Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Městská poliklinika začne zájemce s rezervovaným termínem očkovat proti covidu jednodávkovou vakcínou
Očkování proti onemocnění covid-19. Ilustrační foto: archiv

Městská poliklinika začne zájemce s rezervovaným termínem očkovat proti covidu jednodávkovou vakcínou

Pražané mají možnost se v očkovacím centru ve Spálené ulici, které zřizuje hlavní město, nechat naočkovat také jednodávkovou vakcínou Janssen. Tato látka se zde bude aplikovat od 1. listopadu všem, kteří se předem přihlásí přes rezervační systém nebo na telefonním čísle 222 924 260. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.  

Zdravotníci v očkovacím místě v Městské poliklinice Praha ve Spálené ulici budou celý první listopadový den od 7:30 do 15:20 hodin aplikovat klientům s rezervací očkovací látku proti covid-19 Janssen, která je plně účinná už po jedné dávce. Následující dny budou při očkování první dávkou k dispozici vakcíny Comirnaty od společností BioNTec/Pfizer i Janssen. 

„V době, kdy se opět zvyšuje poptávka po očkování, musí mít lidé možnost se pohodlně nechat naočkovat i jednodávkovou vakcínou. Celodenní čekání ve frontách uvnitř nákupních center nebo na nádraží, jak to nabízí vláda, je nedůstojné a jde i proti smyslu bezpečnostních opatření. Jsem rád, že Městská poliklinika Praha nabízí civilizovaný způsob, jak se nechat naočkovat nejen vakcínou Comirnaty, ale i Janssenem, a to díky rezervaci na konkrétní čas,“ řekl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). 

Vzhledem ke znovu se zhoršující epidemické situaci, která z velké části postihuje neočkované, se v těchto dnech nejen v Praze znovu výrazně zvyšuje zájem o vakcinaci.

Lidé, kteří si v očkovacím místě ve Spálené předem zarezervují své místo, se tak mohou nejen nechat naočkovat jednodávkovou vakcínou, ale také se aktuálně vyhnou dlouhému čekání ve frontách na očkování bez rezervace. 

„Ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha jsme jako první znovu obnovili provoz mobilních očkovacích týmů. Ty tak od začátku října opět objíždí zařízení pro seniory, kde očkují zájemce třetí, posilující dávkou vakcíny. Dosud už jsme tímto způsobem podali vakcínu zhruba dvěma stům zájemců z řad klientů a zaměstnanců, další stovky lidí budeme očkovat v domovech pro seniory v příštích týdnech,“ uvedla pražská radní pro sociální politiku a zdravotnictví Milena Johnová (Praha Sobě).


Autor: red

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru