dnes
Neděle - zatazeno
20°C
zítra
Pondělí - polojasno
24°C
pozítří
Úterý - jasno
25°C
Zpravodajství

Město zajistilo výstavbu dešťové kanalizace v Cholupicích

Městská rada včera rozhodla o výběru dodavatele I. etapy výstavby dešťové kanalizace v Cholupicích. Na doporučení hodnotící komise se jím stala Společnost TV Točná – IS Cholupice, vedoucí společnosti PORR a.s., s nabídkovou cenou 23 533 290 korun s DPH.

„Dešťová kanalizace v Cholupicích dosud chybí. Vzhledem k tomu, že tato oblast je zatěžována přívalovými dešti, je nezbytné vybudovat i podzemní retenční nádrž. Ta bude sloužit k regulaci dešťové vody před vyústěním kanalizace do Píseckého potoka, aby se omezily přívalové vlny v potoce a dalších tocích,“ uvedl náměstek primátora Petr Hlubuček.

Páteřní dešťová kanalizace bude vybudována v Podchýšské ulici a dále v ulici U Poustek s vyústěním do Písnického potoka. Podzemní retenční nádrž bude trubní s průměrem 2 m a délkou cca 59 m. Součástí prací bude také výšková úprava vodovodu a úprava přítoku Písnického potoka. 


Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

Včera ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Dnes: Revitalizace sportoviště Pod Žvahovem, přijďte diskutovat

13. června 2019 v 07:02

Předseda Výboru životního prostředí Prahy 5 Jakub Blažek zve na veřejnou diskuzi s občany a zástupci MČ Praha 5 ohledně plánované revitalizace sportoviště Pod Žvahovem.

Pošli to dál: Praha 13 dostala sekačku, strojem následně obdarovala mateřskou školku

12. června 2019 v 18:43

Dnes se na zahradě „Fakultní mateřské školy Sluníčko pod střechou při PedFUK" sešli zástupci radnice Prahy 13 a společností Profi Press a Strom, aby předali ředitelce sekačku na trávu.

Další články
Nahoru