Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Městská knihovna otevřela na Černém Mostě první zcela samoobslužnou pobočku
Nová knihovna na Černém Mostě. Foto: MKP

Městská knihovna otevřela na Černém Mostě první zcela samoobslužnou pobočku

Čtenáři mohou od včerejška navštívit první zcela samoobslužnou pobočku Městské knihovny v Praze (MKP). Pobočka s názvem Kiosek se nachází v obchodním domě Centrum Černý Most v Praze 14. Otevření pobočky je součástí projektu, jehož cílem je mimo jiné rozšířit dobu, po kterou jsou veřejnosti služby knihovny přístupné. Celkové náklady na realizaci nové pobočky byly 2,17 milionu korun.

Název nejnovější pobočky knihovny odkazuje na její velikost, která je jen 29 metrů čtverečních. Dostupnými službami je zejména půjčování a vracení knih, případně krátké posezení a prolistování knih, které čtenáře zaujmou. 

Výhodou Kiosku je široké časové rozmezí otevírací doby, která je sedm dní v týdnu od 9 do 21 hodin. V nabídce je přes 1000 titulů převážně beletrie pro dospělé, knížek pro děti i populárně naučné literatury. 

Kiosek bude sloužit i jako místo výdeje splněných rezervací, tedy titulů, které si čtenáři mohou objednávat online na webu knihovny. A to nejen knih, ale také třeba deskových her nebo audioknih. 

Ani samoobslužný Kiosek se neobejde bez knihovníků. „Knihovníci v Kiosku samozřejmě budou, aby se starali o fond i čtenáře. Osobně v Kiosku knihovníka potkáte každé pondělí od 13 do 17 hodin, online pak každý všední den od 9 do 19 a v sobotu od 13 do 18 hodin,” uvedl ředitel MKP Tomáš Řehák, že lidský prvek z knihovny nezmizí. 

„Kiosek se také aktivně zapojí do nabídky akcí pro veřejnost, které se v Centru Černý Most odehrávají. Například hned dvě následující soboty bude probíhat u Kiosku Odpoledne s Ozoboty zaměřené na programování pro děti zábavnou formou,” dodal.  

Automaty s radiofrekvenční technologií RFID, která umožňuje samoobslužné půjčování knih, jsou od loňska ve všech pobočkách knihovny v Praze. První automaty byly v roce 2019 nainstalované v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí v Praze 1, od léta 2020 je tam samostatná návratová linka.  

Kiosek  

Chlumecká 765/6, Praha 14  

Centrum Černý Most, 3. podlaží  

Otevírací doba 

Po – Ne 9–21 

Asistence knihovníka 

Osobně: pondělí 13–17 hodin 

Online: pondělí až pátek 9–20; sobota 13–18 hodin 

Telefonicky: pondělí až pátek 9–20; sobota 13–18 hodin – 222 113 555

 


Autor: puc

Melodie pro každého v Praze 11

Dnes v 11:51

Setkání s písněmi autorů K. Hašlera, J. Voskovce, J. Wericha a J. Ježka, J. Suchého a J. Šlitra a řady dalších, které připravili Erik Bezdíček, emeritní sólista opery a operety DJKT v Plzni, a jeho klavírní doprovod Václav Vedral, hudební skladatel a učitel se uskuteční ve čtvrtek...

Čurda, hrdina jedné prohry. Česká faustovská tragikomedie

Dnes v 11:23

Městská divadla pražská uvedou světovou premiéru hry Davida Jařaba Čurda, hrdina jedné prohry. Nešťastná oběť neřešitelné situace nebo největší český zrádce 20. století od 25. února v divadle Rokoko.

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

Včera v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Setkání a autogramiáda autorů v Knihovně Václava Havla

Včera v 10:40

Setkání a autogramiáda autorů a autorek na již 23. pokračování Velkého knižního čtvrtku v Knihovně Václava Havla ve čtvrtek 23. března v 17 hodin.

Další články
Nahoru