dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - oblacno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražská politika

Městská policie získala od radnice Prahy 8 služební vozidlo

Koncem minulého týdne předali představitelé radnice Prahy 8 místní Městské policii do užívání nové služební vozidlo. Vůz pořízený z prostředků městské části uvidí občané operovat v ulicích již koncem ledna.

„Od vozu, který jsme strážníkům poskytli, si slibuji především efektivní řešení nešvarů na území Prahy 8. Všichni víme, jak špatně se hříšníkům cokoli zpětně dokazuje, proto je důležitý především rychlý příjezd Městské policie a chycení viníka při činu,“ shrnuje výhodu větší mobility strážníků starosta Jiří Janků a dodává: „Nejde pouze o trestné činy, ale též prohřešky proti občanskému soužití. Nad tím, co dokáže opilá parta výtržníků natropit během pouhých pár minut, zůstává občas rozum stát.“

Ford Fiesta, vybavený pro potřeby městské policie, je již druhým vozem, který strážníci od Prahy 8 získali do užívání. Prvním byla v roce 2012 mobilní služebna, jež se velmi osvědčila. Během jejího nasazení v oblasti Palmovky se v místě za pouhého půl roku snížila kriminalita o 40 %, v celé čtvrti Libeň pak téměř o třetinu.

„Pokud to finance dovolují, pokoušíme se složkám Integrovaného záchranného systému co nejvíce pomoci. Jejich rozpočty jsou v současnosti na hraně, či spíše za ní, a tak je jakýkoli dar či zakoupený materiál dobrou investicí do bezpečí nás všech. Podobně jako s místními strážníky tak spolupracujeme též se státní policií i Hasičským záchranným sborem,“ uzavírá Janků.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru