dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Město hříchu? Ani ne, v Praze meziročně klesla kriminalita o 11 procent
Ilustrační foto: archiv MP

Město hříchu? Ani ne, v Praze meziročně klesla kriminalita o 11 procent

V Praze za letošních 11 měsíců klesla kriminalita o 11,4 procenta na zhruba 67 000 trestných činů. Proti stejnému období loňského roku pražští policisté řešili o 8600 trestných činů méně. Novinářům to dnes řekl náměstek ředitele pro kriminální službu a vyšetřování Ivan Smékal.

Podle Smékala letos v metropoli meziročně klesá počet krádeží, vloupání i drobné kriminality. Zdůraznil například, že počet kapesních krádeží klesl téměř o čtvrtinu.

Počet loupežných přepadení klesl z loňských 553 na letošních 343 loupeží. Jejich objasněnost je proti loňsku mírně vyšší. „Před zhruba deseti roky jsme mohli denně s kolegy počítat, že máme kolem pěti loupeží, teď máme pouze loupež a kousek," podotkl Smékal.

Podle pražské policie klesá i počet přepadení bank. Loni jich bylo 27, z toho 21 bylo objasněno. Letos zatím bylo 12 přepadení bank a deset jich policisté objasnili.

Podle šéfa pražského oddělení loupeží Jiřího Zábrodského se v minulosti počet přepadení bank pravidelně zvyšoval ke konci roku. V roce 2004 podle něj bylo v prosinci 14 přepadených bank, před třemi roky čtyři, loni dvě a letos zatím jedna.

Proto se teď policisté více zaměřují na zabezpečení bank a spolupracují na tom s Českou bankovní asociací.

„Policie se zaměřuje i na zvýšenou ochranu převozu tržeb a převozu finanční hotovosti," dodal Zábrodský. Důvodem pro pachatele loupeží v tomto období jsou podle něj hlavně vyšší tržby, které mají obchodníci ke konci roku v souvislosti s Vánocemi.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru