dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - polojasno
20°C
pozítří
Neděle - skorojasno
22°C
Městská knihovna připravuje na léto několik akcí
Knihovna stále funguje v omezeném režimu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Městská knihovna připravuje na léto několik akcí

Jelikož Městská knihovna v Praze po mimořádné uzavírce způsobené pandemií koronaviru otevřela pobočky v redukované otevírací době, prázdninový čas se nijak významně neprojeví.

Výraznější změnou je jen uzavření knihoven v sobotu. Prázdniny také budou bez delší uzavírky a na trasy vyjedou i všechny tři pojízdné knihovny – bibliobusy, i když v upraveném jízdním řádu.

Aktuální přehled o tom, jak jsou knihovny otevřeny, nebo kde zrovna stojí bibliobus, přináší stránka www.mlp.cz/pobocky. Doporučuje se před cestou do knihovny vždy zkontrolovat, zda má knihovna otevřeno.

„Výpůjční dobu prodlužujeme ze čtyř na pět týdnů, s možností prodloužení na dvojnásobek. Pokud si někdo půjčí knihy na konci června, je velmi pravděpodobné, že pokud nebude chtít, cesta do knihovny nebude potřeba,“ uvedla mluvčí knihovny Lenka Hanzlíková.

Městská knihovna na léto připravila festival Knihovna na vlnách, který se letos uskuteční na dvou místech – na smíchovské náplavce a na Mariánském náměstí.

Vystoupí na něm autoři Marek Toman, Markéta Pilátová, básník Petr Borkovec, o současné literatuře bude debatovat pětice současných literárních kritiků v rámci Večera Salonu Práva a surrealistickou poezii představí večer časopisu Analogon.

Kino v Ústřední knihovně nabídne přehlídku filmů TADY VARY, která připomíná, že filmy z Varů jsou k vidění i jinde, než ve Varech.

„Nezapomínáme ani na děti, pro které máme připravené dva čtvrtky na konci srpna naplněné čtením i tvořením pod širým nebem na Mariánském náměstí. Letní program na deku si chystá i bibliobus Oskar, kterého letos budete moci zahlédnout například při procházce do Stromovky. Zajímavé workshopy na téma práce se dřevem nebo kůží chystá nově otevřená sousedská dílna DOK16 na smíchovské náplavce,“ pokračovala Hanzlíková.  


Kniha roku: Hlasování ve čtenářské anketě je v plném proudu

Včera v 18:16

Druhý ročník čtenářské ankety Kniha roku, jejímž vyhlašovatelem je Nadační fond Čtení tě mění, je v plném proudu. Anketa vznikla v loňském roce, důvodem byla snaha ocenit nejen literární kvalitu knih, ale také jejich „oblíbenost" u běžných čtenářů. Právě oni zde totiž rozhodují...

Devatero řemesel v Praze 8

Včera ve 13:32

Výstava studentských prací SOŠ uměleckořemeslné se od 16. září do 27. listopadu koná v Libeňském zámku.

Kate Hodgesová: Milované a obávané

Včera v 09:37

Padesát příběhů mytických žen ze všech koutů světa. Kniha Milované a obávané se skládá ze starých mýtů a lidových příběhů o legendárních mytických bytostech, ale vypráví je novým způsobem. Nezávislé víly, svůdné dívky v lesích, strašidelné čarodějnice nebo málo známé bohyně – kniha pokrývá širokou...

Allie Reynoldsová: Mráz pod kůží

Včera v 09:17

Odříznutá chata v horách, pět bývalých kamarádů a nevyřízený účet s desetiletým úrokem. Pět bývalých přátel přijíždí do Le Rocher, malého lyžařského resortu ve francouzských Alpách. Mají se zde setkat poprvé po deseti letech od doby, kdy společně trénovali na jeden z nejdůležitějších...

Koncert v parku Přátelství

15. září 2020 v 18:41

Večer v neděli 20. září v parku Přátelství na Proseku bude patřit milovníkům klasické hudby. Zazní Má vlast Bedřicha Smetany a Novosvětská Antonína Dvořáka v podání Orchestru Praga Sinfonietta pod vedením dirigentky Miriam Němcové.

Dernisáž výstavy Slavné vily Prahy 6: Hanspaulka

15. září 2020 v 15:15

Na konci září letošního roku vyjde další z knih v edici Slavných vil, tentokrát o vilách na Hanspaulce. K vydání knihy připravila radnice Prahy 6 stejnojmennou výstavu v Galerii Skleňák.

Devětkrát s devítkou pokračuje čtvrtým koncertem

13. září 2020 v 07:31

Dvacátý ročník festivalu komorní a orchestrální tvorby Devětkrát s devítkou je rozdělen je do dvou etap a čtvrtý koncert jeho podzimní části se koná ve pondělí 14. září.

Praha 4: Divadlo Bravo začne pestrým a zdarma přístupným programem

13. září 2020 v 06:07

Dnes, 13. září. proběhne slavnostní otevření a předání Divadla Bravo! do rukou předního novocirkusového souboru Losers Cirque Company. Pro první návštěvníky nové scény v dřívějším Branickém divadle je připraven na celé odpoledne zdarma přístupný program pro celou rodinu, který nabídne nový cirkus,...

Další články
Nahoru