dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Městské policii chybí strážníci, radní schválili náborový příspěvek 100 tisíc a ubytovnu zdarma
Cílem kampaně je, aby se v ulicích zvýšil počet strážníků. Ilustrační foto: archiv

Městské policii chybí strážníci, radní schválili náborový příspěvek 100 tisíc a ubytovnu zdarma

Pražští radní na svém dnešním zasedání schválili návrh vedení městské policie (MP) na zavedení náborového příspěvku ve výši 100 tisíc korun pro nové strážníky a bezplatné ubytovny jak pro uchazeče o práci u policie v rámci výběrového řízení, tak pro nové strážníky v rámci nástupního vzdělávacího kurzu. Nedostatek strážníků je dlouhodobý, už loni a předloni byla zavedena řada benefitů pro nováčky.

Stotisícový benefit bude rozdělen na dvě části. Ta první ve výši 52 tisíc korun bude vyplacena v prvních pěti měsících trvání pracovního poměru a zbytek po dobu následujících 48 měsíců ve výši tisíc korun měsíčně.

Zároveň bude všem uchazečům, kteří se zúčastní přijímacího řízení poskytnuto bezplatné ubytování. Novým zaměstnancům pak bude MP poskytovat bezplatné ubytování po celou dobu nástupního pět měsíců trvajícího kurzu.

„Po úspěšném zavedení příspěvků na bydlení a dopravu, stravenek a rizikového příplatku v roce 2014 a 2015, se jedná o další krok, kterým chceme získat posily do našich řad i do ulic. Pro správný chod města má práce strážníků svůj nezastupitelný význam,“ sdělil ředitel MP Praha Eduard Šuster.


Další články
Nahoru