dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
30°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
27°C
Půjčování kol zdarma bude dva týdny fungovat v centru Prahy
Červenožlutá kola v rámci projektu společnosti Velonet. Foto: archiv

Půjčování kol zdarma bude dva týdny fungovat v centru Prahy

Jednou z možností bezpečné, rychlé a ekologické dopravy v Praze jsou po celém světě čím dál oblíbenější a využívanější systémy sdílení městských kol. A ten si budou moci Pražané a turisté v metropoli vyzkoušet zdarma od 26. září do 9. října mimo jiné před budovou Mánesa.

„V tomto období bude padesát kusů městských kol k dispozici hned na dvaceti místech v Praze. Při jejich volbě jsme se zaměřili na návaznost vybudovaných cyklostezek, blízkost zastávek MHD, přívozů a podobně. Naším cílem bylo, aby šlo o atraktivní lokality. Aby si lidé mohli naplno vychutnat kouzlo cestování po městě bez nutnosti používání vlastního kola a zároveň objevili praktičnost celého systému,“ vysvětluje Monika Mrázková, projektová manažerka společnosti Velonet ČR.

Jízdní kola, která společnost v rámci bikesharingu nabízí, jsou ušita na míru městskému provozu a při jejich výběru bylo myšleno i na ty nejmenší detaily, které dokážou jízdu zpříjemnit a zjednodušit. Kromě toho, že v sobě mají zabudovány GSM a GPS moduly, dobíjení elektronických systémů je zajištěno solárními články při stání a dynamem při jízdě, mají také lehký převod uzpůsobený jízdě po městě díky osmi rychlostní převodovce. Obvykle používaný řetěz je nahrazen kardanovou hřídelí, takže je eliminováno riziko ušpinění či roztrhání kalhot.

V době konání výstavy Organické město (S)tvořitelé měst a udržitelný rozvoj ve výstavní síni Mánes, která je otevřena denně od 10 do 20 hodin, mají zájemci možnost vyzkoušet si jednu hodinu jízdy zcela bezplatně. K zapůjčení je potřeba se pouze zaregistrovat do systému, což mohou udělat přímo z ulice prostřednictvím chytrého telefonu.


Pravidelná údržba uzavře tunelový komplex Blanka

Včera v 18:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzavírka tunelového komplexu blanka od 15. srpna od 23 hodin do 16. srpna do 5 hodin.

Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

14. srpna 2018 v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Omezení provozu na Libušské

10. srpna 2018 v 10:03

Od 13. do 19. srpna bude omezen provoz na komunikaci Libušská v Praze 12 u čísla 339/146 – naproti zastávce autobusu MHD Libušská sokolovna. 

Parkovacích oprávnění v Praze 4 má zatím 14 tisíc lidí

7. srpna 2018 ve 12:29

Úřad městské části Praha 4 dosud vydal více než 14 000 parkovacích oprávnění. Zóny placeného stání zde začaly fungovat letos 1. července.

Výluka provozu tramvají v Zenklově ulici

6. srpna 2018 ve 14:28

Z důvodu pokračující rekonstrukce kanalizace, vodovodu, vozovek, chodníků a tramvajové trati v Zenklově ulici se od pátku 10. srpna od 0:30 hodin do pondělí 20. srpna do 4:30 hodin mění dopravní opatření, v úseku Palmovka – Ke Stírce bude obousměrně přerušen provoz...

Dopravní opatření v souvislosti s průvodem Prague Pride

6. srpna 2018 ve 14:19

V sobotu 11. srpna se koná organizovaný průvod Prague Pride 2018. Jeho trasa povede po komunikacích Prahy 1 a 7, které budou postupně uzavírány. 

Další články
Nahoru