dnes
Pondělí - prehanky-dest
7°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Pražská politika

Město má Protikorupční strategii pro období 2017 - 2019

Rada hl. m. Prahy dnes schválila Protikorupční strategii pro období 2017–2019. Konkrétní opatření budou postupně aplikována nejen na magistrátu, ale i v příspěvkových organizacích a městských firmách. 

Schválení protikorupční strategie je také jednou ze zásadních podmínek stanovených Evropskou komisí pro čerpání strukturálních a investičních fondů Evropské unie.

Protikorupční strategie definuje základní směřování aktivit především v oblasti aktivní prevence boje jak s korupcí samotnou, tak s dalšími negativními jevy, které ji doprovázejí. Zaměřuje se na postupy a opatření uvnitř organizační struktury města, které by měly být implementovány na všech úrovních řízení, které mohou být potenciálně z hlediska korupce zranitelné.

Již od počátku bude postupně probíhat důsledná kontrola nově přijatých opatření, účinnost strategie bude každoročně vyhodnocována a výsledek předložen Radě hl. m. Prahy.

Vztahovat se bude na všechny zaměstnance hlavního města Prahy zařazené do Magistrátu hl. m. Prahy a také je kladen důraz, aby se stejnou měrou vztahovala i na členy orgánů hl. m. Prahy včetně členů Zastupitelstva hl. m. Prahy.

Základní principy strategie se pak budou uplatňovat i na příspěvkové organizace zřízené hl. m. Prahou a budou se prosazovat v obchodních společnostech s majetkovým podílem hl. m. Prahy.

Hlavními hodnotami při naplňování Protikorupční strategie na všech úrovních jsou objektivita, otevřenost, profesionalita a odpovědnost, kvalita a efektivita, integrita, vzdělanost a úcta k lidem.
Další články
Nahoru