Dnes Čtvrtek - mlha 12°C
Zítra Pátek - zatazeno 7°C
Čtvrtek 25. 2. 2021
Svátek má Liliana
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Městská knihovna připravuje na léto několik akcí
Knihovna stále funguje v omezeném režimu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Městská knihovna připravuje na léto několik akcí

Jelikož Městská knihovna v Praze po mimořádné uzavírce způsobené pandemií koronaviru otevřela pobočky v redukované otevírací době, prázdninový čas se nijak významně neprojeví.

Výraznější změnou je jen uzavření knihoven v sobotu. Prázdniny také budou bez delší uzavírky a na trasy vyjedou i všechny tři pojízdné knihovny – bibliobusy, i když v upraveném jízdním řádu.

Aktuální přehled o tom, jak jsou knihovny otevřeny, nebo kde zrovna stojí bibliobus, přináší stránka www.mlp.cz/pobocky. Doporučuje se před cestou do knihovny vždy zkontrolovat, zda má knihovna otevřeno.

„Výpůjční dobu prodlužujeme ze čtyř na pět týdnů, s možností prodloužení na dvojnásobek. Pokud si někdo půjčí knihy na konci června, je velmi pravděpodobné, že pokud nebude chtít, cesta do knihovny nebude potřeba,“ uvedla mluvčí knihovny Lenka Hanzlíková.

Městská knihovna na léto připravila festival Knihovna na vlnách, který se letos uskuteční na dvou místech – na smíchovské náplavce a na Mariánském náměstí.

Vystoupí na něm autoři Marek Toman, Markéta Pilátová, básník Petr Borkovec, o současné literatuře bude debatovat pětice současných literárních kritiků v rámci Večera Salonu Práva a surrealistickou poezii představí večer časopisu Analogon.

Kino v Ústřední knihovně nabídne přehlídku filmů TADY VARY, která připomíná, že filmy z Varů jsou k vidění i jinde, než ve Varech.

„Nezapomínáme ani na děti, pro které máme připravené dva čtvrtky na konci srpna naplněné čtením i tvořením pod širým nebem na Mariánském náměstí. Letní program na deku si chystá i bibliobus Oskar, kterého letos budete moci zahlédnout například při procházce do Stromovky. Zajímavé workshopy na téma práce se dřevem nebo kůží chystá nově otevřená sousedská dílna DOK16 na smíchovské náplavce,“ pokračovala Hanzlíková.  


Umělá inteligence napsala první divadelní hru, uvede ji Švandovo divadlo

Včera ve 12:00

Již tento pátek 26. února od 19 hodin se ve Švandově divadle uskuteční unikátní akce. Po 100 letech od premiéry hry R.U.R. Karla Čapka zde uvedou hru s názvem AI: Když robot píše hru. Scénář je sestavený z dialogů vygenerovaných umělou inteligencí a vypráví o radostech i strastech každodenního...

Divácký hit jako audiokniha. Vlastníci jsou nyní k poslechu v superprodukci Audioteky

Včera v 10:51

Po úspěšném divadelním a filmovém zpracování zažívají Vlastníci Jiřího Havelky premiéru jako audiokniha. Výjimečný posluchačský zážitek slibuje takzvaný superprodukční formát, který je postaven na špičkovém zvuku podtrhujícím herecké výkony Terezy Dočkalové, Marka Němce, Taťjany Medvecké, Zuzany...

Sibel Hodge: Zmizelí

Včera v 07:07

Při rutinním letu z Afriky do Anglie doktor Mason Palmer tragicky umírá, když jeho letadlo po cestě havaruje a zmizí kdesi uprostřed husté buše.

Martin Nekola: Český New York

22. února 2021 v 10:39

New York, pulzující metropole a vstupní brána do USA, přilákal i značné množství vystěhovalců z českých zemí. Po první světové válce česká komunita čítala přes 40 000 lidí.

Mandy Robotham: Dítě třetí říše

21. února 2021 v 09:20

Anke je vězeňkyní v lágru, a aby přežila, dělá to, co umí nejlépe – pomáhá svým spoluvězenkyním porodit a starat se o novorozence. Jenže pak si její činnosti všimne kdosi důležitý a Anke čelí zdrcující volbě. Eva Braunová totiž čeká děťátko…

Slovenský institut v Praze představuje projekt Green drama a zve na první čtení

20. února 2021 v 09:09

Slovenský institut v Praze ve spolupráci s Divadelním ústavem Bratislava přichází se společným projektem Měsíc se slovenským dramatem – Green drama.

Brian Freeman: Sama proti všem

18. února 2021 v 09:04

Když nezbývá naděje, jen zoufalství. Když se z noční můry stane skutečnost. A není pomoci… Stačilo pár měsíců, aby se Lise Powerové zhroutil celý svět. Úspěšná autorka bestsellerového thrilleru ztratila během půl roku téměř všechny nejbližší. Teď žije sama, ukrytá v domě v lesích poblíž kanadských...

Filmová nadace: Blíží se uzávěrka nového kola scenáristické soutěže

13. února 2021 ve 13:26

Již jen do 28. února mají autoři prvotin i renomovaní tvůrci čas na to, aby přihlásili svoje dílo do jedné ze dvou kategorií scenáristické soutěže Filmové nadace. Hlavní kategorie je určena všem scenáristům bez rozdílu věku a kategorie Hvězda zítřka nabízí šanci začínajícím autorům, kteří dosud...

Koncert pro radost v Praze 8

12. února 2021 ve 12:01

Online živý přenos toho nejlepšího z repertoáru Joyful si můžete poslechnout v úterý 23. února od 19 hodin.

Komiksové ceny Muriel znají své nominace

12. února 2021 v 07:54

Čtrnáctý ročník komiksových cen Muriel zná nominace v devíti soutěžních kategoriích. Vítězové budou vyhlášení ve středu 24. února, tentokrát nikoliv živě v Bio Oko, ale online na webu České televize (www.ctart.cz). Pořadem budou opět provázet Ester Geislerová a Johana Ožvold a bude natočen ve...

Praha 8: Výstava 100 let skautingu v Kobylisích

11. února 2021 v 11:42

Od 22. února najdete na Úřadě městské části Praha 8 výstavu která se věnuje skautingu v Kobylisích.

Další články
Nahoru