dnes
Pondělí - jasno
18°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
19°C
pozítří
Středa - zatazeno
22°C
Strážníci otevřeli opravené operační středisko
Nejvýraznější změnou je umístění nové stěny složené z LCD obrazovek. Foto: Městská policie Praha

Strážníci otevřeli opravené operační středisko

Centrální operační středisko pražské městské policie prošlo kompletní rekonstrukcí. Strážníci mají například vedle nové zobrazovací plochy pro městský kamerový systém také multifunkční pracovní stoly. Došlo i ke snížení hluku, tepla a prašnosti na pracovišti.

Veškerá volání a příjem podnětů občanů může nově odbavovat až šest pracovišť vybavených nejmodernější technologií. Slavnostního otevření se zúčastnili radní pro bezpečnost a prevenci kriminality Libor Hadrava a ředitel Městské policie Praha Eduard Šuster.

Rozsáhlá rekonstrukce včetně stavebních úprav, dodávky nových technologií (servery, multifunkční pracoviště, zobrazovací stěna, technické a systémové vybavení) v celkové hodnotě téměř 8,1 milionů korun včetně DPH byla financována z pražského rozpočtu.

Oprava centra bude mít vliv na dojezdové časy strážníků, urychlí a zlepší příjem telefonických oznámení a zefektivní práci strážníků v terénu. Dispečink byl naposledy opravován v roce 2006.

V jeden okamžik může šest operátorů nezávisle na sobě přijímat oznámení občanů na tísňovou linku 156. Už od sebe nejsou u stolů odděleni přepážkami. Centrální operační středisko v roce 2016 zaznamenalo celkem 311 tisíc oznámení, což představuje denní průměr 850 oznámení.

„V rámci rekonstrukce byla provedena celá řada změn, jak technologických, tak stavebních. Nejvýraznější změnou je umístění nových multifunkčních pracovišť jednotlivých operátorů a umístění nové stěny složené z LCD obrazovek. Jedná se o profesionální řešení pro nepřetržitý 24 hodinový provoz,“ doplnil ředitel pražské městské policie Eduard Šuster.

policie-nove-stredisko-1-nahled

Kromě centra se strážníci chystají na další opravy budovy v Korunní ulici. Opraveny byly prostory v přízemí, kde se konají nábory. V budoucnu pak budou rekonstruovat například zasedací místnost v druhém patře.


Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

Dnes v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

Včera v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru