dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražské krimi

Městská policie hl. m. Prahy pořádala „Týdny pro seniory“

Ve školicím středisku Městské policie hl. m. Praha, v západočeské obci Žihle, proběhl již třetí turnus projektu Týdny se seniory, přičemž v rámci těchto tří běhů strážníci z Oddělení prevence kriminality proškolili více jak 60 seniorů.

Projekt Týdny se seniory má bohatou historii a poprvé byl realizován v roce 2007. Od té doby Městská policie hl. m. Prahy uskutečnila 27 turnusů, kterých se zúčastnilo více jak 600 seniorů.

„Tento projekt představuje soubor vzdělávacích aktivit v oblasti prevence kriminality zaměřený na zvýšení informovanosti seniorů, s cílem minimalizovat kriminogenní a viktimizační faktory. Seniory považuji za jednu z nejohroženějších sociálních skupin, na kterých je pácháno bezprecedentní protiprávní jednání, buď formou podvodů, nebo násilné trestné činnosti. Jsem velice rád, že Městská policie hl. m. Prahy takto může přispět k informovanosti seniorů a prohloubení jejich znalostí, a to nejen v oblasti prevence kriminality,“ řekl Ing. Eduard Šuster, ředitel Městské policie hl. m. Prahy

zihle-skoleni-nahled Projekt je specifický tím, že na rozdíl od klasických preventivních činností v klubech či domovech seniorů je zde v rámci pětidenního pobytu širší pole působnosti a prostor pro uplatnění prvků individuálního přístupu k jednotlivcům a možnost pružně reagovat na dotazy a připomínky účastníků.

Navíc je školení vedle studijní a vzdělávací části proloženo kulturně-osvětovou a poznávací činností, která umožňuje seniorům navázat nové sociální a komunikační vazby a získat nejen odborné znalosti z oblasti osobního bezpečí, ale i nová přátelství a tolik chybějící pocit sounáležitosti cílové skupiny k současné společnosti.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru