Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Městská nemocnice a poliklinika dostanou od hlavního města vakcinační sady
Ilustrační foto: archiv

Městská nemocnice a poliklinika dostanou od hlavního města vakcinační sady

Pražský magistrát poskytne proti šíření nemoci covid-19 svým příspěvkovým organizacím osobní ochranné prostředky, testy a Městské nemocnici následné péče a Městské poliklinice Praha tisíce vakcinačních sad. Na dotaz ČTK to řekla radní Milena Johnová (Praha Sobě). Město v uplynulých týdnech schválilo pořízení lednice a boxů pro uchování očkovacích látek. Fungovat začalo také velkokapacitní očkovací centrum v Kongresovém paláci Praha (KCP).

„Ochranné prostředky poskytujeme našim příspěvkovým organizacím již od loňského jara, v tom se nic nemění. Magistrátní odbor zdravotnictví průběžně zjišťuje jejich potřeby a pomáhá. Vakcinační sady dostanou nemocnice následné péče a poliklinika, neboť zajišťují očkování proti covidu," řekla Johnová.

Městská nemocnice následné péče dostane od magistrátu podle dokumentu, který v pondělí projednají radní, 20 000 vakcinačních sad. Obdrží také 15 000 jednorázových rukavic a 5000 respirátorů. Městská poliklinika dostane 7200 vakcinačních sad, téměř tři stovky ochranných štítů, dezinfekci, 2000 overalů a 10 000 respirátorů.

Více než 20 000 respirátorů si mezi sebou rozdělí Domov pro seniory v Kobylisích, Centrum služeb pro rodinu a dítě a dětský domov na Zbraslavi a Správa pražských hřbitovů. Městské organizace dostanou rovněž rukavice nebo návleky a záchranná služba 400 antigenních testů.

Vedení města rozhodlo o nákupu ultranízkoteplotní mrazničky pro uskladnění vakcín. Zařízení je možné nastavit v řádu mnoha desítek stupňů Celsia pod nulou. V lednu rozhodlo o nákupu dvou mrazících boxů pro uskladnění a transport vakcín.

Velký box má objem 541 litrů pro asi 6000 vakcín, druhý box 124 litrů a lze v něm uchovat asi 1000 vakcín. Obě zařízení bude mít ve správě Městská poliklinika.


Autor: ČTK

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru