dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
3°C
Metropole uložila Praze 1 neprodat dům na Václaváku za současných podmínek
Václavské náměstí. Foto: archiv

Metropole uložila Praze 1 neprodat dům na Václaváku za současných podmínek

Pražské zastupitelstvo nedoporučilo Praze 1 prodat sedm osmin domu na Václavském náměstí 39 za daných podmínek – tedy za 153 125 000 korun, což Praha 1 chtěla učinit na základě posudku Františka Mráze. Praha 1 musí vzít stanovisko města na zřetel.

Hlavní město si totiž nechalo vypracovat oponentní posudek – u znalecké kanceláře ABBEN, která dům ohodnotila na 300 milionu korun. S posudkem zastupitele seznámil radní Jan Vašíček (TOP 09). Podle jednatele společnosti Václavské náměstí 39 Františka Überalla je posudek, který si nechalo město vypracovat, neobjektivní.

Proti prodeji domu se postavili zástupci nájemníků Jiří Šváb, Jan Šmíd a Lukáš Tvrdík. Podle nich je provoz domu pro městskou část výhodný, podle Švába navíc v pozadí firmy stojí vlivný lobbyista Ivo Rittig. Pražská rada původně navrhovala usnesení, že prodej domu neschvaluje. Radní Eva Vorlíčková (TOP 09) ale uvedla, že rada původní znění změnila právě ve smyslu, že Praze 1 nedoporučuje prodej domu za daných podmínek.

dum-vaclavak-c-p-39-nahled Na původním návrhu – prodej neschválit – trval zastupitel Lubomír Ledl (KSČM). Předložil ho proto jako protinávrh. Zastupitelé ale tento návrh nepodpořili, přiklonili se k inovovanému návrhu rady.

Podle zastupitelky Prahy 1 Kateřiny Klasnové (VV) by bylo lepší, kdyby byl schválen Ledlův návrh. Schválené usnesení podle ní sice Praze 1 znemožňuje prodej za daných podmínek, ale pokud „Praha 1 bude na prodeji zavile trvat, může podat záměr znovu, jen kosmeticky upravit cenu“.

Zastupitelé ODS vyčítali kolegům z TOP 09, že se nedohodli s vedením Prahy 1. Při diskusi zazněla také výtka, že se jednání nezúčastnil starosta první městské části Oldřich Lomecký (TOP 09), který by přednesl stanovisko.


Autor: Anna Skálová

Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru