dnes
Čtvrtek - obcasny-dest
20°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
19°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
18°C
Městská policie uzavře smlouvu za 11 milionů korun na opravu aut
Ilustrační foto: archiv

Městská policie uzavře smlouvu za 11 milionů korun na opravu aut

Pražská městská policie (MPP) zaplatí za servis svých vozidel Hyundai v následujících čtyřech letech až 11 milionů korun. Vyplývá to z materiálu, který mají v pondělí projednat pražští radní.

Auta strážníkům bude opravovat společnost Auto Palace Butovice, která zvítězila ve výběrovém řízení a městská policie s ní uzavře rámcovou smlouvu. Strážníci letos již uzavřeli smlouvu na dodávku polokošil.

Vybraná firma zajistí záruční i pozáruční servis. Smlouva se pak bude vztahovat i na auta, která městská policie nyní ještě nemá a v budoucnu by je kupovala. Firma bude rovněž dodávat originální náhradní díly.

Kolik přesně městská policie za opravy utratí, není jasné. Rámcová smlouva jí totiž umožňuje zadávat vybrané firmě zakázky pouze v případě, že strážníci opravu požadují. Maximální výše, do které mohou zakázky zadávat, je zmíněných 11 milionů korun.

Vedení Prahy letos v únoru schválilo městské policii uzavřít čtyřletou rámcovou smlouvu na dodávku polokošil pro strážníky. Za čtyři roky zaplatí maximálně 19 milionů korun. V budoucnu chce vedení MPP vypsat také zakázku na slavnostní uniformy, které strážníci nyní nemají.


Praha 4: Dotace na využití srážkových vod

Dnes v 11:24

Radnice Prahy 4 vyhlásila druhou výzvu dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod pro rok 2020. Chce tak podpořit občany při pořízení retenčních nádob na podporu akumulace a lokálního využití srážkových vod.

Magistrát upravuje provoz

Včera v 19:55

V souvislosti s uvolňováním mimořádných opatření upravil Magistrát hl. m. Prahy provoz v budově Nové radnice.

Praha 13 odpustí podnikatelům místní poplatek z pobytu

Včera v 11:24

V souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření onemocnění Covid-19 v České republice rozhodla Praha 13 na svém zasedání 1. června o prominutí místního poplatku z pobytu podnikatelským subjektům na území městské části Praha 13. Důvodem je zmírnění negativních dopadů koronavirové...

Praha vyhlásila výběrové řízení na ředitele nebo ředitelku magistrátu

Včera v 07:31

Primátor Zdeněk Hřib vyhlásil výběrové řízení na místo ředitele nebo ředitelky Magistrátu hl. m. Prahy.  Zájemci o tuto pozici se mohou přihlásit do 30. června.

Všeobecná fakultní nemocnice bude spolupracovat s mladými architekty

2. června 2020 v 10:07

Oživení čekáren, venkovních prostor i moderní řešení budov a celého komplexu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) je nově součástí výuky studentů mezinárodní vysoké školy architektury ARCHIP. Téma zdravotnických zařízení byla přitom dosud architekty velmi opomíjená. Mladí talenti by mohli...

Praha 11: Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci

2. června 2020 v 07:01

Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11 je veřejné a koná se dnes, v úterý 2. června od 17 hodin v zasedací místnosti „C“, v budově úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, Praha – Háje.

Praha 8: Přijďte naplánovat budoucnost Palmovky

1. června 2020 v 11:52

Diskuse s odborníky a procházky Prahou 8. Praha 8 zve na akce, ve kterých budou moci obyvatelé hlavního města ovlivnit podobu veřejných prostranství v pražské Libni.

Pražská zoo nevyčerpala denní návštěvnický limit

31. května 2020 v 17:05

Zatímco včera Zoo Praha dosáhla denního limitu návštěvníků už ve 13 hodin, dnes kvůli špatnému počasí byl o návštěvu zahrady podstatně menší zájem, takže se dostalo na všechny zájemce. V 17 hodin, jen 60 minut před zavírací dobou, hlásila zoo návštěvnost necelých 2500 lidí. Povolený limit je...

Zdravotníci, hasiči i policisté mají v červnu vstup do Zoo Praha za korunu

31. května 2020 ve 12:56

Od 1. do 30. června budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské zoologické zahrady za jednu korunu. Zahrada jim chce tímto způsobem poděkovat za nasazení v boji proti epidemii koronaviru.

Další články
Nahoru