Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Městská policie bude soutěžit zajištění veterinární péče v útulcích
Ilustrační foto: archiv MP Praha

Městská policie bude soutěžit zajištění veterinární péče v útulcích

Hlavní město poptává zajištění veterinární péče pro dva útulky pro opuštěná zvířata. Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr veřejné zakázky na zajištění veterinární péče v útulcích, které má ve správě městská policie. Jeden útulek je v Troji, druhý v Dolních Měcholupech. 

Jedná se o zajištění veterinární péče pro dva útulky na čtyři roky pro potřeby Městské policie hl. m. Prahy. Zapotřebí je ošetřit přibližně 3 000 zvířat ročně, z toho na 1 600 psů, 1 100 koček a 300 ostatních zvířat zájmových chovů, včetně hospodářských zvířat. 

Kromě provádění laboratorních vyšetření se zakázka týká zajištění veterinárních léčivých přípravků, veterinárních diet, veterinárních doplňků krmiva, zdravotnického materiálu a veterinárních dezinfekčních prostředků.  

Připraven je finanční limit 9 200 000 korun bez DPH, nejdéle však na dobu 4 let. „Hlavní město se pochopitelně v první řadě stará o obyvatele Prahy, nicméně nepřehlížíme ani péči o zvířata. Věřím, že vypsaná zakázka přinese zlepšení stavu i v této oblasti,“ říká primátor Prahy Bohuslav Svoboda.  

„V psím útulku v Troji i v kočičím útulku v Dolních Měcholupech se během roku ocitají zvířata, která potřebují často i náročnou veterinární péči, ať už jde o léčbu zranění jako jsou různé zlomeniny, způsobené například srážkou s autem, ale i třeba zranění způsobená v důsledku týrání, kterého se na nich dopustili jejich majitelé,“ řekl Jiří Pospíšil (TOP 09), náměstek primátora Prahy pro oblasti kultury, cestovního ruchu, památkové péče, výstavnictví a péče o zvířata (animal welfare).


Autor: Alo

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

1. března 2024 ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru