dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - oblacno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Městské části mají zájem o projekt mapování bezbariérovosti
Městské části mohly žádat o dotace na pomoc bezdomovcům. Ilustrační foto: archiv

Městské části mají zájem o projekt mapování bezbariérovosti

Projekt mapování bezbariérovosti v Praze se setkal na úrovni městských částí s pozitivním ohlasem. Hned patnáct jich zažádalo o finanční příspěvek z rozpočtu města na vlastní mapování. Radní poskytnutí dotací schválili.

Městským částem možnost zažádat o dotaci ve výši maximálně 50 tisíc korun na mapování budov či veřejného prostranství z hlediska bezbariérovosti. Jde o součást dlouhodobého projektu, jehož cílem je vytvořit komplexní mapu přístupnosti veřejných budov a prostranství na celém území Prahy.

Na možnost zapojit se do projektu a čerpat finanční příspěvek kladně zareagovalo patnáct zejména velkých městských částí. „Jsou občanům mnohem blíže a je proto důležité, že se jejich velká část chce tak rozsáhlého projektu účastnit,“ komentovala množství podaných žádostí radní pro sociální politiku a školství Irena Ropková. Celkové náklady na uvedené dotace činí 736 500 korun.

Vedle dotací na mapování přístupnosti schválila rada také poskytnutí dotací městským částem na podporu plánování sociálních služeb. Cílem je zefektivnit poskytované služby a přizpůsobit je novým trendům v demografickém vývoji struktury obyvatelstva. Mezi osmnáct městských částí bylo na tyto aktivity přerozděleno bezmála 860 tisíc korun.

Třetí oblast dotací, o které mohly městské části žádat, byla pomoc bezdomovcům. Zde si celkem sedmnáct městských částí přerozdělilo necelé 2 miliony korun na projekty zejména z oblasti terénních sociálních služeb, které jsou často realizovány ve spolupráci s nestátními neziskovými organizacemi.


Další články
Nahoru