dnes
Čtvrtek - skorojasno
8°C
zítra
Pátek - zatazeno
4°C
pozítří
Sobota - zatazeno
3°C
Strážníci otevřeli opravené operační středisko
Nejvýraznější změnou je umístění nové stěny složené z LCD obrazovek. Foto: Městská policie Praha

Strážníci otevřeli opravené operační středisko

Centrální operační středisko pražské městské policie prošlo kompletní rekonstrukcí. Strážníci mají například vedle nové zobrazovací plochy pro městský kamerový systém také multifunkční pracovní stoly. Došlo i ke snížení hluku, tepla a prašnosti na pracovišti.

Veškerá volání a příjem podnětů občanů může nově odbavovat až šest pracovišť vybavených nejmodernější technologií. Slavnostního otevření se zúčastnili radní pro bezpečnost a prevenci kriminality Libor Hadrava a ředitel Městské policie Praha Eduard Šuster.

Rozsáhlá rekonstrukce včetně stavebních úprav, dodávky nových technologií (servery, multifunkční pracoviště, zobrazovací stěna, technické a systémové vybavení) v celkové hodnotě téměř 8,1 milionů korun včetně DPH byla financována z pražského rozpočtu.

Oprava centra bude mít vliv na dojezdové časy strážníků, urychlí a zlepší příjem telefonických oznámení a zefektivní práci strážníků v terénu. Dispečink byl naposledy opravován v roce 2006.

V jeden okamžik může šest operátorů nezávisle na sobě přijímat oznámení občanů na tísňovou linku 156. Už od sebe nejsou u stolů odděleni přepážkami. Centrální operační středisko v roce 2016 zaznamenalo celkem 311 tisíc oznámení, což představuje denní průměr 850 oznámení.

„V rámci rekonstrukce byla provedena celá řada změn, jak technologických, tak stavebních. Nejvýraznější změnou je umístění nových multifunkčních pracovišť jednotlivých operátorů a umístění nové stěny složené z LCD obrazovek. Jedná se o profesionální řešení pro nepřetržitý 24 hodinový provoz,“ doplnil ředitel pražské městské policie Eduard Šuster.

policie-nove-stredisko-1-nahled

Kromě centra se strážníci chystají na další opravy budovy v Korunní ulici. Opraveny byly prostory v přízemí, kde se konají nábory. V budoucnu pak budou rekonstruovat například zasedací místnost v druhém patře.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

Dnes ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru