dnes
Pátek - zatazeno
18°C
zítra
Sobota - polojasno
21°C
pozítří
Neděle - zatazeno
22°C
Město ve městě: AFI CITY. Izraelci postaví ve Vysočanech novou čtvrt
Vizualizace projekt AFI CITY. Zdroj: Crest

Město ve městě: AFI CITY. Izraelci postaví ve Vysočanech novou čtvrt

Izraelský developer AFI Europe chce v pražských Vysočanech v bývalém areálu ČKD Slévárny a Moury v těsné blízkosti Kolbenovy ulice vybudovat novou čtvrť s byty, kancelářemi, obchody a parkem. Projekt AFI CITY, který v únoru tohoto roku získal územní rozhodnutí, zpracovala architektonická kancelář CMC Architects. Ještě v tomto roce plánuje investor podání žádosti o stavební povolení na dvě fáze, kterými jsou rezidenční domy a první z administrativních budov. Náklady na projekt izraelský developer nezveřejnil.

Dotčené území o velikosti patnácti hektarů se nachází v těsné blízkosti Kolbenovy ulice v bývalém průmyslovém komplexu založeném v roce 1896. Po roce 1989 došlo v některých provozech k utlumení nebo ukončení výroby a místo se postupem času stalo velmi zanedbaným. Cílem revitalizace je vytvoření nové městské čtvrti, která se stane přirozenou součástí urbanismu stávající zástavby Prahy 9.

O stavební povolení na první dvě etapy chce investor požádat ještě letos. Jako první by měly v území vyrůst rezidenční domy a administrativní budova. Projekt přitom v minulosti developer už několikrát odložil, naposledy se mluvilo o tom, že začít stavět chtěla firma v roce 2013.

Podle dokumentace k posouzení vlivu projektu na životní prostředí by mělo v místě vzniknout 14 budov. V deseti z nich budou hlavně kanceláře, ve zbylých čtyřech byty. Na území o rozloze 15 hektarů chce developer vybudovat také mateřskou školku, zahradní restauraci a fitness studio. Architektonická studie počítá také s parkem.

„Realizace polyfunkčního projektu AFI CITY výrazně přispěje ke kultivaci této doposud opomíjené části Vysočan a nabídne mnoha obyvatelům Prahy a blízkého okolí práci, bydlení a odpočinek v příjemném prostředí s vynikající dopravní dostupností do centra města“, uvedl Doron Klein, generální ředitel AFI Europe Czech Republic. Přidanou hodnotu projektu je podle něj dobrá dostupnost městskou hromadnou dopravou (metrem, tramvají a autobusem) a rychlé napojení na páteřní komunikace města.


Den zdraví v Praze 5

22. května 2019 v 17:31

Radnice páté městské části a Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem v Praze pořádají již 19. ročník zdravotně vzdělávací akce pro občany Prahy 5 ve čtvrtek 30. května od 13 do 17 hodin.

Další články
Nahoru