Dnes Sobota - oblacno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 13°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Městská knihovna otevřela na Černém Mostě první zcela samoobslužnou pobočku
Nová knihovna na Černém Mostě. Foto: MKP

Městská knihovna otevřela na Černém Mostě první zcela samoobslužnou pobočku

Čtenáři mohou od včerejška navštívit první zcela samoobslužnou pobočku Městské knihovny v Praze (MKP). Pobočka s názvem Kiosek se nachází v obchodním domě Centrum Černý Most v Praze 14. Otevření pobočky je součástí projektu, jehož cílem je mimo jiné rozšířit dobu, po kterou jsou veřejnosti služby knihovny přístupné. Celkové náklady na realizaci nové pobočky byly 2,17 milionu korun.

Název nejnovější pobočky knihovny odkazuje na její velikost, která je jen 29 metrů čtverečních. Dostupnými službami je zejména půjčování a vracení knih, případně krátké posezení a prolistování knih, které čtenáře zaujmou. 

Výhodou Kiosku je široké časové rozmezí otevírací doby, která je sedm dní v týdnu od 9 do 21 hodin. V nabídce je přes 1000 titulů převážně beletrie pro dospělé, knížek pro děti i populárně naučné literatury. 

Kiosek bude sloužit i jako místo výdeje splněných rezervací, tedy titulů, které si čtenáři mohou objednávat online na webu knihovny. A to nejen knih, ale také třeba deskových her nebo audioknih. 

Ani samoobslužný Kiosek se neobejde bez knihovníků. „Knihovníci v Kiosku samozřejmě budou, aby se starali o fond i čtenáře. Osobně v Kiosku knihovníka potkáte každé pondělí od 13 do 17 hodin, online pak každý všední den od 9 do 19 a v sobotu od 13 do 18 hodin,” uvedl ředitel MKP Tomáš Řehák, že lidský prvek z knihovny nezmizí. 

„Kiosek se také aktivně zapojí do nabídky akcí pro veřejnost, které se v Centru Černý Most odehrávají. Například hned dvě následující soboty bude probíhat u Kiosku Odpoledne s Ozoboty zaměřené na programování pro děti zábavnou formou,” dodal.  

Automaty s radiofrekvenční technologií RFID, která umožňuje samoobslužné půjčování knih, jsou od loňska ve všech pobočkách knihovny v Praze. První automaty byly v roce 2019 nainstalované v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí v Praze 1, od léta 2020 je tam samostatná návratová linka.  

Kiosek  

Chlumecká 765/6, Praha 14  

Centrum Černý Most, 3. podlaží  

Otevírací doba 

Po – Ne 9–21 

Asistence knihovníka 

Osobně: pondělí 13–17 hodin 

Online: pondělí až pátek 9–20; sobota 13–18 hodin 

Telefonicky: pondělí až pátek 9–20; sobota 13–18 hodin – 222 113 555

 


Autor: puc

La Strada Jiřího Bubeníčka. Premiéra nové inscenace Pražského komorního baletu

Dnes v 07:00

Na začátku března bude mít premiéru nové představení Pražského komorního baletu La Strada, strhující příběh o lásce a krutosti z cirkusového prostředí podle stejnojmenného snímku Federica Felliniho. Celovečerní inscenaci pro soubor vytvořili tanečník a choreograf Jiří Bubeníček a výtvarnice Nadina...

Divadlo Na zábradlí v březnu uvede Čechovova Racka

Včera ve 14:18

V Divadle Na zábradlí se rozjely přípravy nové inscenace. Po dvou úspěšných premiérách autorských počinů Franz a kavka a Uvnitř banánu tentokrát dramaturgická volba míří na klasický titul – Racka od Antona Pavloviče Čechova. Ikonická hra se na Zábradlí vrátí v režijním pojetí Jiřího Havelky po...

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

Včera ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Gatteo – Hostivařský session

29. února 2024 v 07:47

Projekt Gatteo – Hostivařský session navazuje na úspěšná hraní v restauraci Karolína a rozšiřuje své působení do další části Prahy 15.

Soused. Hořká komedie ze současnosti s Miroslavem Hanušem a Martinem Donutilem

28. února 2024 v 07:30

Městská divadla pražská uvedou v české premiéře napínavý příběh jednoho zdánlivě náhodného setkání. Hru Soused rakousko-německého scenáristy a spisovatele Daniela Kehlmanna uvede poprvé 16. března divadlo Rokoko.

Další články
Nahoru