Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - bourky 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Městské části na východě Prahy posílají obcím na Moravě 620 000 korun
Hasiči se zapojili do technické pomoci při zakrývání poškozených střech domů. Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Městské části na východě Prahy posílají obcím na Moravě 620 000 korun

Vedení radnic pražských městských částí na východním okraji hlavního města, konkrétně Praha 14, Praha 20, Praha 21, Praha – Běchovice a Praha – Dolní Počernice, se rozhodli urychleně pomoci obcím zdevastovaných tornádem na jihu Moravy. Každá z městských částí poskytne finanční dar přímo na účet postižených obcí. Horní Počernice připravují navíc i sbírku materiální pomoci.

„Řídíme se pravidlem, že rychlá pomoc je dobrá pomoc. Katastrofa, která postihla obce na jihu Moravy, zasáhla do životů mnoha občanů, kteří se z minuty na minutu ocitli bez střechy nad hlavou a s totálně zdevastovaným rodinným majetkem. Tito lidé potřebují okamžitou pomoc a my víme, že nejlepším hospodářem se znalostí postižených lokalit jsou místní radnice," uvedl starosta Běchovic Ondřej Martan. 

„Věříme, že kombinace finanční a materiální pomoci je tou nejlepší formou podpory postižených obcí. Doufám, že náš přístup bude motivovat i další zástupce samospráv," uvedl starosta Horních Počernic Petr Měšťan.

„Když jsem byl den před katastrofou jmenován do pozice starosty, ani bych nepomyslel, že prvním krokem v mé nové funkci bude organizace zaslání finanční pomoci katastrofou postižené Moravě. Neváhal jsem ale ani minutu, a proto vedení Prahy 14 posílá okamžitě 250 tisíc korun postiženým obcím," uvedl Jiří Zajac, starosta Prahy 14. 

„Záběry z místa katastrofy, které za posledních pár hodin dorazily z jižní Moravy musí spojit náš národ. Proto se i Praha 21 – Újezd nad Lesy připojuje k aktivitě okolních radnic a pošle pro čtyři postižené obce celkem 120 tisíc korun. Věříme, že se brzy podaří obnovit alespoň základní dodávky energií a naše peníze pomohou tam, kde bude nejvíce potřeba,“ uvedl Milan Samec, starosta Prahy 21.


Autor: TZ, red

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru