Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Městská knihovna se po dvou letech vrací k normálu. Rozšiřuje otevírací dobu, zkracuje výpůjčky
Knihovna na Letné. Foto: Pavel Klikar / archiv MKP

Městská knihovna se po dvou letech vrací k normálu. Rozšiřuje otevírací dobu, zkracuje výpůjčky

Městská knihovna v Praze se v pondělí 14. března po dvou letech vrátí do běžného režimu provozu. Jak šíří otevíracích dob svých poboček, tak i nastavením výpůjční doby. Informovala o tom mluvčí knihovny Lenka Hanzlíková.

Zároveň se knihoven týká i opatření Ministerstvem zdravotnictví, které ruší od pondělí povinnost nošení respirátorů ve vnitřních prostorách s výjimkou veřejné dopravy a sociálních a zdravotních zařízení.

Rozšíření otevírací doby se týká většiny poboček v síti Městské knihovny v Praze. Nejvíce znát to bude na otevíracích dobách velkých poboček (Opatov, Smíchov, Korunní), které budou mít otevřeno v pracovních dnech od 9 do 19 hodin.

Obnovují se i některé sobotní provozy, například v Domě čtení (Praha 10). Ke své běžné otevírací době od 9 hodin se vrací Ústřední knihovna. Pobočce Hloubětín a pojízdné knihovně se otevírací doby upraví až od 1., respektive 4. dubna.

Zároveň se na obvyklou délku zkrátí výpůjční doba. Tituly půjčené od pondělí 14. března a dál budou moci čtenáři mít doma čtyři týdny s možností prodloužení na dvojnásobek.


Autor: Jan Puci

Výstava Záhadné pouto v Galerii Skleňák

13. května 2022 v 11:38

Výstava v Galerii Skleňák v Praze 6 se jmenuje Záhadné pouto a vznikla k výročí 30 let od znovuobnovení diplomatických vztahů mezi tehdejším Československem a Státem Izrael. Prohlédnout si ji můžete až do konce května.

Začínají Vysočanská nokturna v parku Zahrádky

12. května 2022 v 10:12

Od dnešního dne po celý červen, červenec, srpen a září se můžete vždy ve čtvrtek od 18 hodin zaposlouchat do hudby starých i současných mistrů ve vysočanském parku.

Mikrosvět radosti Jany Beranové

10. května 2022 v 11:03

Praha 5 zve do galerie D na výstavu Jany Beranové Mikrosvět radosti. Výstava se koná od 16. května do 13. června.

Válka očima současných ukrajinských umělců

9. května 2022 v 10:00

Výstava Invaze v Kobce 17 na Smíchovské náplavce ukazuje válku očima současných ukrajinských umělců – Danyla Movchana (Lvov), Igora Guseva (Oděsa), Alexandra Naselenka (Oděsa). Všichni jsou nyní na Ukrajině a jejich díla vznikla v posledních týdnech válečného...

Výstava: Život má tisíce tváří

8. května 2022 v 07:23

I v květnu připravila Praha 11 tradiční výstavu v prostorách radnice. Své kresby na téma Život má tisíce tváří vystavuje Eva Frantálová.

NATURE FUTURE - Mladá evropská fotografie

6. května 2022 v 09:46

V rámci francouzského předsednictví Rady Evropské unie Francouzské velvyslanectví v České republice a Francouzský institut v Praze ve spolupráci s jedenácti evropskými kulturními centry, která jsou členy EUNIC Prague a se společností Veolia představují výstavu NATURE FUTURE – mladá evropská...

Praha 11 zve děti na pohádku

6. května 2022 v 07:03

V neděli 8. května je od 15 na Chodovské tvrzi připraveno loutkové divadlo pro děti Idunčino kvítí.

Májový koncert v kostele sv. Ducha

5. května 2022 v 07:57

Na další koncert z cyklu Kostelní slavnosti zve Praha 1.

Do Muzea slivovice za hudbou

5. května 2022 v 07:47

V pátek 6. května startují v Muzeu slivovice pravidelné hudební pátky. Pojedou v rytmu swingu, světových šansonů minulého století, na řadu přijde i cimbál a staropražská muzika.

O vítězství v soutěži Filmové nadace bojuje stovka scenáristů

4. května 2022 v 11:15

Celkem 95 scénářů od 99 žadatelů se uchází o podporu v aktuálním kole scenáristické soutěže Filmové nadace. Autoři se tematicky zaměřili především na dramata všeho druhu (34). Následovaly díla ostatních žánrů (23), komedie (17), pohádky, rodinné filmy, fantasy a sci-fi (14) a thrillery a...

Koncert Vnitřní svět(lo) na Barrandově

4. května 2022 v 10:33

Pod záštitou místostarosty Prahy 5 Lukáše Herolda zve radnice na koncert Vnitřní svět(lo) v kostele Krista Spasitele na Barrandově.

Další články
Nahoru