Dnes Úterý - oblacno 14°C
Zítra Středa - oblacno 17°C
Úterý 21. 3. 2023
Svátek má Radek
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Městská knihovna bude část léta uzavřena, brzy začne půjčovat knihy na celé prázdniny
Pobočka na Letné. Foto: Pavel Klikar / archiv MKP

Městská knihovna bude část léta uzavřena, brzy začne půjčovat knihy na celé prázdniny

Městská knihovna v Praze bude v červenci a srpnu fungovat podle prázdninové otevírací doby a letos bude mít dva týdny uzavřeno. Informovala o tom mluvčí knihovny Lenka Hanzlíková.

Knihovna na léto zavádí prodloužené výpůjční doby. Knížky půjčené od 13. června do 24. července je možné vracet až v září, respektive říjnu. Knihovna bude mít ale otevřeno i o prázdninách.

Pozor je potřeba si dát na prázdninovou otevírací dobu, která platí celý červenec a srpen a na prázdninovou uzavírku poboček od 25. července do 7. srpna.

Mimo provoz je po celé prázdniny bibliobus Crossway a s ním i jeho stálé stanice. „Doporučujeme si otevírací dobu raději před návštěvou knihovny ověřit na www.mlp.cz/pobocky,“ uvedla mluvčí. 

Knížky je možné vrátit, i když má knihovna zavřeno. V době uzavření celé knihovny je možné pro vracení využít návratové boxy u poboček Opatov, Jezerka, Hloubětín a Lužiny nebo vrátit v Ústřední knihovně (vchod z ulice Valentinská). 

Pro vracení i půjčování je možné využít samoobslužný Kiosek v Centru Černý Most, který bude otevřen bez omezení od pondělí do neděle od 9 do 21 hodin.   

Letní program

Prázdniny v knihovně začínají už tradičně festivalem Knihovna na vlnách, který nabídne autorská čtení, divadlo i hudbu v prostoru Mariánského náměstí a lodi Avoid na náplavce. 

Mariánské náměstí pak bude jevištěm i hledištěm pro letní filmové projekce, koncerty, divadla, čtení pro děti v rámci festivalu Mami, tati, dějou se věci a možná bude i Laboratoř budoucnosti a zelená stěna.

Nové pohledy na zelené bohatství v okolí knihoven nabídne putovní poznávací hra s názvem Stromová stezka.


Autor: puc

Malí nakladatelé, velké knihy. Koná se třetí ročník festivalu KniŽižkov

Dnes v 08:05

KC Vozovna pořádá v sobotu 25. března od 11 hodin třetí ročník festivalu KniŽižkov. Čtenáři si již potřetí zalistují beletrií i literaturou faktu, která hledá jiné cesty a nepluje s hlavním proudem a poslechnou si přitom současné tvůrce při autorských čteních a debatách. Nebudou chybět ani dvě...

Jarní koncert na Nuselské radnici: Souznění čtyř harf

Včera v 11:08

Prah-a-harP kvartet představuje v kontextu české hudební scény ojedinělý úkaz. Sestává ze čtyř harfistek – tří sester a jejich matky. Doposud není známá existence obdobného projektu a přihlédneme-li ke kuriózní skutečnosti, že se jedná o čistě rodinný ansámbl, může se nám tento soubor jevit nejen...

Velikonoční koncert v areálu Gabriel Loci

Včera v 09:14

Koncert uslyšíte v kostele Zvěstování Panny Marie od 18 hodin.

Zpěvák David Pet pokřtil nový videoklip, kmotrou mu byla Lucie Vondráčková

19. března 2023 ve 14:54

Zpěvák David Pet včera slavnostně pokřtil ve čtvrtek svůj nový videoklip ke skladbě Vrásky Štěstí. Společnost mu přitom dělala nejen populární zpěvačka Lucie Vondráčková, ale také MMA zápasník David Kozma nebo lednová playmate Marie Langerová.

Popelka se vrací do Národního divadla

19. března 2023 v 07:00

Po devíti letech se do Národního divadla vrací originální verze baletu Popelka Jeana-Christopha Maillota. Francouzský choreograf vytvořil toto dílo v roce 1999 pro soubor Les Ballets de Monte-Carlo, jehož je umělecký ředitel.

Koncert projektu Anastasis

18. března 2023 v 16:30

Koncert projektu Anastasis, velko-jevištního díla nabízí v pondělí 24. dubna v 18:30 ty nejsilnější momenty připravovaného živého divadelního projektu. Představení zavede diváky do úplně jiné reality, do příběhu dvou světů, uslyší autorské písně se silnými texty, doplněné o prvky činohry i taneční...

Praha 6: Pražský Ukulele Band, Tři bílé vrány a Richard Tesařík

17. března 2023 v 11:03

Koncert unikátní formace vynikajících hráčů na ukulele a dalších brnkacích nástrojů a japonského vokálního tria s hostem Richardem Tesaříkem ve středu 5. dubna v 19:30.

Začne Jihoměstská přehlídka ochotnických divadel

17. března 2023 v 09:33

To nejlepší z dílny ochotnických divadel uvidíte příští týden na přehlídce v KC Zahrada v Praze 11. Jihoměstská přehlídka ochotnických divadel začne 24. března.

Moravské pašije - teátr Víti Marčíka

16. března 2023 v 18:15

K předvelikonoční době patří příběh posledních dnů Ježíše Krista. Jeho ztvárnění přiblíží teátr Víti Marčíka v neděli 19. března v 17 hodin.

Výstava: Poselství ukrytá v perníku

15. března 2023 v 07:13

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici českého perníkářství. Poselství ukrytá v perníku je výstavní projekt české malířky žijící ve Francii Andrey Schmidt. 

Další články
Nahoru