dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C

Město uspořilo 600 milionů

Koncepční práce a úspory v oblasti IT městu přinesly za rok 600 milionů. Podle radní hl. m. Prahy Evy Vorlíčkové (TOP 09) je oblast IT pro běžného uživatele obtížně uchopitelná, a i proto láká k nepřehledným a zbytečným investicím. Přesto se radní pro informatiku povedlo během svého působení napravit mnohé a doposud ušetřila městu 600 milionů.

Po svém nástupu do funkce radní Vorlíčková (TOP 09) odhalila v IT řadu problémů vzniklých v letech 2006–2011, které se rozhodla neprodleně řešit. Zjevná zde byla nejen absence plánování architektury informačních systémů, ale především nedostatečná kontrola vynaložených finančních prostředků. „Zjistila jsem, že zde bylo běžné nesmyslně utrácet nehorázné částky, např. i za něco, co nikdy nebylo využito jako např. téměř jedna a půl miliardy zmařených investic," říká Vorlíčková a dodává: „Minulou éru hodnotím jako podstatně výhodnější pro dodavatele, než pro Prahu a její občany."

Radní Vorlíčková od svého nástupu intenzivně odstraňuje nedostatky v nastavení systému řízení, podařilo se jí zrušit či omezit připravené nevýhodné zakázky a otevřela dveře konkurenci. Např. ukončila nesmyslný projekt „Bezdrátová Praha" a iniciovala v této věci trestní oznámení na neznámého pachatele. Další významnou úsporou je bezesporu přehodnocení smluv týkající se zabezpečené sítě MEPNET, které městu přináší úsporu 3,5 mil. korun měsíčně. Dalším významným krokem je narovnání smluv v rámci zděděného projektu Opencard, kde intenzivně pokračuje v práci směrem k novému a úspornějšímu systému.


Zábavné kurzy bruslení pro děti s Monkey´s

Včera v 17:34

Jakmile začne mrznout a na venkovním hřišti na střeše pražského obchodního centra je připraven led, opět zde vypuknou úspěšné kurzy ledního bruslení pro děti, které pro děti od 4 let pořádá pohybové centrum Monkey´s Gym.

Radní Ropková představila plnění memoranda o podpoře inovativních projektů ve vzdělávání

Včera v 17:27

V prostorách Kongresového centra Praha, kde se v těchto dnech koná 22. ročník tradiční přehlídky pražského školství Schola Pragensis, představila radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková plnění memoranda o digitálním vzdělávání mezi ministerstvem školství, hlavním městem a Czech...

Sobota: Změny tras a zastávek pro linky číslo 143, 149, 176 a 191

Včera v 17:16

Z důvodu konání motoristických závodů na Strahově dochází v sobotu 25. listopadu přibližně do 8.30 do 16.00 hodin k dočasné změně trasy a zastávek pro autobusové linky číslo 143, 149, 176 a 191.  

Sobotní dopravní opatření na Strahově

Včera v 17:02

V sobotu 25. listopadu se v Praze 5 a 6 uskuteční XXII. TipCars Pražský Rallysprint. Závod se pojede po komunikacích v oblasti Strahova, které budou v době od 9 do 16 hodin uzavřeny pro dopravu.

Dnes v 17 hodin: Podvečerní Běžecká škola Prahy 6

Včera ve 12:54

Běžecký trénink po práci pod odborným vedením v Praze 6 u sochy Jana Roháče z Dubé. Ať začínáte nebo běháte či dokonce závodíte pravidelně, je dobré, aby na vás občas někdo dohlédl a poradil.

Vánoční Lemarket představí rekordní počet prodejců i hostinu pro gurmány

Včera ve 12:04

Tři dny plné lokálních tvůrců a autorských značek ve dvou patrech pražské Galerie Mánes přinese již tradiční vánoční Lemarket. Během druhého prosincového víkendu se na tomto moderním tržišti představí více než sto prodejců, což je nejvíce od vzniku akce. 

Růst cen benzinu i nafty v Praze se zastavil

Včera v 11:34

Nafta v uplynulém týdnu zlevnila o tři haléře na průměrných 30,35 koruny za litr, benzin Natural 95 stál ve středu v metropoli v průměru 31,28 Kč/l, což bylo o dva haléře méně než před týdnem. V předchozích dvou týdnech se ceny zvyšovaly o desítky haléřů.

Adventní dny na Žižkově

Včera v 11:28

Radnice Prahy 3 připravila adventní program pro dětské i dospělé návštěvníky. Těšit se můžete na rozsvícení vánočního stromu na náměstí Jiřího z Poděbrad, živý betlém nebo celou řadu koncertů a vystoupení.

Festival sportu Pro dvojku

Včera v 10:51

Sport na vlastní kůži si mohou děti i dospělí vyzkoušet na přehlídce sportovních aktivit městské části Praha 2.

Praha 2 zve na Adventní zastavení u Ludmily

Včera v 10:25

Na Vánočních trzích na náměstí Míru budou 3. prosince ve 12 hodin přítomným rozlévat vinohradští radní skvělou bramboračku.

Plavání s městskou částí Praha 1

Včera v 09:54

Plavci od těch nejmenších až po ty nejzkušenější si v sobotu 25. listopadu mohou v bazénu Tyršova domu užít vodu, vyzkoušet svoje síly a změřit se s ostatními milovníky plavání. Od 14 hodin pořádá radnice Prahy 1 Plavání s městskou částí.

Další krátké zprávy
Nahoru