dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Městská policie nemá lidi, bude lákat na lázně i výhodnější stravenky
Ilustrační foto: archiv

Městská policie nemá lidi, bude lákat na lázně i výhodnější stravenky

Městská policie Praha chce zastavit odchody zkušených zaměstnanců a zvýšit svou konkurenceschopnost na trhu práce. Proto pražští radní včera schválili přesun 16,5 milionu korun z běžných výdajů rozpočtu MP Praha do Fondu zaměstnavatele.

Městská policie má v současné době 280 neobsazených systemizovaných míst z celkového počtu 2520. Jedná se zejména o místa strážníků v přímém výkonu služby.

Od začátku letošního roku, po spuštění náborové kampaně, městskou policii kontaktovalo téměř 2100 potenciálních uchazečů, do výběrového řízení pak z nich bylo zařazeno 752 uchazečů, z nichž úspěšně prošlo pouze 49.

Praha se vydává cestou zatraktivnění práce strážníků, především v přímém výkonu služby. V první fázi se se od 1. září počítá se zvýšením hodnoty stravenek o 25 korun na hodnotu 100 korun se zachováním spoluúčasti zaměstnance ve výši 20 korun.

Vzniknout by mělo Osobní konto zaměstnance, z kterého by každý zaměstnanec mohl čerpat 5000 korun za rok na dovolenou či lázeňský pobyt. Nově přijímaní strážníci by mohli po dobu dvou let pobírat náborový příspěvek ve výši 1000 korun měsíčně.

Schválený materiál počítá od příštího roku se zavedením příspěvku na bydlení, dopravu a s možností zvýšení rizikového příplatku pro strážníky v přímém výkonu služby.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru