Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Městská knihovna bude část léta uzavřena, brzy začne půjčovat knihy na celé prázdniny
Pobočka na Letné. Foto: Pavel Klikar / archiv MKP

Městská knihovna bude část léta uzavřena, brzy začne půjčovat knihy na celé prázdniny

Městská knihovna v Praze bude v červenci a srpnu fungovat podle prázdninové otevírací doby a letos bude mít dva týdny uzavřeno. Informovala o tom mluvčí knihovny Lenka Hanzlíková.

Knihovna na léto zavádí prodloužené výpůjční doby. Knížky půjčené od 13. června do 24. července je možné vracet až v září, respektive říjnu. Knihovna bude mít ale otevřeno i o prázdninách.

Pozor je potřeba si dát na prázdninovou otevírací dobu, která platí celý červenec a srpen a na prázdninovou uzavírku poboček od 25. července do 7. srpna.

Mimo provoz je po celé prázdniny bibliobus Crossway a s ním i jeho stálé stanice. „Doporučujeme si otevírací dobu raději před návštěvou knihovny ověřit na www.mlp.cz/pobocky,“ uvedla mluvčí. 

Knížky je možné vrátit, i když má knihovna zavřeno. V době uzavření celé knihovny je možné pro vracení využít návratové boxy u poboček Opatov, Jezerka, Hloubětín a Lužiny nebo vrátit v Ústřední knihovně (vchod z ulice Valentinská). 

Pro vracení i půjčování je možné využít samoobslužný Kiosek v Centru Černý Most, který bude otevřen bez omezení od pondělí do neděle od 9 do 21 hodin.   

Letní program

Prázdniny v knihovně začínají už tradičně festivalem Knihovna na vlnách, který nabídne autorská čtení, divadlo i hudbu v prostoru Mariánského náměstí a lodi Avoid na náplavce. 

Mariánské náměstí pak bude jevištěm i hledištěm pro letní filmové projekce, koncerty, divadla, čtení pro děti v rámci festivalu Mami, tati, dějou se věci a možná bude i Laboratoř budoucnosti a zelená stěna.

Nové pohledy na zelené bohatství v okolí knihoven nabídne putovní poznávací hra s názvem Stromová stezka.


Autor: puc

Jarní koncert v kostele sv. Michaela Archanděla

Dnes v 07:25

Jarní koncert se koná 1. května v kostele sv. Michaela Archanděla. Vstupné je dobrovolné.

Sunny Swing – Adéla Zejfartová

Dnes v 06:40

Adéla Zejfartová vystoupí v KD Mlejn 25. dubna v 19:0 hodin.

Ladislav Pazdera na Vyšehradě

22. dubna 2024 v 10:31

Ladislav Pazdera se zcela oddal hře na akustickou kytaru a patří ke generaci hudebníků, která vyrostla bez žánrových hranic. Na Vyšehradě zahraje 25. dubna skladby ze svého posledního alba Chiaroscuro, kde zpracovává řadu stylově různorodých vlivů a přetváří je do velmi osobitých a jímavých...

Jarní část Věčné naděje zakončí jazzové a židovské písně

20. dubna 2024 ve 14:10

Jarní část sedmého ročníku festivalu Věčná naděje zakončí dva dramaturgicky výjimečné koncerty formace Petra Ernyei Quartet v čelákovické vile Volman. Pásmo jazzových a židovských písní odehrají 21. a 28. dubna, součástí akce bude také komentovaná prohlídka...

Komentovaná prohlídka výstavy Nahoru

20. dubna 2024 ve 13:17

Ve čtvrtek 25. dubna si budete moci pohovořit s autorkou výstavy Nahoru, která se koná v Galerii ve věži Novoměstské radnice v Praze 2.

Výstava: Český porcelán tří století

17. dubna 2024 v 08:00

Český porcelán tří století je vůbec první výstavou, která se pokusí ve zkratce přiblížit vývoj porcelánu vyrobeného na území Čech od jeho počátků až k dnešním dnům. Navíc expozice představí ucelenou historii českého a československého porcelánu poprvé z hlediska výtvarného vývoje, tedy...

Musica Florea objevuje raného Janáčka

17. dubna 2024 v 07:51

Co má společného Leoš Janáček a baroko? Soubor Musica Florea se představí novým koncertním programem v dubnu. Letos slavíme 170 let od narození tohoto významného skladatele a při té příležitosti se Musica Florea chopila jeho nejranějších kompozic, aby je postavila vedle skladeb z počátku italského...

Branický knižní malotrh 2024

16. dubna 2024 v 09:18

Druhý ročník knižního Malotrhu se koná v sobotu 8. června. Setkáte s nejnovějšími knihami, autory a spoustou další zábavy. Den plný knih, hudby a workshopů proběhne od 11 do 19 hodiny na Branické ulici na úrovní jejího křížení s Jiskrovou ulicí.

Koncert Prahy 2 na Bastionu

15. dubna 2024 v 15:38

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě. V úterý 23. dubna můžete slyšet seskupení hudebníků, kteří se velmi dobře zapsali na naší hudební scéně a jsou příslibem pro tento žánr.

Josef Němec – Obrazy a kresby

14. dubna 2024 v 19:14

Kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene. Právě on je spolutvůrcem výpravné knihy.

Adéla Parmová a její Shakti: Výstava odhalí temná údolí a jasné vrcholky lidské duše

12. dubna 2024 ve 03:15

Pražská umělecká scéna se připravuje na zážitek, který propojí minulost, přítomnost a budoucnost skrze vizi umělkyně Adély Parmové. Umělecká výstava „Shakti [Power of Creation & Destruction]“ zvěstuje hlubokou a osvěžující cestu do temných údolí i jasných vrcholků lidské duše. Výstava Shakti...

Dubnové Varhanní nešpory maltézských rytířů

11. dubna 2024 ve 12:21

Varhanní nešpory maltézských rytířů uslyšíte v pondělí 15. dubna od 17 hodin.

Mladí ladí jazz v Praze 2

11. dubna 2024 v 07:01 | Aktualizováno 30. listopadu -0001, 00:00

Letos už posedmé oživí Karlovo náměstí festival Mladí ladí jazz.Začíná se v 15:30 hodin.

Další články
Nahoru