Dnes Čtvrtek - polojasno 23°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 29°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
PolitikaZe sociálních sítí

Městské části budou moci ovlivňovat technické řešení trasy vysokorychlostní železnice

Na jednání pražského zastupitelstva byly minulý týden ve čtvrtek projednávány i body důležité pro Prahu 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Začlenění nové trasy vysokorychlostní železnice od nádraží Zahradní Město až po okraj metropole do územního plánu a do Zásad územního rozvoje hl. m. Prahy začíná.

Součástí schváleného bodu je i požadavek zastupitelstva na koordinaci s dotčenými částmi pro minimalizaci dopadu stavby na okolí, o kterém v průběhu konání zastupitelstva jednali starosta MČ Dolní Měcholupy Jiří Jindřich a místostarosta MČ Praha 15 Michal Frauenterka (oba ODS), a které bylo před půlnocí do usnesení na návrh náměstka primátora Petra Hlaváčka (STAN) doplněno a zastupitelstvem schváleno.

„Zahájení umístění ,severní´trasy do územního plánu hl. m. Prahy je od zastupitelů správný krok i proto, že umožní hlavnímu městu, a nyní také dotčeným městským částem, zajistit vliv na technické řešení a minimalizovat tak dopady této nové železniční trati na její okolí,“ řekl Michal Frauenterka.

„Požádali jsme zastupitele o pomoc a našli jsme u nich pochopení, které také budeme potřebovat i v dalších měsících,“ dodal.


Autor: red

V Trmalově vile se děkovalo ředitelům škol v Praze 10

19. června 2024 v 10:01

Starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS), radní Ondřej Počarovský (TOP 09) a senátor Jan Pirk (Spolu) se společně v Trmalově vile setkali s řediteli škol na území desáté městské části. „Poděkovali jsme jim za to, jakou skvělou práci se svými pedagogickými sbory během roku odváděli,“ napsal na...

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Hnutí pro Prahu 11: Mocenská výměna na Praze 11 dokončena

13. června 2024 ve 21:20

Mocenská výměna na Praze 11 dokončena – Sedeke (ODS) zvolen starostou. Sedeke (ODS) zvolen starostou. Převzetí moci spočívá v návratu ODS do vedení městské části výměnou za kumulaci placených funkcí v komisích a výborech pro neuvolněné zastupitele ANO a TOP 09-STAN a masivní navýšení odměn. Dále...

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Přijďte darovat krev, potřebujeme vás. Světový den dárců krve ve VFN

12. června 2024 v 10:42

V pátek 14. června oslaví Všeobecná fakultní nemocnice v Praze na Fakultním transfuzním oddělení Světový den dárců krve.

Praha 9 pokračuje v přípravách na výstavbu další základní školy

10. června 2024 v 19:05

Příprava výstavby druhé základní školy Elektra 2 běží v plném proudu a začíná tak vedle kreslení, dohadování a představování projektu další složitý závod, a tím není nic ,snazšího", než zajišťování finančních prostředků na projektování a výstavbu.

Další články
Nahoru