Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Městská knihovna láká v létě i na venkovní akce
Letní kino na Mariánském náměstí. Foto: MKP

Městská knihovna láká v létě i na venkovní akce

Náplavka, Mariánské náměstí, Vyšehrad nebo atrium Domu čtení. Tam všude bude možné zažít něco z připraveného letního programu Městské knihovny v Praze.  Běží multižánrový festival Knihovna na vlnách, chystají se představení v rámci divadelního festivalu Za dveřmi, projekce letního kina nebo čtení pro děti. Vstup na všechny akce je volný.

Multižánrový festival Knihovna na vlnách už je v plném proudu a letošní 11. ročník se věnuje cestám. Hostkami večera s názvem Cesty k sobě budou psycholožky zabývající se krizovou intervencí, Daniela Vodáčková a Karolína Faberová.

Večer Cesty ženy nabídne setkání s cestovatelkami Kateřinou Mandulovou a Evou Pinďákovou, které zdolají několik sedmitisícovek a vydají se pěšky za babičkou na Slovensko. Festival zakončí večer Cesty ke druhým, kde vystoupí se svou one-man-show psychoterapeut a spisovatel Honza Vojtko. Večery se odehrávají v AVOID Gallery (kobka) nebo na AVOID Floating Gallery (loď) na Náplavce.

Mariánské náměstí nezůstane o prázdninách prázdné. Hostit bude tři úspěšné akce: festival pouličního divadla Za dveřmi, Letní kino a Mami, tati, dějou se věci. Diváci i náhodní kolemjdoucí se mohou těšit na artistické kousky, zvukovou a tělesnou performanci, klaunskou show, dvě filmové projekce letního kina, včetně ikonického snímku Popel a démant, nebo na setkání nad knížkami pro děti i divadlem, které pobaví malé i velké.

Dům čtení je v Ruské ulici v Praze 10 a pod dramaturgickou taktovkou Josefa Straky zde probíhají autorská čtení, promítání filmů, diskuze na aktuální témata a mnoho dalších akcí. Ani letos nebude chybět Malý letní festival, který se tematicky zaměří na starověké olympijské hry a Homérovu Ílias. 

Do ulic a parků vyrazí o prázdninách bibliobus Oskar. Letos poprvé bude mít zastávku na Vyšehradě jen kousek od domu, kde žila spisovatelka Popelka Biliánová, ale potkat ho bude možné i na tradičních místech, jako je Náplavka, kde plní roli doprovodného vozidla festivalu Knihovna na vlnách, nebo v srpnu na festivalu nového cirkusu Letní Letná. 

Pro úplnost je třeba připomenout, že Městská knihovna v Praze má většinu prázdnin otevřeno, ale otevírací doba knihoven je zkrácená. Před návštěvou knihovny je proto vhodné si ověřit, jak je otevřeno. Zavřeno bude od 29. července do 11. srpna.

Úplné informace o všech letních projektech a prázdninovém provozu a jsou uvedeny na www.mlp.cz. 


Autor: red

Karlínský prosecco festival

Včera ve 12:55

Karlínský prosecco festival se koná v neděli 28. července na Karlínském náměstí.

Cimbálovka Na Hradbách

Včera v 11:51

V sobotu 27. července Na Hradbách zahraje čtyřčlenná cimbálovka, co ještě stále hledá jméno.

Svatojánský varhanní cyklus 2024

Včera v 08:22

Koncert můžete slyšet v neděli 28. července v 18 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Nizozemský národní orchestr mladých hraje v Praze

Včera v 08:05

Nizozemský orchestr mladých (Jeugdorkest Nederland, neboli JON) se vydává na své každoroční letní turné po Evropě. V tomto symfonickém orchestru se scházejí nejlepší talenty ve věku od 14 do 21 let z celého Nizozemska, aby společně pracovali na nejvyšší úrovni na náročných dílech velkého...

Výstava Nová hmota: Studenti a absolventi ateliéru kresby AVU

Včera v 07:13

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 25. července od 18 do 22 hodin v Galerii Portheimka, Štefánikova 68/12, na Smíchově.

Letní kino Kinská v zahradě

Včera v 06:20

Nejen Amélie z Montmartru se tento týden chystá do Letního kina Kinského zahradě v Praze 5.

Kaštan - scéna Unijazzu zve na zahrádku na busking

Včera v 05:53

Do konce července vás čeká Hugo a já, v pátek 26. července přijďte na Ježíška a Martina Mikiho Zábranského a v úterý 30. července zahrají L. P. Ševelpuna a Miroslav Richter. Začíná se vždy od 19 hodin. Vstupné je dobrovolné.

I tento týden můžete v Praze 10 zdarma cvičit jógu

22. července 2024 v 15:11

Úterky a čtvrtky až do 26. září od 18 do 19 hodin patří v Praze 10 lekcím jógy. Lekce probíhají v parcích a začínají v 18 hodin.

Lé(To)Market na Smíchovské náplavce: Odpočinek, nákupy a jídlo

22. července 2024 v 10:20

V sobotu 27. července se od 10 hodin na Smíchovské náplavce můžete těšit na skvělé nákupy a lahodné gastronomické zážitky.

Letní kino: Top Gun

22. července 2024 v 08:46

Mladí vojenští piloti Pete “Maverick” Mitchell a jeho kolega Goose jsou vysláni na kurz do kalifornské školy pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Maverick je na to hrdý a hodlá se stát nejlepším bojovým pilotem ve vojenském námořnictvu.

V Parku Zahrádky uslyšíte Hudbu Kalich

22. července 2024 v 06:56

Poslední z červencových koncertů v Parku Zahrádky v rámci cyklu Vysočanská Nokturna radnice Prahy 9 se koná 25. července. 

Echo v modré v KC Zahrada

21. července 2024 ve 13:58

Výstavu fotografií Echo v modré najdete v malé galerii Chodovské tvrze.

Praha 14 slaví 30 let a bude dobře naladěná i v srpnu

21. července 2024 ve 13:46

Ve čtvrtek 15. srpna se v parku v Pilské ulici mohou děti těšit na hudební pohádky a jejich rodiče na koncert. Začíná se v 17 hodin.

Blešák v Přístavu

21. července 2024 v 09:56

V sobotu 27. července si můžete osvěžit šatník novými kousky na blešáku v Přístavu. Pokud máte doma přebytečné módní doplňky, oblečení nebo boty, přečtené knížky nebo časopisy, rostliny, přineste na blešák, kde můžete zároveň nakoupit.

Další články
Nahoru