Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - oblacno 4°C
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Městské části neplánují samy omezovat provoz školek
Ilustrační foto: archiv

Městské části neplánují samy omezovat provoz školek

Radnice pražských městských částí neplánují z vlastní iniciativy uzavírat nebo omezovat provoz mateřských škol. Na dotaz ČTK to dnes uvedli jejich mluvčí. Od středy budou z rozhodnutí vlády uzavřeny všechny školy s výjimkou právě mateřských.

„Městská část Praha 5 v tuto chvíli neuvažuje o uzavření mateřských škol. Postup s ohledem na předškolní zařízení intenzivně komunikujeme napříč městskými částmi. Zatím žádná z nich neplánuje k takovém kroku přikročit," uvedl mluvčí Prahy 5 Tomáš Kopečný.

Místostarosta Prahy 3 Štěpán Štrébl (Piráti) uvedl, že se radnice bude řídit rozhodnutím vlády. „Předpokládáme, že pokud by vláda chtěla školky zavřít, udělala by to, a že vládní rozhodnutí nezavřít mateřské školy vychází z reálných dat, bylo konzultováno s odborníky a že vláda riziko pečlivě zvážila," uvedl.

Vládu však kritizoval za nejasnou komunikaci. „Stejně jako na jaře i nyní si postěžuji, že vláda v případě školek nevydala zcela jasný pokyn ´nezavírat´ a její záměr si musíme dovozovat," řekl.

Školky neplánují omezovat ani radnice Prahy 2, Prahy 4 či Prahy 6. Vedení Prahy 8 o tom podle mluvčího Martina Šalka bude jednat na krizovém štábu ve středu dopoledne.

Radní Prahy 6 Marie Kubíková (ODS) dodala, že pro zaměstnance školek bude městská část chtít zajistit možnost, aby jejich děti docházely do základních škol, které musí být z rozhodnutí vlády otevřeny pro zdravotníky a další klíčové zaměstnance.

Vláda rozhodla o uzavření škol s výjimkou mateřských v pondělí večer. Opatření bude platit od středy do 1. listopadu. Teprve od pondělí přitom nabylo účinnosti opatření, na základě kterého se na druhém stupni základních škol učí prezenčně polovina dětí, zbytek na dálku. Po týdnu se měli žáci střídat.

Na výuku on-line v pondělí přešly vysoké a střední školy v celém Česku, dosud v některých regionech fungovaly normálně. Na prvním stupni dosud byla prezenční výuka s povinností nošení roušek na chodbách a zákazem zpěvu.


Autor: ČTK
Další články
Nahoru