dnes
Pátek - zatazeno
18°C
zítra
Sobota - zatazeno
16°C
pozítří
Neděle - polojasno
18°C
Metro: áčko a béčko už dnes jezdí po celé trase, ale někde nezastavuje. Mokré céčko si počká
Omezený provoz v pražském metru. Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

Metro: áčko a béčko už dnes jezdí po celé trase, ale někde nezastavuje. Mokré céčko si počká

Pražský dopravní podnik po důkladné kontrole všech traťových úseků rozhodl o spuštění provozu metra, a to od dnešní rána na linkách A a B. Dočasně na těchto dvou linkách bude uzavřeno šest stanic, kterými vlaky metra budou projíždět.

Na lince C pojede metro v úseku Háje – Hlavní nádraží a v úseku Kobylisy – Letňany. Z důvodu průsaku vody ve stanici Nádraží Holešovice bude vyloučen provoz v úseku Nádraží Holešovice až Florenc. V úseku Muzeum až Kobylisy bude nadále zajišťována doprava náhradní autobusovou linkou XC.

„Průsak vody ve stanici Nádraží Holešovice intenzivně řešíme, na místě jsou příslušní zaměstnanci, kteří pracují na jeho odstranění. Vzhledem k maximálnímu zajištění bezpečnosti cestujících tak zatím nemůžeme plně zprůjezdnit linku C. Kompletní obnovení provozu metra, stejně tak jako tramvajových a autobusových linek, očekáváme v následujících několika dnech,“ uvádí generální ředitel DPP Milan Křístek.

Provoz metra v již otevřených úsecích metra probíhá bez problémů. Nadále však zůstanou pro cestující uzavřeny stanice metra, na nichž je instalována protipovodňová ochrana, tj. stanice Florenc B, Křižíkova, Invalidovna, Palmovka, Malostranská a Staroměstská.

„Jsem velmi rád, že se nám ve čtvrtek ráno podaří otevřít další úseky metra, tedy necelých 48 hodin po kulminaci Vltavy v Praze. Věřím, že tuto zprávu uvítají všichni obyvatelé a návštěvníci Prahy, a že jim ulehčí jejich cestování,“ dodal.

Provoz metra ve čtvrtek 6. června 

Linka A: plný provoz Dejvická – Depo Hostivař, stanicemi Malostranská a Staroměstská bude metro pouze projíždět

Linka B: plný provoz Zličín – Černý Most, stanicemi Florenc, Křižíkova, Invalidovna a Palmovka bude metro pouze projíždět

Linka C: plný provoz Háje – Hlavní nádraží a Kobylisy – Letňany. Na trase mezi Muzeem a Kobylisy bude v provozu náhradní autobusová doprava XC.


Uzavření tunelového komplexu Blanka

Včera ve 13:26

Od soboty 19. října od 23 hodin do neděle 20. října do 5 hodin bude tunelový komplex uzavřen.

Praha 9: Lávka přes Rokytku je uzavřena

16. října 2019 v 09:38

Od dnešního dne je na 8 týdnů uzavřena dřevěná lávka přes Rokytku u ragbyového hřiště.

Omezení dopravy v Bucharově ulici

16. října 2019 v 07:48

Ve čtvrtek 17. října zahájí Technická správa komunikací souvislou údržbu v části Bucharovy ulice ve Stodůlkách. Jedná se o úsek ulic Upolínová – Jeremiášova. Práce jsou rozděleny do dvou etap a potrvají až do poloviny roku 2020.

Dopravní opatření v okolí stavby na Chodově

15. října 2019 v 07:59

Probíhající dostavba školy ZŠ a MŠ Chodov si vyžádala změnu dočasných dopravních opatření.

Výtoň – Sídliště Modřany: V noci ze čtvrtka na pátek nepojedou tramvaje

8. října 2019 v 11:41

V noci ze čtvrtka 10. října od 21:25 hodin na pátek 11. října do 4:25 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Výtoň – Sídliště Modřany.

Další články
Nahoru