dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražský život

Město pro byznys: Praha 7 je druhá

MČ Praha 7 je podle letošního srovnávacího výzkumu Město pro byznys druhou podnikatelsky nejpřívětivější městskou částí v Praze. Praha 7 tak letos navázala na 2. místo, které v tomto výzkumu obsadila v roce 2012. Nejlépe z celé Prahy dopadla sedmá městská část v hodnocení elektronické komunikace.   

Výzkum Město pro byznys, který pořádá týdeník Ekonom, zahrnuje hodnocení podnikatelského prostředí a přístupu úřadů. Do výzkumu je automaticky zapojeno 205 měst s rozšířenou působností a 22 pražských městských částí. Město pro byznys zahrnuje všechny oblasti, které mají pro podnikatele a firmy strategický význam.

„Ocenění Prahy 7 nás samozřejmě těší, jsme si nicméně vědomí toho, že náleží ještě předchozímu vedení. V každém případě je vždy co zlepšovat, proto se budeme snažit přicházet s nápady, které přispějí k dalšímu rozvoji podnikatelského prostředí v naší městské části,“ uvedl starosta MČ Praha 7 Jan Čižinský.

Obce a městské části jsou ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnoceny na základě 34 kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.

Mezi významná posuzovaná kritéria patří hospodaření městských částí, práce úředníků, ale i nezaměstnanost, dopravní dostupnost, ceny pozemků a bytů, výše platů aj. Praha 7 zaznamenala výborný výsledek především v testu elektronické komunikace, ve kterém dopadla nejlépe z celého hlavního města.

Další články
Nahoru