Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 29°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Městská knihovna otevřela na Černém Mostě první zcela samoobslužnou pobočku
Nová knihovna na Černém Mostě. Foto: MKP

Městská knihovna otevřela na Černém Mostě první zcela samoobslužnou pobočku

Čtenáři mohou od včerejška navštívit první zcela samoobslužnou pobočku Městské knihovny v Praze (MKP). Pobočka s názvem Kiosek se nachází v obchodním domě Centrum Černý Most v Praze 14. Otevření pobočky je součástí projektu, jehož cílem je mimo jiné rozšířit dobu, po kterou jsou veřejnosti služby knihovny přístupné. Celkové náklady na realizaci nové pobočky byly 2,17 milionu korun.

Název nejnovější pobočky knihovny odkazuje na její velikost, která je jen 29 metrů čtverečních. Dostupnými službami je zejména půjčování a vracení knih, případně krátké posezení a prolistování knih, které čtenáře zaujmou. 

Výhodou Kiosku je široké časové rozmezí otevírací doby, která je sedm dní v týdnu od 9 do 21 hodin. V nabídce je přes 1000 titulů převážně beletrie pro dospělé, knížek pro děti i populárně naučné literatury. 

Kiosek bude sloužit i jako místo výdeje splněných rezervací, tedy titulů, které si čtenáři mohou objednávat online na webu knihovny. A to nejen knih, ale také třeba deskových her nebo audioknih. 

Ani samoobslužný Kiosek se neobejde bez knihovníků. „Knihovníci v Kiosku samozřejmě budou, aby se starali o fond i čtenáře. Osobně v Kiosku knihovníka potkáte každé pondělí od 13 do 17 hodin, online pak každý všední den od 9 do 19 a v sobotu od 13 do 18 hodin,” uvedl ředitel MKP Tomáš Řehák, že lidský prvek z knihovny nezmizí. 

„Kiosek se také aktivně zapojí do nabídky akcí pro veřejnost, které se v Centru Černý Most odehrávají. Například hned dvě následující soboty bude probíhat u Kiosku Odpoledne s Ozoboty zaměřené na programování pro děti zábavnou formou,” dodal.  

Automaty s radiofrekvenční technologií RFID, která umožňuje samoobslužné půjčování knih, jsou od loňska ve všech pobočkách knihovny v Praze. První automaty byly v roce 2019 nainstalované v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí v Praze 1, od léta 2020 je tam samostatná návratová linka.  

Kiosek  

Chlumecká 765/6, Praha 14  

Centrum Černý Most, 3. podlaží  

Otevírací doba 

Po – Ne 9–21 

Asistence knihovníka 

Osobně: pondělí 13–17 hodin 

Online: pondělí až pátek 9–20; sobota 13–18 hodin 

Telefonicky: pondělí až pátek 9–20; sobota 13–18 hodin – 222 113 555

 


Autor: puc

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Včera v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Prosecká zastaveníčka zvou na poslední červnový koncert

27. června 2022 ve 21:46

Další z Cyklu komorních koncertů Prahy 9 v úterý 28. června v Parku Přátelství. Začátek je v 18 hodin, vstup volný.

Výstava v Praze 2: Fenomén kočka

27. června 2022 v 10:45

Od 1. července do 26. srpna se v knihovně Antonína Švehly v Praze 2 koná výstava Feomén Kočka.

Po rekonstrukci se na Hradčanech otevřela Bílkova vila s novou expozicí

26. června 2022 ve 13:25

Po více než půlroční rekonstrukci se v úterý návštěvníkům znovu otevřela Bílkova vila v Praze na Hradčanech. Neobvyklou stavbu vystavěl sochař a grafik František Bílek (1872 až 1941) podle vlastních plánů, dnes slouží prezentaci jeho tvorby. Objekt se nachází ve správě Galerie hlavního města Prahy...

Andělská matiné v kostele Krista Spasitele

25. června 2022 ve 12:07

Praha 5 zve v rámci koncertního cyklu pro seniory v pondělí 27. června od 16 hodin do kostela Krista Spasitele na Andělská matiné.

Další články
Nahoru