Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - oblacno 17°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Městské části neplánují samy omezovat provoz školek
Ilustrační foto: archiv

Městské části neplánují samy omezovat provoz školek

Radnice pražských městských částí neplánují z vlastní iniciativy uzavírat nebo omezovat provoz mateřských škol. Na dotaz ČTK to dnes uvedli jejich mluvčí. Od středy budou z rozhodnutí vlády uzavřeny všechny školy s výjimkou právě mateřských.

„Městská část Praha 5 v tuto chvíli neuvažuje o uzavření mateřských škol. Postup s ohledem na předškolní zařízení intenzivně komunikujeme napříč městskými částmi. Zatím žádná z nich neplánuje k takovém kroku přikročit," uvedl mluvčí Prahy 5 Tomáš Kopečný.

Místostarosta Prahy 3 Štěpán Štrébl (Piráti) uvedl, že se radnice bude řídit rozhodnutím vlády. „Předpokládáme, že pokud by vláda chtěla školky zavřít, udělala by to, a že vládní rozhodnutí nezavřít mateřské školy vychází z reálných dat, bylo konzultováno s odborníky a že vláda riziko pečlivě zvážila," uvedl.

Vládu však kritizoval za nejasnou komunikaci. „Stejně jako na jaře i nyní si postěžuji, že vláda v případě školek nevydala zcela jasný pokyn ´nezavírat´ a její záměr si musíme dovozovat," řekl.

Školky neplánují omezovat ani radnice Prahy 2, Prahy 4 či Prahy 6. Vedení Prahy 8 o tom podle mluvčího Martina Šalka bude jednat na krizovém štábu ve středu dopoledne.

Radní Prahy 6 Marie Kubíková (ODS) dodala, že pro zaměstnance školek bude městská část chtít zajistit možnost, aby jejich děti docházely do základních škol, které musí být z rozhodnutí vlády otevřeny pro zdravotníky a další klíčové zaměstnance.

Vláda rozhodla o uzavření škol s výjimkou mateřských v pondělí večer. Opatření bude platit od středy do 1. listopadu. Teprve od pondělí přitom nabylo účinnosti opatření, na základě kterého se na druhém stupni základních škol učí prezenčně polovina dětí, zbytek na dálku. Po týdnu se měli žáci střídat.

Na výuku on-line v pondělí přešly vysoké a střední školy v celém Česku, dosud v některých regionech fungovaly normálně. Na prvním stupni dosud byla prezenční výuka s povinností nošení roušek na chodbách a zákazem zpěvu.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Dnes v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

Dnes v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 9 chce jít vlastní cestou testování

7. dubna 2021 v 18:31

Praha 9 vyzkoušela v pilotním projektu všechny dostupné antigenní testy pro potřeby škol a školek. Jedinou spolehlivou a zároveň ekonomicky přijatelnou metodou je takzvané poolováni, vyhodnocování pomocí kolektivního testování PCR. Spolupráce probíhala s renomovanou českou laboratoří, tak byla...

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Další články
Nahoru