Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Měření vyloučila obsah azbestu v ovzduší u hotelu InterContinental

V rámci stavebních prací na hotelu InterContinental na Starém Městě bylo nalezeno 35 tun dnes již zakázaného azbestu. Ve spolupráci s hygieniky stavební firma nebezpečnou látku likviduje. Podle měření z tohoto týdne, které provádí certifikovaná laboratoř, jsou ve vzduchu u hotelu nulové hodnoty koncentrace azbestových vláken ve vzduchu.

Zatím poslední měření bylo provedeno laboratoří Aquatest ve středu 26. května. A stejnou nulovou hodnotu měla i dvě předchozí měření provedená stejnou společností 28. dubna a 19. května.

„Vše jsem osobně zkontroloval a jednal s investorem, s Hygienickou stanicí hl. m. Prahy, představiteli Metrostavu a dalšími odborníky a z jednání jasně vyplynulo, že všechna měření jsou v pořádku a zvolená technologie je jediná možná,“ uvedl během páteční kontroly starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Podle něj je o měření a dalších novinkách ohledně rekonstrukce průběžně informována sousedící ZŠ nám. Curieových a rodiče dětí, které ji navštěvují. Laboratoř Aquatest podle Hejmy bude provádět měření po každých dvou dnech práce s azbestem.


Autor: red

Praha 1: Uzavření úřadu

14. října 2021 v 10:47

Radnice první městské části informovala, že v pátek 29. října bude úřad městské části Praha 1 u provozně-technických důvodů uzavřen.

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

13. října 2021 v 10:39

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

Téma předškolního a školního vzdělávání na setkání v Praze 5

12. října 2021 ve 23:07

Tisková konference a setkání s aktéry MAP se bude konat 14. října od 16 hodin v ZŠ a MŠ Kořenského. Tématem bude předškolní a školní vzdělávání.

Další články
Nahoru