Dnes Neděle - jasno 24°C
Zítra Pondělí - polojasno 22°C
Neděle 11. 6. 2023
Svátek má Bruno
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Městské části na východě Prahy posílají obcím na Moravě 620 000 korun
Hasiči se zapojili do technické pomoci při zakrývání poškozených střech domů. Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Městské části na východě Prahy posílají obcím na Moravě 620 000 korun

Vedení radnic pražských městských částí na východním okraji hlavního města, konkrétně Praha 14, Praha 20, Praha 21, Praha – Běchovice a Praha – Dolní Počernice, se rozhodli urychleně pomoci obcím zdevastovaných tornádem na jihu Moravy. Každá z městských částí poskytne finanční dar přímo na účet postižených obcí. Horní Počernice připravují navíc i sbírku materiální pomoci.

„Řídíme se pravidlem, že rychlá pomoc je dobrá pomoc. Katastrofa, která postihla obce na jihu Moravy, zasáhla do životů mnoha občanů, kteří se z minuty na minutu ocitli bez střechy nad hlavou a s totálně zdevastovaným rodinným majetkem. Tito lidé potřebují okamžitou pomoc a my víme, že nejlepším hospodářem se znalostí postižených lokalit jsou místní radnice," uvedl starosta Běchovic Ondřej Martan. 

„Věříme, že kombinace finanční a materiální pomoci je tou nejlepší formou podpory postižených obcí. Doufám, že náš přístup bude motivovat i další zástupce samospráv," uvedl starosta Horních Počernic Petr Měšťan.

„Když jsem byl den před katastrofou jmenován do pozice starosty, ani bych nepomyslel, že prvním krokem v mé nové funkci bude organizace zaslání finanční pomoci katastrofou postižené Moravě. Neváhal jsem ale ani minutu, a proto vedení Prahy 14 posílá okamžitě 250 tisíc korun postiženým obcím," uvedl Jiří Zajac, starosta Prahy 14. 

„Záběry z místa katastrofy, které za posledních pár hodin dorazily z jižní Moravy musí spojit náš národ. Proto se i Praha 21 – Újezd nad Lesy připojuje k aktivitě okolních radnic a pošle pro čtyři postižené obce celkem 120 tisíc korun. Věříme, že se brzy podaří obnovit alespoň základní dodávky energií a naše peníze pomohou tam, kde bude nejvíce potřeba,“ uvedl Milan Samec, starosta Prahy 21.


Autor: TZ, red

Nájemní byty k úpravě vlastním nákladem nabídne Praha 2 v aukci

Včera v 11:50

Praha 2 přichází v oblasti nájemního bydlení s novinkou, prostřednictvím aukce zájemcům nabídne byty určené k úpravě vlastním nákladem. Prvních pět bytových jednotek na Novém Městě a v Nuslích hodlá radnice soutěžit již 19. června.

Další tři nové komunitní kompostéry v Praze 6

Včera v 06:11

Praha 6 společně s organizací Kokoza pokračuje v rozšiřování komunitního kompostování a ke třem kompostérům, které už fungují na sídlišti Červený Vrch, ve vnitrobloku ve Velflíkově ulici a na Petřinách, nově přibydou další tři.

Praha 13: Zapojte se do tvorby pocitové mapy

8. června 2023 v 08:33

Praha 13 v rámci aktualizace Strategického plánu zveřejnila Pocitovou mapu. Jejím vyplněním pomohou obyvatelé třináctky při projektech radnice.

Praha: Veřejný seminář pro žadatele k programu podpory v oblasti kultury a umění

8. června 2023 v 07:28

Hlavní město Praha letos vyčlenilo celkem 400 milionů korun v rámci Programu podpory v oblasti kultury a umění pro jednoleté dotace v roce 2024 a pro víceleté dotace na léta 2025–2028. Lhůta pro podání žádosti je od 15. června do 28. června. Při té příležitosti se už v úterý 13. června 2023 od...

Další články
Nahoru