dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Město chce přispět k přátelskému soužití migrantů a české veřejnosti
Ilustrační foto: freeimages

Město chce přispět k přátelskému soužití migrantů a české veřejnosti

Pražští zastupitelé dnes schválili návrh Koncepce hlavního města Prahy pro oblast integrace cizinců. Ta mimo jiné předpokládá podporu přátelského soužití migrantů a majoritní společnosti.

K 31. říjnu 2013 bylo v České republice evidováno 435 719 cizinců s přechodným nebo trvalým pobytem, z toho 158 725 cizinců žijících v Praze.

Náměstek primátora Václav Novotný (TOP 09) řekl, že koncepce nese motto „Praha – metropole všech“. Koncepce navrhuje, jakým směrem by měla pražská integrační politika v budoucích letech směřovat, aby se hlavní město Praha rozvíjelo jako dynamická a moderní metropole.

Hlavním cílem koncepce je vytvoření koordinovaného systému spolupráce všech subjektů působících na území hlavního města v oblasti integrace migrantů za účelem efektivní práce s migranty a jejich snadnější integrace do majoritní společnosti.

Dále podpora přátelského soužití migrantů a majoritní společnosti, podpora sousedských aktivit, zajištění finančních zdrojů na realizaci integračních aktivit, podpora rozvoje nových i stávajících služeb a aktivit pro migranty, zapojení migrantů do veřejného života města či zvyšování informovanosti veřejnosti v otázce integrace migrantů.

Zastupitel Lubomír Ledl (za KSČM) uvedl, že z pražské koncepce by mohla vycházet i celostátní koncepce pro oblast integrace cizinců. Novotný řekl, že s tím souhlasí, dokument podle jeho slov předpokládá diskusi jak se zástupci státu, tak i s městskými částmi a neziskovými organizacemi.

Už na samotné koncepci spolupracovali zástupci města, městských částí, státních i nevládních organizací, migrantů a jejich sdružení i ostatních Pražanů.


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru