Dnes Středa - oblacno 2°C
Zítra Čtvrtek - snih 3°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Městské části neplánují samy omezovat provoz školek
Ilustrační foto: archiv

Městské části neplánují samy omezovat provoz školek

Radnice pražských městských částí neplánují z vlastní iniciativy uzavírat nebo omezovat provoz mateřských škol. Na dotaz ČTK to dnes uvedli jejich mluvčí. Od středy budou z rozhodnutí vlády uzavřeny všechny školy s výjimkou právě mateřských.

„Městská část Praha 5 v tuto chvíli neuvažuje o uzavření mateřských škol. Postup s ohledem na předškolní zařízení intenzivně komunikujeme napříč městskými částmi. Zatím žádná z nich neplánuje k takovém kroku přikročit," uvedl mluvčí Prahy 5 Tomáš Kopečný.

Místostarosta Prahy 3 Štěpán Štrébl (Piráti) uvedl, že se radnice bude řídit rozhodnutím vlády. „Předpokládáme, že pokud by vláda chtěla školky zavřít, udělala by to, a že vládní rozhodnutí nezavřít mateřské školy vychází z reálných dat, bylo konzultováno s odborníky a že vláda riziko pečlivě zvážila," uvedl.

Vládu však kritizoval za nejasnou komunikaci. „Stejně jako na jaře i nyní si postěžuji, že vláda v případě školek nevydala zcela jasný pokyn ´nezavírat´ a její záměr si musíme dovozovat," řekl.

Školky neplánují omezovat ani radnice Prahy 2, Prahy 4 či Prahy 6. Vedení Prahy 8 o tom podle mluvčího Martina Šalka bude jednat na krizovém štábu ve středu dopoledne.

Radní Prahy 6 Marie Kubíková (ODS) dodala, že pro zaměstnance školek bude městská část chtít zajistit možnost, aby jejich děti docházely do základních škol, které musí být z rozhodnutí vlády otevřeny pro zdravotníky a další klíčové zaměstnance.

Vláda rozhodla o uzavření škol s výjimkou mateřských v pondělí večer. Opatření bude platit od středy do 1. listopadu. Teprve od pondělí přitom nabylo účinnosti opatření, na základě kterého se na druhém stupni základních škol učí prezenčně polovina dětí, zbytek na dálku. Po týdnu se měli žáci střídat.

Na výuku on-line v pondělí přešly vysoké a střední školy v celém Česku, dosud v některých regionech fungovaly normálně. Na prvním stupni dosud byla prezenční výuka s povinností nošení roušek na chodbách a zákazem zpěvu.


Krizová Linka EDA nově nabízí pomoc

Dnes v 09:44

Bezplatná krizová Linka EDA rozšiřuje své působení a nově nabízí pomoc všem lidem, kteří se obávají o své zdraví nebo zdraví svých blízkých.

Pátá a šestá městská část startují spolupráci v oblasti mobility

Včera ve 20:19

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková a místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek se sešli, aby si předali zkušenosti mezi radnicemi a nastartovali spolupráci.

Praha představila veřejnosti informační web k očkování

Včera v 17:59

Magistrát ve spolupráci s městskou společností Operátor ICT a agenturou DDB Prague připravil komplexní informační kampaň o očkování proti nemoci covid-19 pro obyvatele Prahy.

Tři významné vzpomínkové akce připomenou Den památky obětí holocaustu

Včera v 16:12

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na krizové opatření Vlády ČR proběhnou zítra akce v online prostoru.

Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

Včera v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Radnice oslovila lékaře na poliklinikách

Včera v 09:55

Magistrát požádal městské části o zaslání seznamu potencionálních zájemců o zřízení očkovacích míst v jednotlivých městských částech.

Očkování seniorů v pobytovém zařízení Prahy 4

25. ledna 2021 ve 20:20

V Praze 4 proběhlo očkování seniorů, kterým Ústav sociálních služeb Prahy 4 poskytuje odlehčovací pobytové služby. V pátek 22. ledna dostali první dávku vakcíny senioři a zaměstnanci v odlehčovacím zařízení Jílovská. V průběhu tohoto týdne by mělo proběhnout očkování seniorů 80+ v domech...

Další články
Nahoru