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou Brusnický a Dejvický tunel od 3.12.2020 od 23 hodin do 4.12.2020 do 5 hodin uzavřeny.

Příští týden bude obnoven plný provoz denních příměstských autobusových linek

2. prosince 2020 ve 14:02

V návaznosti na další uvolňování vládních protiepidemických opatření a na základě rozhodnutí Středočeského kraje bude od pondělí 7. prosince obnoven plný provoz denních příměstských autobusových linek PID, končí tedy prázdninové omezení u části z nich.

V úterý se vrátí provoz do uzavřeného úseku v Prosecké ulici

30. listopadu 2020 ve 20:41

Technická správa komunikací dokončila 30. listopadu práce na kompletní rekonstrukci komunikace a chodníků v Prosecké ulici v úseku od ulice Františka Kadlece po ulici Na Labuťce, a tím se nejpozději v úterý 1. prosince 2020 vrátí do toho úseku provoz v obou směrech.

Další články
Nahoru