dnes
Sobota - zatazeno
13°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
11°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
16°C
Městské části neplánují samy omezovat provoz školek
Ilustrační foto: archiv

Městské části neplánují samy omezovat provoz školek

Radnice pražských městských částí neplánují z vlastní iniciativy uzavírat nebo omezovat provoz mateřských škol. Na dotaz ČTK to dnes uvedli jejich mluvčí. Od středy budou z rozhodnutí vlády uzavřeny všechny školy s výjimkou právě mateřských.

„Městská část Praha 5 v tuto chvíli neuvažuje o uzavření mateřských škol. Postup s ohledem na předškolní zařízení intenzivně komunikujeme napříč městskými částmi. Zatím žádná z nich neplánuje k takovém kroku přikročit," uvedl mluvčí Prahy 5 Tomáš Kopečný.

Místostarosta Prahy 3 Štěpán Štrébl (Piráti) uvedl, že se radnice bude řídit rozhodnutím vlády. „Předpokládáme, že pokud by vláda chtěla školky zavřít, udělala by to, a že vládní rozhodnutí nezavřít mateřské školy vychází z reálných dat, bylo konzultováno s odborníky a že vláda riziko pečlivě zvážila," uvedl.

Vládu však kritizoval za nejasnou komunikaci. „Stejně jako na jaře i nyní si postěžuji, že vláda v případě školek nevydala zcela jasný pokyn ´nezavírat´ a její záměr si musíme dovozovat," řekl.

Školky neplánují omezovat ani radnice Prahy 2, Prahy 4 či Prahy 6. Vedení Prahy 8 o tom podle mluvčího Martina Šalka bude jednat na krizovém štábu ve středu dopoledne.

Radní Prahy 6 Marie Kubíková (ODS) dodala, že pro zaměstnance školek bude městská část chtít zajistit možnost, aby jejich děti docházely do základních škol, které musí být z rozhodnutí vlády otevřeny pro zdravotníky a další klíčové zaměstnance.

Vláda rozhodla o uzavření škol s výjimkou mateřských v pondělí večer. Opatření bude platit od středy do 1. listopadu. Teprve od pondělí přitom nabylo účinnosti opatření, na základě kterého se na druhém stupni základních škol učí prezenčně polovina dětí, zbytek na dálku. Po týdnu se měli žáci střídat.

Na výuku on-line v pondělí přešly vysoké a střední školy v celém Česku, dosud v některých regionech fungovaly normálně. Na prvním stupni dosud byla prezenční výuka s povinností nošení roušek na chodbách a zákazem zpěvu.


Praha 5: Inzerce v časopisu Pětka pro provozovatele podniků

Dnes v 10:28

Radnice Prahy 5 nabízí podnikatelům, provozovatelům restaurací, kaváren nebo bister pomoc v podobě stručné prezentace v časopisu Pětka. Podmínkou je provozovna na území páté městské části, funkční výdejní okénko či nabídka rozvozu jídel.

Sbírka na obnovu požárem zničeného kostela

Včera ve 13:40

Ve středu odpoledne zničil požár kostel svatého Michaela v zahradě Kinských, známý také jako chrám sv. archanděla Michaela. Chrám je majetkem hlavního města Prahy, ale několik desítek let ho má ve správě a v užívání pravoslavná církev. Pražští radní odsouhlasili vznik veřejné sbírky na obnovu...

Praha 13: Kdy na úřad

Včera ve 13:12

Radnice Prahy 13 bude pro veřejnost otevřena i nadále dva dny v týdnu, v pondělí a ve středu.

Jak se chovat v době krizových opatření? Praha 2 zveřejnila odpovědi na nejčastější otázky

Včera ve 12:32

Vzhledem k dotazům veřejnosti, které se týkají především chování v době vládních pandemických opatření, připravila radnice Prahy 2 odpovědi. Lidé se tak z obrázků zveřejňovaných na sociálních sítí například dozví, zda mohou jít na procházku do parku bez roušky, nebo také, zda si mohou nechat...

V metropoli přibylo ve čtvrtek 1337 nových případů koronaviru

Včera ve 12:20

Laboratoře odhalily ve čtvrtek v Praze 1337 nových případů koronaviru. Je to výrazný pokles proti minulému čtvrtku, kdy v hlavním městě přibylo rekordních 1713 případů. V metropoli je nyní 22 825 nakažených, většina z nich má mírný průběh nemoci. Vyplývá to z údajů ministerstva...

Trhy na Kulaťáku se dočasně ruší

Včera v 08:56

Od 28. října se dle vládního nařízení na farmářských trzích mohou nabízet jen potraviny původem z ČR. Stánky mají být nejméně dva metry od sebe a na 400 metrech čtverečních tržiště by mělo být maximálně 20 lidí.

Praha 5 využije prvky městského mobiliáře

29. října 2020 ve 12:39

Rada městské části Praha 5 schválila možnost využívat prvky pražského mobiliáře. Od dohody s Magistrátem hl. m. Prahy si slibuje především úsporu finančních prostředků, kterou jednotný systém uličního vybavení nabízí. Dále také nový design, který má do budoucna za cíl nahradit různorodou směs...

Botanická zahrada Na Slupi uzavřena

29. října 2020 v 10:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zavřela i venkovní expozice.

Praha 11: Roušky a dezinfekce

29. října 2020 v 08:05

Pokud sháníte roušky nebo dezinfekci a je pro vás obtížné si je zajistit, kontaktujte Občanskou linku Prahy 11.

Další články
Nahoru