dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Město koupí dvě stě vozů pro pražské strážníky
Městská policie. Foto: archiv

Město koupí dvě stě vozů pro pražské strážníky

Pražští zastupitelé schválili podmínky pro vypsání veřejné zakázky na nákup nových vozidel pro městské policisty. Mají jich být dvě stovky. Dalších šestnáct automobilů má být pro referát magistrátu.

Nákup má být rozdělen do tří částí. Celá veřejná zakázka má být realizována v období od června 2014 do června 2018. Zastupitelé se shodli na tom, že městská policie nové vozy potřebuje, zastupitel Petr Hulinský (ČSSD) nicméně vyjádřil obavu, aby zakázka nebyla ušita na míru jedné automobilce.

Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) upozornil na to, že tři roky nebyl policejní vozový park obnovován. I podle bývalého primátora Bohuslava Svobody (ODS) je nákup nutný. Zeptal se jen, v čem je rozdíl oproti návrhu za jeho vedení, který zastupitelstvo letos odmítlo.

Ředitel Městské policie hl. m. Prahy Eduard Šuster odpověděl, že zakázka je prodloužena z dvou let na čtyři roky, ale počet aut se zvýšil jen o čtvrtinu. „Nerad bych se dostal do stavu, že by policisté nemohli do pěti či deseti minut přijet proto, že nemají čím,“ řekl. Základním kritériem pro výběr dodavatele má být nejnižší nabídková cena.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru