dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská politika

Město neposkytlo Běchovicím dotaci na přestavbu úřadu na školu. Proč?

Pražští zastupitelé ve čtvrtek neschválili poskytnutí účelové investiční dotace městské části Praha-Běchovice ve výši 7 450 000 korun, která měla být použita na přestavbu budovy Úřadu městské části na školské zařízení.

Vedení města chtělo dokonce bod vyřadit z jednání zastupitelstva, to ale nebylo schváleno. Předtím se totiž zastupitelům dostal do ruky dopis z kontrolního výboru, týkající se údajně obavy, že by se mohlo jednat o takzvaně černou stavbu. Zastupitelé by to měli řešit v rámci příslušných výborů. Pokud by se totiž obava naplnila, podle některých názorů by se město, pokud by dotaci poskytlo, mohlo dostat až do exekuce.

Podle Březiny jsou ohroženy servery magistrátu

Zastupitelé ve čtvrtek neschválili zařazení bodu týkajícího se aktuálního stavu informatiky na pražském magistrátu. Bod navrhl zařadit zastupitel Karel Březina (ČSSD). Podle svých slov získal varovné informace o možnosti výrazného snížení bezpečnosti elektronické správy magistrátu. „Praha trénovala blackout, ale některé hrozby jsou magistrátu blíže,“ uvedl.

Ohrožen by podle něj mohl být i portál hlavního města. Chtěl proto vědět od radního Jana Vašíčka (TOP 09), který má oblast informatiky na starosti, jak by to řešil. Zastupitelstvo se tím ale odmítlo zabývat.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru