dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Městská divadla pražská mají plán na další sezonu. Diváci se mohou těšit na pět novinek
Komorní drama plné překvapivých zvratů i absurdních krutých her Kdo se bojí Virginie Woolfové? Foto: archiv

Městská divadla pražská mají plán na další sezonu. Diváci se mohou těšit na pět novinek

Městská divadla pražská představila dramaturgický plán na divadelní sezonu 2014/15. Diváci se mohou těšit na pět nových inscenací, z toho tři v české premiéře.

Petr Svojtka a Jiří Janků chystají pro Divadlo ABC na listopad hudební V+W Revue, která připomene slavnou éru Osvobozeného divadla a jeho dva legendární protagonisty Jiřího Voskovce a Jana Wericha.

Ondřej Zajíc pak na květen inscenaci Romulus Veliký, komedie antických rozměrů, jednu z prvních her Fridricha Dürrenmatta o zániku říše, kterou spravuje šílenec. V Divadle Rokoko proběhne v listopadu česká premiéra hry Marka Epsteina Veterán v režii Pavla Kheka, dramatu o vině a svědomí v realitě současného maloměsta.

V březnu představí Arnošt Goldflam současnou komedii izraelské dramatičky Anat Gov Happy End, ve které se lehce a s nadhledem vypráví o velmi vážných věcech. Po delším čase také opět ožije Malá scéna ABC, a to vrcholným dílem kontroverzního švédského dramatika Augusta Strindberga Tanec smrti o dlouholetém soužití manželského páru.


Autor: Renata Rákosová

České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru