Dnes Úterý - jasno 16°C
Zítra Středa - polojasno 17°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Měření vyloučila obsah azbestu v ovzduší u hotelu InterContinental

V rámci stavebních prací na hotelu InterContinental na Starém Městě bylo nalezeno 35 tun dnes již zakázaného azbestu. Ve spolupráci s hygieniky stavební firma nebezpečnou látku likviduje. Podle měření z tohoto týdne, které provádí certifikovaná laboratoř, jsou ve vzduchu u hotelu nulové hodnoty koncentrace azbestových vláken ve vzduchu.

Zatím poslední měření bylo provedeno laboratoří Aquatest ve středu 26. května. A stejnou nulovou hodnotu měla i dvě předchozí měření provedená stejnou společností 28. dubna a 19. května.

„Vše jsem osobně zkontroloval a jednal s investorem, s Hygienickou stanicí hl. m. Prahy, představiteli Metrostavu a dalšími odborníky a z jednání jasně vyplynulo, že všechna měření jsou v pořádku a zvolená technologie je jediná možná,“ uvedl během páteční kontroly starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Podle něj je o měření a dalších novinkách ohledně rekonstrukce průběžně informována sousedící ZŠ nám. Curieových a rodiče dětí, které ji navštěvují. Laboratoř Aquatest podle Hejmy bude provádět měření po každých dvou dnech práce s azbestem.


Autor: red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru