dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Měsíc náborů vrcholí, diskařka Cechlová rozhýbala děti v Bubenči
Česká medailistka si pro děti připravila sportovní soutěže. Fot: archiv

Měsíc náborů vrcholí, diskařka Cechlová rozhýbala děti v Bubenči

Unikátní projekt Měsíc náborů do sportovních klubů, který pořádá hlavní město Praha společně s Prahou sportovní, trvá po celé září a jeho hlavním úkolem je přivézt děti ke sportu. Pomoci k tomu měla také olympijská medailistka Věra Cechlová, která si připravila v rámci projektu zábavný program pro děti ze základní školy Antonína Čermáka v Praze-Bubenči.

Dětské ruce se natahovaly po medailích diskařky Věry Cechlové. Ta svou sbírku z vrcholných atletických akcí přinesla ukázat žákům prvního stupně. „Měla jsem pro ně připraveno povídání o sportu a cestě za úspěchem, ale když jsem viděla, jak všichni pošilhávají po medailích, nechala jsem je, ať si na ně sáhnou a ptají se, na co chtějí,“ přiznala bronzová medailistka z olympiády v Aténách z roku 2004, která se však z cenného kovu mohla radovat až letos v létě, protože supeřka, která skončila třetí, byla dodatečně diskalifikována kvůli dopingu.

cechlova-diskarka-medaile-nahled

Děti měly o medaile zájem

„Bylo to skvělé, tolik otázek jsem nečekala. Zajímalo je toho skutečně hodně,“ měla radost z návštěvy školy Cechlová. V druhé polovině programu si pro děti připravila sportovní soutěže. „Běhaly rychlostní dráhu a házely do dálky. Nejlepší se mohly vyfotit s medailemi,“ podotkla úspěšná diskařka.

Radost měla především z toho, s jakým nadšením se děti do soutěží pustily. „Pokud to takhle půjde dál, jsme díky podobným projektům jako Měsíc náborů na dobré cestě, jak děti ke sportu zase přivést. Mně dneska ukázaly, že k němu rozhodně nemají daleko,“ říkala s nadšením Cechlová.

Projekt Měsíc náborů do sportovních klubů pokračuje do konce září. Zapojeno je do něj téměř 150 klubů z celé Prahy a také řada sportovních osobností, které chtějí dětem cestu ke sportu ukázat.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Smrt Spartě, papouškoval slávista Stoch. Případ řeší disciplinárka

25. září 2017 ve 12:39 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Když fotbalová Slavia minulou středu porazila v pohárovém utkání na svém hřišti Třinec 5:1, tradiční děkovačky s fanoušky se účastnil i Miroslav Stoch. Jelikož byl strůjcem obratu favorita v druhém poločase, ujal se předříkání. Jeden z členů kotle mu však poradil starou verzi, jejíž součástí je...

Dukla opět podpoří dětské hemofiliky, věnuje jim derby se Spartou

25. září 2017 v 11:26 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

I v letošní sezoně pokračuje partnerství Dukly s neziskovou organizací Hemojunior, která sdružuje dětské hemofiliky. Tentokrát jim věnuje fotbalový klub domácí utkání se Spartou, které se odehraje v sobotu 30. září od 20 hodin. 

H-Triatlon chystá pražský podzimní čtyřboj - hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký

22. září 2017 v 08:00 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Sdružení H-Triatlon pořádá již tradiční podzimní čtyřboj, který se uskuteční v neděli 24. 9. 2017 ve sportovním centru Prosek na Praze 9. Všichni aktivní sportovci a sportovní nadšenci se mohou těšit na kombinaci čtyř disciplín – hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký. Účastníci mohou...

Další články
Nahoru