dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C

Měsíc říjen v růžové

Boj proti rakovině prsu již dlouhá léta symbolizuje růžová barva a měsíc říjen je celosvětově věnovaný veřejným projektům, které pomáhají šířit povědomí o této problematice a podpořit prevenci, protože především včasná diagnostika může vést k úspěšné léčbě. V zahraničí se tradice října v růžové udržuje již 27 let a Obchodní centrum Letňany se k ní letos připojuje ve spolupráci se sdružením Mamma HELP a lékaři z Onko Centra, aby v rámci svého Měsíce v růžové návštěvníkům připravili co nejvíce informací i příležitostí se aktivně do boje proti rakovině prsu zapojit.

V OC Letňany bude celý říjen postaven informační stánek, kde budou každý den k dispozici Mamma HELPky připravené na dotazy týkající se nejen této problematiky. Návštěvníci uvidí například video a materiály jak provádět samovyšetření prsu. Program doplní pravidelné přednášky lékařů a sbírka pořádaná Nadačním fondem Tesco, jejíž výtěžek půjde sdružení Mamma HELP. Do Měsíce v růžové se zapojí i některé obchody OC Letňany, které budou nabízet prodej produktů se slevou. Navíc OC Letňany přispěje 10 % z každého prodaného Dárkového šeku OC Letňany na sdružení MammaHELP.

Měsíc v růžové podpoří kromě řady odborníků také známé osobnosti jako např. Karolína Ruppert, Veronika Freimanová, Markéta Jaklová, Štěpánka Duchková nebo Ben Cristovao.

Přehled říjnových aktivit:

1. 10. od 16 do 19 hod.: Zahájení Měsíce v růžové v OC Letňany za přítomnosti zástupců MammaHELP, lékařů z Onko Centra a speciálního hosta Veroniky Freimanové. Odpolednem návštěvníky provede moderátorka Karolína Rupperta

12. 10.: Plaveme prsa, Bazén Lagoon – Plavecká štafeta se pořádá v jeden den ve více městech po celé republice a účastní se jí jak pacientky a členky pacientských organizací, tak sympatizující ženy, muži i děti. Štafetu v Lagoon přijde podpořit i zpěvačka skupiny Verona Markéta Jaklová. Startovné je dobrovolné a půjde na konto Mamma HELP.

12. 10., od 13 do 18 hod.: Turbo je nový kreslený film od společnosti Dreamworks, který děti seznámí s novým šnečím kamarádem během zábavního dne u fontány.

19. 10., od 10 do 19 hod.: Zdraví pro zdraví je sportovní den pro širokou veřejnost, do kterého se každoročně zapojuje více a více dobrovolníků. Letos budeme ve fitcentrech OC Letňany opět usilovat o rekord v počtu cvičících na gymnastických míčích zapsaný do České knihy rekordů.

20. 10., od 13 do 19 hod.: Módní přehlídku podzimních a zimních kolekcí 2013 s vystoupením Bena Cristovao korunuje předání šeků s finanční podporou Mamma HELP za přítomnosti hostů Veroniky Freimanové a Štěpánky Duchkové, které celý Měsíc v růžové v OC Letňany podporují.


Vánoční trhy v Bohnicích. Živý betlém a občerstvení, dílny, koncert

Dnes ve 14:17

Vánoční trhy v areálu nemocnice v Bohnicích před kostelem sv. Václava v neděli 17. prosince od 13 hodin.

Christmas Flea Market at Wine Cellar

Dnes ve 13:59

V neděli 17. prosince v 10–19 hodin blešák Flea Market at Wine Cellar Prague, tentokrát s vánoční atmosférou.

Novým pražským zastupitelem za Piráty se stal Viktor Mahrik

Dnes ve 13:02

Novým pražským zastupitelem se včera stal Viktor Mahrik (Piráti). V zastupitelstvu nahradil svého stranického kolegu Jakuba Michálka, který se stal poslancem a rozhodl se složit zastupitelský mandát.

Neděle: Národní technické muzeum za 50 korun

Dnes ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí Václava Havla mají návštěvníci v neděli 17. prosince možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 korun za osobu.

Praha 1: Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí

Dnes ve 12:26

V neděli 17. prosince od 13 hodin uslyšíte Spirituál Kvintet, Les Petits Chanteurs, Magdalenu Urbanovou a N.O.T.@

Ovečka betlémská

Dnes v 11:33

V sobotu 16. prosince mohou děti od 15 hodin zažít vánoční zázrak s chundelatou ovečkou a pastýřem. Loutková pohádka vhodná pro děti od 3 let na Plechárně.

Vánoční koleda na Desítce

Dnes v 08:02

V sobotu 23. prosince zazní na Kubánském náměstí od 11 hodin Česká vánoční mše J. J. Ryby, známé vánoční koledy a děti se mohou těšit na vánoční dílny.

Chrám P. Marie a Karla Velikého na Karlově

Dnes v 07:54

Pozoruhodný církevní objekt, kterým vás velice poutavě provede zdejší jáhen p. dr. Laňka. Budete obdivovat nejen neobvyklý tvar tohoto kostela, naleznete tady i obraz P. Marie Karlovské, ke kterému se uchylovaly pro ochranu těhotné ženy i další pozoruhodnosti.

Praha 6 má ocenění za nejlepší projekty prevence kriminality v Praze

Dnes v 07:49

Magistrát Prahy vyhlásil soutěž o nejlepší projekty prevence kriminality na území hlavního města Prahy realizované v letech 1997 až 2017. Cílem soutěže bylo připomenout problematiku prevence kriminality široké i odborné veřejnosti, ocenit úspěšnou preventivní práci v oblasti prevence kriminality...

Město přispěje na vybavení Nemocnice Milosrdných sester

Dnes v 07:36

Zastupitelstvo schválilo návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí dotací Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Příspěvek v celkové výši 1 050 000 korun bude využit na nákup nového vybavení.

Adventní koncert ve Staré čistírně

Dnes v 07:35

V sobotu 16. prosince v 18 hodin koncert v jedinečném industriálním prostředí.

Praha 1: Omezení provozu Úřadu městské části

Dnes v 07:31

Z provozních důvodů bude 29. prosince omezen provoz úřadu.

Bazárek Marie Doležalové a jejích kolegyň v Divadle Na Fidlovačce

Dnes v 07:19

V sobotu 16. prosince ve 12 hodin otevřou krám ve foyer Divadla Na Fidlovačce herečky Maruška Doležalová, Aneta Krejčíková, Ivu Pazderková, Sandra Pogodová a Vanda Chaloupková a budou prodávat vlastní kousky donesené z domovů doslova všem kolemjdoucím.

Praha 8: Ukončení sezóny Karlínských farmářských trhů 2017

Dnes v 07:04

Poslední trh sezóny 2017 v sobotu v 8 – 14 hodin. Těšit se můžete na oblíbené farmáře, občerstvení, dárky, svařák, čaj a další dobroty. Pro děti nebudou chybět workshopy a soutěže o věcné dárky.

Parkování pro návštěvy v Praze 7 během svátků

Dnes v 07:00

V Praze 7 bude od 23. prosince do 1. ledna na několika místech zajištěno bezplatné parkování pro návštěvy. Kromě vybraných ulic městská část vyjednala také 70 míst na parkovišti HC Sparta Praha v ulici U Výstaviště.

Další krátké zprávy
Nahoru