dnes
Pátek - oblacno
20°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
21°C
pozítří
Neděle - prehanky-dest
22°C
Zpravodajství

Město podpořilo konferenci proti kriminalitě na internetu

Za finanční podpory hlavního města Prahy se dnes konala na Nové radnici konference Praha bezpečně online 2018. Tradiční odborná akce byla opět zaměřena na prevenci a řešení kybernetické kriminality a násilí. 

„Pokud jde o využívání internetu, žijeme v době, kdy děti v jedné z technických i sociálních oblastí předstihly generaci svých rodičů. Je proto nezbytné je vzdělávat a hovořit s nimi o trestně-právních aspektech jejich pohybu na internetu i sociálních sítích. Neboť mládež často nemá ponětí o tom, čeho se svým chováním dopouští a jaké to pro ni může mít následky. Internet je navíc silně manipulativní prostředí a některé z případů kybernetické kriminality se objasňují velmi komplikovaně. Kvalitní prevence je nezbytná.

Konference navázala na svou dlouholetou tradici. Její účastníci trvale sledují bezpečnost jako kontinuální proces, a dobře si uvědomují, že hrozby se neustále vyvíjí a mění spolu s vývojem technologických možností,“ uvedl Libor Hadrava, radní hlavního města Prahy pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality.

Letošní ročník konference svým programem oslovil především pracovníky policie, ICT specialisty státní správy a samosprávy, ICT koordinátory škol a pomáhajících subjektů a další odbornou veřejnost.

Odpolední součástí konference, která se konala ve velkém jednacím sále v budově Nové radnice, bylo i divadelní představení Ájy Marečkové a Sašy Staňkova s názvem Neslyším, ale jsem on-line.

Tři příběhy ztvárněné dvojicí herců v něm reflektovaly problém bezpečnosti dětí na internetu. Po každé ze scén následovala diskuze s diváky, kteří měli možnost na příběhy reagovat, hodnotit ho či se vyjádřit, přičemž se jim dostalo základních informací, jak se chovat, aby se sami do podobné situace nedostali.


Praha 2 zve na ‎nejlepší česká vína v Praze

22. května 2019 v 10:20

Největší degustační výstava vín v pondělí 3. června od 13:30 do 18 hodin v Novoměstské radnici v Praze 2. Všechna ze 150 vystavených českých vín se zúčastnila Národní soutěže vín.

Další články
Nahoru