Dnes Středa - jasno 19°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Městské části na východě Prahy posílají obcím na Moravě 620 000 korun
Hasiči se zapojili do technické pomoci při zakrývání poškozených střech domů. Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Městské části na východě Prahy posílají obcím na Moravě 620 000 korun

Vedení radnic pražských městských částí na východním okraji hlavního města, konkrétně Praha 14, Praha 20, Praha 21, Praha – Běchovice a Praha – Dolní Počernice, se rozhodli urychleně pomoci obcím zdevastovaných tornádem na jihu Moravy. Každá z městských částí poskytne finanční dar přímo na účet postižených obcí. Horní Počernice připravují navíc i sbírku materiální pomoci.

„Řídíme se pravidlem, že rychlá pomoc je dobrá pomoc. Katastrofa, která postihla obce na jihu Moravy, zasáhla do životů mnoha občanů, kteří se z minuty na minutu ocitli bez střechy nad hlavou a s totálně zdevastovaným rodinným majetkem. Tito lidé potřebují okamžitou pomoc a my víme, že nejlepším hospodářem se znalostí postižených lokalit jsou místní radnice," uvedl starosta Běchovic Ondřej Martan. 

„Věříme, že kombinace finanční a materiální pomoci je tou nejlepší formou podpory postižených obcí. Doufám, že náš přístup bude motivovat i další zástupce samospráv," uvedl starosta Horních Počernic Petr Měšťan.

„Když jsem byl den před katastrofou jmenován do pozice starosty, ani bych nepomyslel, že prvním krokem v mé nové funkci bude organizace zaslání finanční pomoci katastrofou postižené Moravě. Neváhal jsem ale ani minutu, a proto vedení Prahy 14 posílá okamžitě 250 tisíc korun postiženým obcím," uvedl Jiří Zajac, starosta Prahy 14. 

„Záběry z místa katastrofy, které za posledních pár hodin dorazily z jižní Moravy musí spojit náš národ. Proto se i Praha 21 – Újezd nad Lesy připojuje k aktivitě okolních radnic a pošle pro čtyři postižené obce celkem 120 tisíc korun. Věříme, že se brzy podaří obnovit alespoň základní dodávky energií a naše peníze pomohou tam, kde bude nejvíce potřeba,“ uvedl Milan Samec, starosta Prahy 21.


Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru