dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
3°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
4°C
Městská knihovna připravuje na léto několik akcí
Knihovna stále funguje v omezeném režimu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Městská knihovna připravuje na léto několik akcí

Jelikož Městská knihovna v Praze po mimořádné uzavírce způsobené pandemií koronaviru otevřela pobočky v redukované otevírací době, prázdninový čas se nijak významně neprojeví.

Výraznější změnou je jen uzavření knihoven v sobotu. Prázdniny také budou bez delší uzavírky a na trasy vyjedou i všechny tři pojízdné knihovny – bibliobusy, i když v upraveném jízdním řádu.

Aktuální přehled o tom, jak jsou knihovny otevřeny, nebo kde zrovna stojí bibliobus, přináší stránka www.mlp.cz/pobocky. Doporučuje se před cestou do knihovny vždy zkontrolovat, zda má knihovna otevřeno.

„Výpůjční dobu prodlužujeme ze čtyř na pět týdnů, s možností prodloužení na dvojnásobek. Pokud si někdo půjčí knihy na konci června, je velmi pravděpodobné, že pokud nebude chtít, cesta do knihovny nebude potřeba,“ uvedla mluvčí knihovny Lenka Hanzlíková.

Městská knihovna na léto připravila festival Knihovna na vlnách, který se letos uskuteční na dvou místech – na smíchovské náplavce a na Mariánském náměstí.

Vystoupí na něm autoři Marek Toman, Markéta Pilátová, básník Petr Borkovec, o současné literatuře bude debatovat pětice současných literárních kritiků v rámci Večera Salonu Práva a surrealistickou poezii představí večer časopisu Analogon.

Kino v Ústřední knihovně nabídne přehlídku filmů TADY VARY, která připomíná, že filmy z Varů jsou k vidění i jinde, než ve Varech.

„Nezapomínáme ani na děti, pro které máme připravené dva čtvrtky na konci srpna naplněné čtením i tvořením pod širým nebem na Mariánském náměstí. Letní program na deku si chystá i bibliobus Oskar, kterého letos budete moci zahlédnout například při procházce do Stromovky. Zajímavé workshopy na téma práce se dřevem nebo kůží chystá nově otevřená sousedská dílna DOK16 na smíchovské náplavce,“ pokračovala Hanzlíková.  


Výlohy a okna v Praze 7 obsadí umělci

Dnes ve 12:15

V Praze 7 startuje výstava ARTakeaway. Přes 30 umělců bude od 27. 11. do 1. 12. okupovat výlohy, okna i balkóny na Sedmičce. Součástí netradiční výstavy jsou malby, grafiky, videoinstalace, fotografie, zvuky či performance. 

Výstava v Galerii Skleňák do konce listopadu

Dnes v 06:38

K 400letému výročí bitvy na Bílého hoře připravila šestá městská část výstavu v Galerii Skleňák. Díky unikátnímu výstavnímu prostoru ve výlohách Skleněného paláce se tak jedná o jednu z mála kulturních událostí, na kterou může veřejnost při současné epidemické situaci pozvat. K vidění je na...

Týden italské kuchyně ve světě. Praha oslavuje Federica Felliniho a Pellegrina Artusiho

24. listopadu 2020 v 08:52

Od 23. do 29. listopadu se koná V. ročník Týdne italské kuchyně ve světě. Projekt na podporu a zhodnocení agropotravinářského sektoru a italské kuchyně připravuje italské Ministerstvo zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce spolu s mnoha dalšími partnery.

Koncert Jaroslava Svěceného a Lucie Tóth

24. listopadu 2020 v 08:11

Benefiční koncert Jaroslava Svěceného se v Tereziánském sále Břevnovského kláštera koná již pošesté.

Praha 1: 20 Minutes vystoupí online

23. listopadu 2020 v 09:37

20 Minutes je pražská art-popová kapela, jejíž jádro tvoří výjimečně dvě frontmanky, jednovaječná dvojčata.

Praha 1: Koncert Institutu Bohuslava Martinů

21. listopadu 2020 v 09:32

V předvečer 130. výročí skladatelova narození, 7. prosince, se uskuteční výroční koncert Institutu Bohuslava Martinů, na kterém vystoupí Zemlinského kvarteto.

C. J. Carver: Mrazivé echo

20. listopadu 2020 v 08:40

V dětství byli Harry, Lucas a Guy nejlepšími kamarády. Jenže pak udělali strašnou chybu a jejich přátelství se rozpadlo, vzájemné vazby se zpřetrhaly. O mnoho let později se v lese najde lidská hlava, stažená z kůže a s vyříznutým jazykem. Policie si na pomoc s tímto případem přivolá psychologa...

Charlie Donlea: Dlouhé stíny

19. listopadu 2020 v 09:30

Pravda se lehko přehlédne, i když ji máme přímo před očima. Rory Mooreová má zvláštní schopnost najít a poskládat detaily, které ostatním unikají. Proto je velmi úspěšná při řešení vychladlých případů násilných trestných činů. Při vyklízení právnické kanceláře svého zesnulého otce narazí na případ...

Mezinárodní festival dokumentárního divadla Akcent začíná zítra

17. listopadu 2020 v 11:24

Mezinárodní festival dokumentárního divadla Akcent, který pořádá Divadlo Archa, začíná tuto středu. Festival zahájí mezinárodní online konference No More Social Kissing zabývající se novými podobami umělecké spolupráce v době post-covidové. 

K výročí 17. listopadu Praha 3 uvede film s Václavem Havlem

17. listopadu 2020 v 09:55

Praha 3 odstartuje svůj kulturní online program na listopad a prosinec. Symbolicky jej zahájí k výročí sametové revoluce dokumentárním filmem Juraje Herze Vize 2000, kde o své vizi nového tisíciletí hovoří prezident Václav Havel.

Dům pážat po dvanácti letech ožívá

16. listopadu 2020 v 09:30

Zítra, v Den boje za svobodu a demokracii, se Muzeum paměti XX. století, jehož zakladatelem je hlavní město Praha, představí v nových prostorách. Jeho dočasným sídlem se stane Dům pážat na Hradčanech. Svou činnost zde zahájí dvěma výstavami, které budou 17. listopadu dostupné online na...

Divadla zřizovaná Prahou zůstanou zavřená do konce roku

16. listopadu 2020 v 08:49

Po dohodě s radní pro kulturu Hanou Třeštíkovou divadla zřizovaná hlavním městem Prahou oznámila, že zůstanou pro diváky zavřená do konce roku. Divadla se shodla, že bez ohledu na možné změny ve vládních opatřeních vyšlou divákům i svým zaměstnancům už nyní jasnou zprávu, že otevřou nejdříve...

Vítězným filmem festivalu 3KinoFest se stalo drama Nabarvené ptáče

16. listopadu 2020 v 07:53

Mezinárodní porota v čele s režisérkou Agnieszkou Holland určila vítězným filmem festivalu 3KinoFest české drama Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula.

Další články
Nahoru