dnes
Úterý - jasno
23°C
zítra
Středa - bourky
23°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
18°C
Městská knihovna připravuje na léto několik akcí
Knihovna stále funguje v omezeném režimu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Městská knihovna připravuje na léto několik akcí

Jelikož Městská knihovna v Praze po mimořádné uzavírce způsobené pandemií koronaviru otevřela pobočky v redukované otevírací době, prázdninový čas se nijak významně neprojeví.

Výraznější změnou je jen uzavření knihoven v sobotu. Prázdniny také budou bez delší uzavírky a na trasy vyjedou i všechny tři pojízdné knihovny – bibliobusy, i když v upraveném jízdním řádu.

Aktuální přehled o tom, jak jsou knihovny otevřeny, nebo kde zrovna stojí bibliobus, přináší stránka www.mlp.cz/pobocky. Doporučuje se před cestou do knihovny vždy zkontrolovat, zda má knihovna otevřeno.

„Výpůjční dobu prodlužujeme ze čtyř na pět týdnů, s možností prodloužení na dvojnásobek. Pokud si někdo půjčí knihy na konci června, je velmi pravděpodobné, že pokud nebude chtít, cesta do knihovny nebude potřeba,“ uvedla mluvčí knihovny Lenka Hanzlíková.

Městská knihovna na léto připravila festival Knihovna na vlnách, který se letos uskuteční na dvou místech – na smíchovské náplavce a na Mariánském náměstí.

Vystoupí na něm autoři Marek Toman, Markéta Pilátová, básník Petr Borkovec, o současné literatuře bude debatovat pětice současných literárních kritiků v rámci Večera Salonu Práva a surrealistickou poezii představí večer časopisu Analogon.

Kino v Ústřední knihovně nabídne přehlídku filmů TADY VARY, která připomíná, že filmy z Varů jsou k vidění i jinde, než ve Varech.

„Nezapomínáme ani na děti, pro které máme připravené dva čtvrtky na konci srpna naplněné čtením i tvořením pod širým nebem na Mariánském náměstí. Letní program na deku si chystá i bibliobus Oskar, kterého letos budete moci zahlédnout například při procházce do Stromovky. Zajímavé workshopy na téma práce se dřevem nebo kůží chystá nově otevřená sousedská dílna DOK16 na smíchovské náplavce,“ pokračovala Hanzlíková.  


Malostranské trhy se vracejí, nakoupíte v červenci i v srpnu

Včera v 15:26

Na čerstvou zeleninu, maso, mléčné výrobky od domácích producentů se můžete opět těšit 16. a 30. července a 13. a 27. srpna.

Komentovaná procházka Prahou 6: Sedlec

Včera v 15:01

Komentovaná procházka s průvodkyní Hedvikou Čenkovou zavede 12. srpna zájemce do Sedlce.

Venkovní jóga v parku Brumlovka pro seniory

Včera ve 14:55

Zdarma si zacvičit mohou senioři v parku Brumlovka.

Praha 2 zve do divadla pod širým nebem

Včera v 09:07

Na prázdniny připravila Praha 2 v prostoru Grotty v Grébovce tři divadelní představení pod širým nebem.

Hudební léto v parcích Prahy 2 bude i letos

12. července 2020 v 09:04

Radnice druhé městské části pořádá i letos cyklus koncertů pod širým nebem. Začnou v srpnu a na každém vystoupení se představí dva soubory.

Tai chi zdarma v Praze 4

12. července 2020 v 08:00

Cvičení Tai chi pořádá městská část Praha 4 spolu s TIME outDOOR. Hodiny vede lektorka Vlasta Pelechová.

Hudba na hradbách Bastionu. Koncert Prahy 2

11. července 2020 v 09:14

Radnice druhé městské části pokračuje v pořádání koncertů na Bastionu, v červenci se koncert koná v úterý 14.

Bibliobus staví v parku u Café Na půl cesty

11. července 2020 v 07:39

Pojízdná knihovna, kde je možné si půjčovat a vracet knihy nebo surfovat na internetu, staví také v blízkosti Café Na půl cesty v parku Na Pankráci.

Praha v množném čísle. Jak město viděli obrozenci, romantici, pražští Němci i plejáda autorů 20. století?

9. července 2020 v 10:32

Povídková antologie Praha v množném čísle obsahuje pětadvacet tematických textů, od Tyla a Světlé přes Čapka a Hrabala po Kahudu nebo Pachtovou.

Vinařský deník: Kniha, která servíruje víno prostě jinak

9. července 2020 v 10:09

Vinařský deník je druhým literárním počinem Daniela Jahna. Nová próza beletristickou formou deníkových zápisů mapuje vinařské práce v průběhu roku, tedy pěstování vinné révy a výrobu vína. Text je pojat v odlehčeném stylu „Betty MacDonaldové“, tedy jak se to dělat má, i jak se to dělat nemá, co...

Praha 1 zve do Galerie u Lanové dráhy

9. července 2020 v 09:32

Začátkem června byla slavnostně otevřela nová Galerie u Lanové dráhy pod Petřínem. Malá Strana tak získala další uměleckou galerii. Galerie u Lanové dráhy pořádá výstavy a umělecky zaměřené akce, kde zároveň můžete zakoupit krásný autorský šperk od českých...

U Dětského ostrova najdete dvě mozaiková křesla

9. července 2020 v 08:25

V rámci projektu Sculpture Line byla u vchodu Dětského ostrova instalována dvě mozaiková křesla. Jejich autorkou je výtvarnice Alexandra Koláčková, která se specializuje na výrobu plastik do veřejného prostoru.

Další články
Nahoru