Dnes Sobota - jasno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Městská knihovna připravuje na léto několik akcí
Knihovna stále funguje v omezeném režimu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Městská knihovna připravuje na léto několik akcí

Jelikož Městská knihovna v Praze po mimořádné uzavírce způsobené pandemií koronaviru otevřela pobočky v redukované otevírací době, prázdninový čas se nijak významně neprojeví.

Výraznější změnou je jen uzavření knihoven v sobotu. Prázdniny také budou bez delší uzavírky a na trasy vyjedou i všechny tři pojízdné knihovny – bibliobusy, i když v upraveném jízdním řádu.

Aktuální přehled o tom, jak jsou knihovny otevřeny, nebo kde zrovna stojí bibliobus, přináší stránka www.mlp.cz/pobocky. Doporučuje se před cestou do knihovny vždy zkontrolovat, zda má knihovna otevřeno.

„Výpůjční dobu prodlužujeme ze čtyř na pět týdnů, s možností prodloužení na dvojnásobek. Pokud si někdo půjčí knihy na konci června, je velmi pravděpodobné, že pokud nebude chtít, cesta do knihovny nebude potřeba,“ uvedla mluvčí knihovny Lenka Hanzlíková.

Městská knihovna na léto připravila festival Knihovna na vlnách, který se letos uskuteční na dvou místech – na smíchovské náplavce a na Mariánském náměstí.

Vystoupí na něm autoři Marek Toman, Markéta Pilátová, básník Petr Borkovec, o současné literatuře bude debatovat pětice současných literárních kritiků v rámci Večera Salonu Práva a surrealistickou poezii představí večer časopisu Analogon.

Kino v Ústřední knihovně nabídne přehlídku filmů TADY VARY, která připomíná, že filmy z Varů jsou k vidění i jinde, než ve Varech.

„Nezapomínáme ani na děti, pro které máme připravené dva čtvrtky na konci srpna naplněné čtením i tvořením pod širým nebem na Mariánském náměstí. Letní program na deku si chystá i bibliobus Oskar, kterého letos budete moci zahlédnout například při procházce do Stromovky. Zajímavé workshopy na téma práce se dřevem nebo kůží chystá nově otevřená sousedská dílna DOK16 na smíchovské náplavce,“ pokračovala Hanzlíková.  


Muzeum města Prahy otvírá

6. května 2021 v 15:22

Muzeum města Prahy se v úterý 11. května znovu otevře návštěvníkům. Hlavní budova Muzea města Prahy je uzavřena z důvodu probíhající rekonstrukce do roku 2023. Ostatní objekty budou otevřeny v aktualizovaných otevíracích dobách.

Litva, Polsko a Bělorusko a Praha 3 slaví 230. výročí přijetí Ústavy 3. května

6. května 2021 v 11:42

Velvyslanectví Polské republiky v Praze, Velvyslanectví Litvy v České republice, Kancelář Svjatlany Cichanouské, zvolené lídryně Běloruska a Polský institut v Praze ve spolupráci s městskou částí Praha 3 uspořádaly venkovní výstavu na náměstí Jiřího z Poděbrad. 

Festival BlueFest

5. května 2021 v 11:05

Ve čtvrtek 6. května se od 19 hodin uskuteční festival BlueFest Online. Organizátoři prozradili hlavní zahraniční hvězdy festivalu, kterými budou legendární americký bluesový kytarista, zpěvák a skladatel Walter Trout a skupina Larkin Poe. 

Výstava: Česká vlna solidarity aneb Občanská společnost v boji proti covid-19

4. května 2021 ve 14:35

V prostorách Komunitního centra a zahrady Kotlaska je od 1. května připravena pro návštěvníky expozice fotografií „Česká vlna solidarity aneb Občanská společnost v boji proti covid-19". 

Nový psychothriller oblíbené kanadské autorky Shari Lapena: Její konec

4. května 2021 v 10:42

Nejnovější psychothriller Shari Lapeny odhalí další nebezpečné tajemství ukryté pod povrchem spořádané rodiny, a to znovu v příběhu plném stupňujícího se napětí a nečekaných zvratů. 

Olympijské Tokio v Národním muzeu

4. května 2021 v 10:13

O zajímavých historických a společenských souvislostech, ale především o československých a českých sportovcích, vypráví nová výstava s názvem Olympijské Tokio, která je otevřena v Historické budově Národního muzea a bude zde až do konce srpna letošního roku.

Meda se v srpnu a září vrátí na Letní scénu Musea Kampa

3. května 2021 v 07:39

Meda, inscenace Daniely Sodomové a Adély Stodolové Laštovkové, vznikla v roce 2019 coby originální dárek ke 100. narozeninám obdivuhodné dámy – Medy Mládkové. V reakci na divácký úspěch byla hra uvedena také v následujícím roce a na jeviště Letní scény Musea Kampa se vrátí opět letos od konce...

Praha 6 má koncepci rozvoje kultury na dalších deset let

2. května 2021 ve 21:08

Zastupitelé Prahy 6 na svém dubnovém jednání schválili koncepci rozvoje kultury městské části na roky 2021 až 2030. Rok a půl připravovaná analýza má kulturní provoz v Praze 6 nasměrovat na dalších deset let. Kromě popisu současné situace i návrhu dalšího směřování také odhaluje slabiny...

Online speciální multimediální show věnovaná večerníčku Krysáci

2. května 2021 ve 14:55

Kapela Už jsme doma i divadlo Buchty a Loutky mají za sebou i v této  době, kdy se nemohou konat s živým publikem koncerty ani divadelní představení, již několik vystoupení, kterými bavili prostřednictvím přímých přenosů na internetu své fanoušky z celého světa. Nyní společně v neděli 2. května od...

Národní technické muzeum se otevírá v plném provozu

1. května 2021 v 08:53

Národní technické muzeum se od středy 5. května otevírá v plném provozu od 9 do 18 hodin. 

Mladí ladí jazz na Art Parkingu

28. dubna 2021 v 08:57

Mezinárodní den jazzu, jehož ambasadorem je Herbie Hancock, připadá na 30. dubna. U nás tento den tradičně připomíná festival Mladí ladí jazz.

Další články
Nahoru