Dnes Sobota - oblacno 22°C
Zítra Neděle - polojasno 23°C
Sobota 25. 9. 2021
Svátek má Zlata
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Politika

Městské části Praha 1, 2 a 5 svolají na září odborné jednání k protidrogové politice

Ve snaze řešit dopady bezdomovectví a drogové problematiky svolají zástupci městských částí Praha 1, 2 a 5 na září kulatý stůl protidrogových i sociálních odborníků, zástupců policie, strážníků z terénu, starostů a místostarostů městských částí. Na svém facebookovém profilu to v uplynulých dnech uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

„S magistrátem, který má bezdomovectví i protidrogovou politiku ve svých rukou, sice komunikujeme, ale zlepšení je v nedohlednu. Nám jako starostům nejvíce dotčených městských částí došla trpělivost,“ napsala Zajíčková.

„Spojila jsem síly se starostkou dvojky. Jako poslankyně se Jana Černochová věnuje bezpečnosti dlouhé roky. Připojil se k nám i starosta Prahy 1 Petr Hejma. Sdílíme data, zkušenosti i nápady. Pokud toho magistrát dlouhodobě není schopen a přehazuje řešení na nás, pustíme se do toho,“ pokračovala.

Podle Zajíčkové bude po kulatém stolu předložen magistrátu seznam kroků. „Budeme požadovat jejich realizaci v co nejkratší době, aby lidé ve veřejném prostoru viděli změnu, cítili se lépe, dobře se jim tu žilo,“ dodala.


Autor: red

Zastupitelé Prahy 4 se sejdou na 17. zasedání

20. září 2021 v 09:04

V probíhajícím volebním období se zastupitelé Prahy 4 sejdou ve středu 22. září od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice (Táborská 500) na svém 17. zasedání.

Zastupitelstvo Prahy 4 zasedne mimořádně

16. září 2021 ve 23:20

Mimořádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v pátek 17. září od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice (Táborská 500).

Další články
Nahoru