dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Městská policie by ráda příští rok přijala 223 strážníků. Láká na nástupní plat až 30 tisíc
Ilustrační foto: archiv

Městská policie by ráda příští rok přijala 223 strážníků. Láká na nástupní plat až 30 tisíc

„Městská policie by ráda v příštím roce přijala 223 strážníků. S 85 strážníky bude muset rozvázat pracovní poměr kvůli nesplněnému kvalifikačnímu předpokladu vzdělání,“ uvedla mluvčí Irena Seifertová.

Bude pražská městská policie v příštím roce zvyšovat platy svým zaměstnancům?                                                                                 
Platy zaměstnancům se zvyšovaly již v letošním roce, a to docela výrazně. Velkou měrou k tomu přispěly benefity, které byly našim zaměstnancům přiznány v průběhu letošního roku.

Můžete je vyjmenovat?
Příspěvek na bydlení, příspěvek na dopravu, příspěvek na stravování, příspěvek na dovolenou, pro nové strážníky též náborový příspěvek a pro strážníky v přímém výkonu služby je určitě nezanedbatelná položka výše rizikového příspěvku, která se ze čtyř tisíc korun zvýšila na šest tisíc. Nástupní plat strážníka po absolvování pětiměsíčního nástupního kurzu při přiznání všech příplatků a benefitů činí 28 až 30 tisíc korun. Dále byly zvýšeny v souladu s platnou legislativou tarifní platy všem zaměstnancům.
 
Jaké další benefity chystáte?
Vedle výše uvedených benefitů dále městská policii přispívá zaměstnancům na důchodové a životní připojištění. V tomto případě je však nutné odpracovat pro přiznání benefitu odpracovat minimálně dva roky na důchodové připojištění a čtyři roky na životní.
 
A co odměny pro vedení?
Vnímáme je jako motivační prvek nejen pro vedoucí zaměstnance, ale zejména pro řadové strážníky. V rámci městské policie měsíčně odměňujeme mimořádné činy v podobě zadržení pachatele krádeže, záchrany lidského života, plnění pracovních úkolů nad rámec povinností apod. Čtvrtletně pak zhodnocujeme činnost a pracovní výsledky jednotlivých zaměstnanců.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru