Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Město zainvestuje podchody pod železniční tratí v Kbelské ulici

Městská rada v pondělí projednala žádost Správy železnic, státní organizace, o poskytnutí individuální investiční dotace na vybudování dvou podchodů pod železniční tratí Praha Vysočany – Lysá nad Labem u Kbelské ulice. Doporučila pražským zastupitelům, aby dotaci ve výši 32 128 173 korun schválili.

Výstavbu nových podchodů zajistí Správa železnic v rámci stavby „Optimalizace traťového úseku Mstětice (mimo) – Praha Vysočany (včetně)“. Současný stav podjezdu pod touto tratí šířkovým uspořádáním neumožňuje bezpečný pohyb chodců a cyklistů a město počítalo s řešením tohoto problému v budoucnosti v souvislosti s rekonstrukcí Průmyslového polookruhu.

„Je důležité pracovat na zkapacitnění silnic v Praze ještě předtím, než jim odlehčí Městský okruh. Dnes jsme odsouhlasili dotaci na stavbu dvou podchodů na Kbelské, díky kterým se rozšíří úzké hrdlo Průmyslového polookruhu o jeden jízdní pruh a zároveň bezpečně oddělí pěší a cyklistickou dopravu,“ uvedl náměstek primátora hl. m. Prahy Adam Scheinherr.

Vzhledem k velmi nebezpečnému stavu pro chodce a cyklisty je žádoucí vybudování dvou podchodů pro chodce a cyklisty po obou stranách podjezdu Kbelské ulice pod železniční tratí v co největší blízkosti tohoto podjezdu. Podchod pouze pro jedné straně není dostačující, protože přejít přes Kbelskou ulici na severní straně od podjezdu je prakticky nemožné.

Takto zajištěná stavba podchodů navíc výrazně snižuje investiční náklady, protože nebude třeba platit za potřebné výluky na trati pro tuto stavbu (řádově v desítkách mil. Kč). Správa železnic podchody postaví v době výluk při vlastní rekonstrukci železniční trati a také upraví návazné komunikace včetně osazení veřejného osvětlení ke Kbelské ulici.Granty Prahy 1 pomáhají zkrášlovat centrum metropole

Včera v 16:54

Částku přesahující čtrnáct milionů korun obdrží letos přes dvě desítky úspěšných žadatelů z řad SVJ, družstev či soukromých osob, kteří se tak díky tomu mohou pustit do oprav vnějších fasád, výměny oken, oprav střech a dalších venkovních částí objektů.

PVK: Výluky v dodávkách vody v šestnáctém týdnu

Včera v 10:56

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 4 plánuje revitalizaci veřejných prostranství v oblasti Pankráce

14. dubna 2021 ve 22:45

Praha 4 si nechala zpracovat studii, která zhodnotila stav a potenciál veřejných prostranství na svém území.  Cílem je na základě jasných kritérií dlouhodobě revitalizovat a rozvíjet veřejná prostranství v závislosti na finančních možnostech městské části a dalších subjektů...

Nová ulice ve Vysočanech ponese jméno Ladislava Hindla

14. dubna 2021 ve 21:04

Na návrh vysočanské radnice souhlasila Místopisná komise Prahy aby jedna z nových ulic, které vznikají ve Vysočanech, nesla jméno po vysočanském rodákovi, vynikajícím sportovci a vlastenci Ladislavu Hindlovi.

Praha 1: Při rušení nočního klidu volejte Opletalku

14. dubna 2021 v 17:59

Jak postupovat při rušení nočního klidu, v případě hlasité hudby nebo křiku v nočních hodinách, když turisté nerespektují noční klid mezi 22. a 6. hodinou? Volejte „Opletalku“

Pozor při návštěvě lesa na Točné a v Komořanech

14. dubna 2021 ve 12:18

Arcibiskupství pražské provede ve dnech 19. – 23. dubna sanační těžby podél komunikací a lesních pěšin v lesním komplexu mezi letištěm Točná a Komořany. Těžba potrvá do konce dubna. Těžbu suchých stromů stranou mimo frekventovaných cest a pěšin odloží lesní správa až na období vegetačního a...

Jak hodnotíte Dny Prahy 15? Radnice se ptá

13. dubna 2021 v 10:41

Pokud to epidemiologická situace dovolí, plánuje radnice patnácté městské části i letos zorganizovat Dny Prahy 15.

Stromy v ulici R. A. Dvorského jsou zachráněny

12. dubna 2021 v 19:40

V únoru se obyvatelé Prahy 15 obrátili na vedení radnice se stížnostmi ohledně poškození stromů v ulici R. A. Dvorského v Horních Měcholupech. K poškození mělo dojít v rámci opravy plynového vedení, kterou prováděla Pražská plynárenská a nezajišťovala ji Praha 15. Oprava byla nutná z důvodu...

Praha 8 plánuje revitalizovat fontánu u metra Ládví

12. dubna 2021 v 10:04

Fontána v neutěšeném stavu, která se nachází nedaleko stanice metra Ládví, se snad již brzy dočká proměny. Ze žulové stavby, stojící na Ládví již od 80. let minulého století, se má stát atrakce tamního prostoru a také mikroklimatický pomocník.

Praha 15 zve na jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory

12. dubna 2021 v 09:30

Jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory Prahy 15 se uskuteční on-line ve středu 14. dubna od 16 hodin.

Radnice opravila vážní domek v Jinonicích

10. dubna 2021 v 08:30

Praha 5 dokončila rekonstrukci vážního domku v Jinonicích, který byl před lety svěřen hlavním městem do správy radnice. Opraveno bylo nosné zdivo, byl zhotoven nový krov včetně střešní krytiny, nová prkenná podlaha a bylo osazeno nové okno a vstupní dveře.

Další články
Nahoru