Dnes Pátek - zatazeno 16°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Městská knihovna bude část léta uzavřena, brzy začne půjčovat knihy na celé prázdniny
Pobočka na Letné. Foto: Pavel Klikar / archiv MKP

Městská knihovna bude část léta uzavřena, brzy začne půjčovat knihy na celé prázdniny

Městská knihovna v Praze bude v červenci a srpnu fungovat podle prázdninové otevírací doby a letos bude mít dva týdny uzavřeno. Informovala o tom mluvčí knihovny Lenka Hanzlíková.

Knihovna na léto zavádí prodloužené výpůjční doby. Knížky půjčené od 13. června do 24. července je možné vracet až v září, respektive říjnu. Knihovna bude mít ale otevřeno i o prázdninách.

Pozor je potřeba si dát na prázdninovou otevírací dobu, která platí celý červenec a srpen a na prázdninovou uzavírku poboček od 25. července do 7. srpna.

Mimo provoz je po celé prázdniny bibliobus Crossway a s ním i jeho stálé stanice. „Doporučujeme si otevírací dobu raději před návštěvou knihovny ověřit na www.mlp.cz/pobocky,“ uvedla mluvčí. 

Knížky je možné vrátit, i když má knihovna zavřeno. V době uzavření celé knihovny je možné pro vracení využít návratové boxy u poboček Opatov, Jezerka, Hloubětín a Lužiny nebo vrátit v Ústřední knihovně (vchod z ulice Valentinská). 

Pro vracení i půjčování je možné využít samoobslužný Kiosek v Centru Černý Most, který bude otevřen bez omezení od pondělí do neděle od 9 do 21 hodin.   

Letní program

Prázdniny v knihovně začínají už tradičně festivalem Knihovna na vlnách, který nabídne autorská čtení, divadlo i hudbu v prostoru Mariánského náměstí a lodi Avoid na náplavce. 

Mariánské náměstí pak bude jevištěm i hledištěm pro letní filmové projekce, koncerty, divadla, čtení pro děti v rámci festivalu Mami, tati, dějou se věci a možná bude i Laboratoř budoucnosti a zelená stěna.

Nové pohledy na zelené bohatství v okolí knihoven nabídne putovní poznávací hra s názvem Stromová stezka.


Autor: puc

Praha 1: Varhanní nešpory maltézských rytířů

28. září 2022 v 10:09

V rámci cyklu „Varhanní nešpory maltézských rytířů“ uspořádá Suverénní Rytířský a Špitální řád sv. Jana z Jeruzaléma, Rhodu a Malty a Společnost pro duchovní hudbu za finanční podpory radnice Prahy 1 v řádovém kostele Panny Marie pod řetězem koncert duchovní hudby v pondělí 10. října...

Art Book Fair. Prodejní veletrh zaměřený na literaturu

21. září 2022 v 10:37

Galerie hlavního města Prahy uvede poslední zářijový víkend druhý ročník Art Book Fair – knižního veletrhu zaměřeného na uměleckou a uměnovědnou literaturu. V průběhu dvou dnů nabídne platformu pro více než 60 vystavovatelů – galerie, umělecké školy, internetové portály, časopisy, nakladatelství,...

Století mučedníků. Výstava představí křesťany, kteří se stali obětmi totalitních režimů

21. září 2022 v 09:58

V pátek 23. září začne v Ambitu kláštera františkánů u Panny Marie Sněžné putovní výstava Století mučedníků (Century of Martyrs), která představuje osobnosti z různých evropských států, které zasvětily svůj život službě Bohu, lidem a společnosti. Muzeum paměti XX. století a Platforma evropské...

Kreslířka Bára z Nikolajky představí svůj nový projekt Barbora Sika

21. září 2022 v 09:44

Výrazná kreslířka Bára z Nikolajky představí na letošní výstavě Designblok svůj nový projekt Barbora Sika. Svou kolekci abstraktních maleb CirkLES uvede společně s nábytkářským duem BUDU. Instalace s mottem „Je to jen o úhlu pohledu“ oslaví svou vernisáž...

Musica Dolce Vita ve Vysočanech

20. září 2022 v 18:38

Cyklus koncertů komorní hudby pokračuje v obřadní síni vysočanské radnice ve čtvrtek 22. září vystoupením souboru Musica Dolce Vita.

Midi Lidi a Letní kapela zahrají zdarma na závěr Landscape festivalu

20. září 2022 v 09:15

Landscape festival připravil na závěr letošního ročníku koncert dvou vynikajících kapel. V prostoru Nákladového nádraží Žižkov, kde má festival hlavní expozici, vystoupí 20. září od 19 hodin kultovní Midi Lidi a Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem. 

Vernisáž umělecké instalace: Dvě barevná vychýlení – Štěpán Málek

20. září 2022 v 08:33

Projekt Štěpána Málka Dvě vychýlení v barvě situovaný na podesty schodiště před Volnočasovým centrem H55 v Hloubětíně je inspirován kouzlem pohledového betonu, betonu jako materiálu, který nemusí být jen čímsi strohým a industriálním.

Dny Prahy 15: Multikulturní festival Pestrá Praha 15

19. září 2022 ve 21:53

V areálu Galerie Golf Hostivař se ve čtvrtek 22. září koná festival Pestrá Praha 15.

Koncert: Michal Hrůza a Kapela Hrůzy

19. září 2022 v 18:06

V pátek 30. září vás čeká páteční odpoledne plné muziky u rozhledny Doubravka.

NO NAME vystoupí v Hostivaři

19. září 2022 v 17:16

Praha 15 ve spolupráci s Galerií Golf Hostivař a uměleckou agenturou ZV zvou na koncert slovenské skupiny NO NAME

Koncert pro Motýlek

18. září 2022 v 10:34

Praha 14 zve na koncert pro Motýlek. V úterý 20. září od 18:30 hodin v Kulturním domě v Kyjích zazní nejznámější české a světové operní a operetní árie.

Výstava obrazů od umělců s mentálním postižením v Sovových mlýnech

18. září 2022 v 09:27

Každý může být umělcem. To je podtitul celorepublikové výtvarné soutěže pro výtvarně nadané lidi s mentálním postižením. Mimořádnou výstavu přihlášených uměleckých děl chystá od 20. září Museum Kampa.

SMOKIE revival a INA HANY BANY na Střeleckém ostrově

18. září 2022 v 08:39

V sobotu 24. září od 15 hodin se na Střeleckém ostrově uskuteční koncert profesionálních kapel SMOKIE revival a INA HANY BANY. Těšit se můžete na nejslavnější hity od anglické hudební skupiny, která byla založena v roce 1965 a která byla populární zejména v 70. letech minulého...

Další články
Nahoru