Dnes Pondělí - oblacno 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský život

Město zainvestuje podchody pod železniční tratí v Kbelské ulici

Městská rada v pondělí projednala žádost Správy železnic, státní organizace, o poskytnutí individuální investiční dotace na vybudování dvou podchodů pod železniční tratí Praha Vysočany – Lysá nad Labem u Kbelské ulice. Doporučila pražským zastupitelům, aby dotaci ve výši 32 128 173 korun schválili.

Výstavbu nových podchodů zajistí Správa železnic v rámci stavby „Optimalizace traťového úseku Mstětice (mimo) – Praha Vysočany (včetně)“. Současný stav podjezdu pod touto tratí šířkovým uspořádáním neumožňuje bezpečný pohyb chodců a cyklistů a město počítalo s řešením tohoto problému v budoucnosti v souvislosti s rekonstrukcí Průmyslového polookruhu.

„Je důležité pracovat na zkapacitnění silnic v Praze ještě předtím, než jim odlehčí Městský okruh. Dnes jsme odsouhlasili dotaci na stavbu dvou podchodů na Kbelské, díky kterým se rozšíří úzké hrdlo Průmyslového polookruhu o jeden jízdní pruh a zároveň bezpečně oddělí pěší a cyklistickou dopravu,“ uvedl náměstek primátora hl. m. Prahy Adam Scheinherr.

Vzhledem k velmi nebezpečnému stavu pro chodce a cyklisty je žádoucí vybudování dvou podchodů pro chodce a cyklisty po obou stranách podjezdu Kbelské ulice pod železniční tratí v co největší blízkosti tohoto podjezdu. Podchod pouze pro jedné straně není dostačující, protože přejít přes Kbelskou ulici na severní straně od podjezdu je prakticky nemožné.

Takto zajištěná stavba podchodů navíc výrazně snižuje investiční náklady, protože nebude třeba platit za potřebné výluky na trati pro tuto stavbu (řádově v desítkách mil. Kč). Správa železnic podchody postaví v době výluk při vlastní rekonstrukci železniční trati a také upraví návazné komunikace včetně osazení veřejného osvětlení ke Kbelské ulici.Autor: TZ, red

Začátkem prosince nepoteče voda v těchto městských částech

Dnes v 10:46

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na začátek prosince. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6 na jaře a v létě rozkvete, radnice připravuje nové záhony

Včera v 09:58

V Praze 6 na jaře rozkvetou nové záhony. Jejich přípravu v listopadu zahájil odbor životního prostředí radnice. Přibudou záhony trvalek, letniček i nové květnaté pásy.

Praha 12 zve na Příběhy našich sousedů

26. listopadu 2021 ve 12:05

Prezentace projektu Příběhy našich sousedů se koná v pondělí 29. listopadu od 17 hodin v Modřanském biografu.

Praha 11 instalovala kontejnery na sběr použitých olejů a tuků

26. listopadu 2021 v 07:17

Na Jižním Městě jsou nové kontejnery na sběr použitých jedlých olejů a tuků. Dosud je bylo možné zdarma odevzdávat ve sběrném dvoře v Bartůňkově ulici.

Poslední listopadový den nepoteče voda v těchto ulicích

25. listopadu 2021 v 09:41

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na 30. listopadu. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Veletrh pražských středních škol Schola Pragensis 2021 bude znovu online

25. listopadu 2021 v 07:38

Přehlídka pražských středních a vyšších odborných škol se letos nemůže kvůli pandemii koronaviru pořádat v tradiční prezenční formě, 26. ročník veletrhu Schola Pragensis se tak ve dnech 25. až 27. listopadu 2021 opět uskuteční pouze online.

Praha 5 podpoří komunitní zahrady

23. listopadu 2021 ve 12:54

Radnice Prahy 5 chce v příštím roce finančně podpořit vznik komunitních zahrad.

Praha 4: Setkání k revitalizaci Roztylského náměstí je zrušeno

22. listopadu 2021 ve 14:14

Setkání nad studií revitalizace Roztylského náměstí sever, plánované na úterý 23. listopadu se nekoná. Důvodem je onemocnění autora studie architekta Zdeňka Sendlera.

Další články
Nahoru