dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Měsíc náborů do sportovních klubů chce dětem ukázat cestu k pohybu
Festival sportu pro děti se uskuteční již tuto sobotu. Ilustrační foto: www.sportacek.cz

Měsíc náborů do sportovních klubů chce dětem ukázat cestu k pohybu

Více než stovka pražských sportovních klubů je po celé září připravena otevřít dětem dveře do světa pohybu a zábavy. Každý zájemce si bude moci zdarma vyzkoušet jakýkoliv sport, který se mu bude líbit. Součástí projektu Měsíc náborů do sportovních klubů bude v sobotu 7. září i festival sportu pro děti Sporťáček.

Dvě hodiny denně tráví české děti u počítače nebo televizní obrazovky, na sport si přitom tři čtvrtiny z nich nenajde ani hodinu denně. Téměř polovina mládeže mezi 15 a 18 lety má nadváhu, což je šestkrát více než v roce 1996. Alarmující stav se bohužel stále zhoršuje, dětí v klubech ubývá a sportu se ve volném čase nechce trávit polovině Čechů.

Měsíc náborů do sportovních klubů má pomoci tyto problémy řešit a upozornit na ně, jeho cílem je zároveň propagace zdravého životního stylu zacílená na děti od šesti let. Akce byla zařazena i do projektu Česko sportuje, který realizuje Český olympijský výbor.

„Měsíc náborů může dětem pomoci překonat ostych a přijít na nábor, aniž by měly mít obavy, že nebudou přijaty. Důležité je, aby si z něj odnesly pozitivní zkušenost,“ vysvětluje Petr Bříza, zastupitel a předseda komise hl. města Prahy pro sport. „Věřím, že budou letošní nábory i díky těmto aktivitám zdaleka nejúspěšnější za poslední roky.“

Pomyslný start celého Měsíce náborů do sportovních klubů obstará stále populárnější festival sportu pro děti Sporťáček, který 7. září v areálu Hamr Braník představí na jednom místě sporty tak, aby si na ně rodiče i jejich děti mohli „sáhnout“ a poznat trenéry, kterým děti svěří.

Zároveň umožní získat cenné informace o všem, co ke sportování patří. Sporťáček nezapomněl pozvat ani fyzioterapeuty, sportovní lékaře a psychology. V rámci celého dne budou probíhat nejrůznější exhibiční vystoupení, rozhovory se sportovci, autogramiáda a další.

Nabídka sportů, které si mohou děti i jejich rodiče vyzkoušet, je díky více než stovce zapojených klubů široká. Vedle tradičních aktivit jako jsou fotbal, lední hokej, atletika či tenis nechybí různá bojová umění, gymnastika, sportovní tance, golf, střelba, kuželky, biatlon a další. Kompletní seznam klubů včetně detailního programu a kontaktních údajů je k dispozici na portálu www.prahasportovni.cz.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru