dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Půjčování kol zdarma bude dva týdny fungovat v centru Prahy
Červenožlutá kola v rámci projektu společnosti Velonet. Foto: archiv

Půjčování kol zdarma bude dva týdny fungovat v centru Prahy

Jednou z možností bezpečné, rychlé a ekologické dopravy v Praze jsou po celém světě čím dál oblíbenější a využívanější systémy sdílení městských kol. A ten si budou moci Pražané a turisté v metropoli vyzkoušet zdarma od 26. září do 9. října mimo jiné před budovou Mánesa.

„V tomto období bude padesát kusů městských kol k dispozici hned na dvaceti místech v Praze. Při jejich volbě jsme se zaměřili na návaznost vybudovaných cyklostezek, blízkost zastávek MHD, přívozů a podobně. Naším cílem bylo, aby šlo o atraktivní lokality. Aby si lidé mohli naplno vychutnat kouzlo cestování po městě bez nutnosti používání vlastního kola a zároveň objevili praktičnost celého systému,“ vysvětluje Monika Mrázková, projektová manažerka společnosti Velonet ČR.

Jízdní kola, která společnost v rámci bikesharingu nabízí, jsou ušita na míru městskému provozu a při jejich výběru bylo myšleno i na ty nejmenší detaily, které dokážou jízdu zpříjemnit a zjednodušit. Kromě toho, že v sobě mají zabudovány GSM a GPS moduly, dobíjení elektronických systémů je zajištěno solárními články při stání a dynamem při jízdě, mají také lehký převod uzpůsobený jízdě po městě díky osmi rychlostní převodovce. Obvykle používaný řetěz je nahrazen kardanovou hřídelí, takže je eliminováno riziko ušpinění či roztrhání kalhot.

V době konání výstavy Organické město (S)tvořitelé měst a udržitelný rozvoj ve výstavní síni Mánes, která je otevřena denně od 10 do 20 hodin, mají zájemci možnost vyzkoušet si jednu hodinu jízdy zcela bezplatně. K zapůjčení je potřeba se pouze zaregistrovat do systému, což mohou udělat přímo z ulice prostřednictvím chytrého telefonu.


Dopravní omezení v Podbabské a Papírenské v Praze 6

Včera ve 14:01

Z důvodu budování hradidlové komory u břehu Vltavy, která do budoucna zabrání zaplavování nejníže položené části komunikace pod mostem, probíhají v úseku stavební práce. Jsou zde umístěny dočasné semafory, které řídí dopravu. 

Čtyři noci bude uzavřen Letenský tunel

15. října 2018 ve 22:39

Z důvodu údržby a mytí tunelu bude uzavřen Letenský tunel od 17. října do 21. října vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin.

Nepojedou tramvaje křižovatkou Lazarská a Spálená

14. října 2018 v 07:41

Z důvodu opravy tramvajové trati na křižovatce ulic Lazarská a Spálená dochází od čtvrtka 18. října od 4:30 hodin do pondělí 29. října do 4:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Lazarská–Jindřišská.

Do srpna bude uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí

9. října 2018 v 11:30

Ode dneška je kvůli výměně eskalátorů a dalším opravám uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí. Cestující musí pro vstup i výstup do a ze stanice používat vestibul z Palackého náměstí.

Dopravní opatření v Povltavské ulici

8. října 2018 v 16:23

Zítra začnou stavební práce na rozšíření nájezdové rampy na most Barikádníků v ulici Povltavská v Praze 8. Práce skončí v neděli 18. listopadu. 

Víkend: Noční uzavření tunelů Brusnického a Dejvického

8. října 2018 v 10:15

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou Brusnický a Dejvický od 13. října od 23 hodin do 14. října do 5 hodin uzavřeny.

Svezte se historickým trolejbusem Škoda 8Tr

8. října 2018 v 08:22

V neděli 14. října, plánované časy odjezdů z Kundratky: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin. Jízdenky za 35 korun budou prodávány přímo ve voze – nástup bude umožněn zadními dveřmi. Kapacita jízdy je 40 cestujících.

Oprava vozovky ulice K Barrandovu ve směru z centra pokračuje

7. října 2018 v 19:12

V termínu od 9. října do 25. listopadu bude pokračovat oprava vozovky v ulici K Barrandovu ve směru z centra v úseku K Holyni po Pražský okruh. Technická správa komunikací hl. m. Prahy zde kompletně vymění povrch vozovky. Oprava povrchu vozovky směrem do centra proběhla o letních prázdninách...

Další články
Nahoru