dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Pražská doprava

Městská linka opět každých 30 minut, na Podbabě zastavují rychlíky

V neděli začala sloužit cestujícím naplno nová vlaková zastávka Praha-Podbaba. Kromě osobních vlaků tu zastavují také integrované rychlíky R4 Praha – Kralupy nad Vltavou (– Děčín).

Zastávka Praha-Podbaba leží na hlavní koridorové trati z Prahy do Kralup nad Vltavou a Ústí nad Labem. Zastavují tu všechny osobní vlaky Praha – Kralupy nad Vltavou, osobní vlaky městské linky S41 z Libně přes Holešovice do Roztok (na městské lince skončila výluka, vlaky jezdí ve špičce opět každých 30 minut), spěšné vlaky z Prahy směrem do Slaného a Loun a nově k nim přibyla také většina integrovaných rychlíků R4 Praha – Děčín.

„Rychlíky a spěšnými vlaky z Podbaby do Kralup je možné cestovat i na tarif Pražské integrované dopravy, tedy na předplatní kupony nahrané na Opencard i na jednotlivé jízdenky Pražské integrované dopravy, které si cestující označí na nástupišti před nástupem do vlaku,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast dopravy Petr Dolínek.

„Z Kralup do Dejvic neexistuje rychlejší spojení než rychlíkem na Podbabu a dál tramvají nebo autobusem na Dejvickou. Rychlík je z Kralup na Podbabě za bezkonkurenčních 17 minut, to je, jako byste cestovali metrem po Praze z okraje do centra,“ dodal.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru