Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Metro a tramvaje pojedou v kratších intervalech, u autobusů se změna odkládá
Tramvaje na Karlově náměstí. Foto: Jan Puci

Metro a tramvaje pojedou v kratších intervalech, u autobusů se změna odkládá

Pražské metro a tramvaje pojedou od pondělí 13. února v kratších intervalech. Od začátku roku jezdí kvůli nižšímu počtu cestujících podle takzvaných poloprázdninových řádů. Podle nich budou jezdit až do pondělí 27. února již pouze autobusy MHD. Informoval o tom Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje veřejnou dopravu v metropoli a okolí.

Metro začne od 13. února jezdit opět v těch nejkratších intervalech ve špičkách, tedy každých 150 sekund na lince A, 140 sekund na lince B a 117 sekund na lince C.

„Tramvaje budou jezdit ve špičkách také častěji. U páteřních linek 9, 17 a 22 se zkracuje interval z 5 minut na 4 minuty a u všech ostatních tramvajových linek z poloprázdninových 10 minut jen na 8 minut,“ sdělil Drápal.

Autobusové linky budou jezdit podle poloprázdninových jízdních řádů, tedy pouze s mírným omezením ještě dva týdny, až do pondělí 27. února. Nebylo to tak plánováno, ale má to svůj důvod, který je třeba hledat v Podolí.

Zhotovitel Dvoreckého mostu totiž požádal o prodloužení nutné výluky tramvajové trati na Podolském nábřeží z původně očekávaných dvou až tří týdnů na měsíc a půl (od 1. dubna do 15. května). Na zajištění náhradní autobusové dopravy za dotčené tramvajové linky tak bude v tomto období každý pracovní den potřeba navíc zhruba 20 autobusů a 40 řidičů.

„Aby řidiči autobusů toto navýšení zvládli, potřebují nyní ulevit prodloužením poloprázdninového provozu o zmíněné dva týdny. Jen tak v závěru roku výrazně nepřekročí limity své přesčasové práce a v prosinci, kdy jezdí cestujících nejvíce, se nestane, že by již nemohli za volant usednout,“ vysvětlil Drápal.

„Je tak výhodnější ponechat mírně prodloužené intervaly na některých linkách a snížit potřebu řidičů teď v únoru, kdy podle přepravních průzkumů využívá pražské autobusy o 100 až 150 tisíc cestujících každý den méně než na zmíněném konci roku,“ pokračoval. 


Autor: Jan Puci

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

Včera v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

28. listopadu 2023 ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Další články
Nahoru