dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská doprava

Méně hluku v Bubenské ulici

Od pondělí 18. května zahájila Technická správa komunikací celkovou rekonstrukci ulice Bubenská v Praze 7. Akce je zařazena do projektů, které se zaměřují na odstranění hlukové zátěže v metropoli. 

U těchto akcí dochází ke změně krytu vozovky z dlažby na živičný povrch, což vede ke snížení hluku.  Kompletní rekonstrukce bude trvat do 4. října, od ulice U Výstaviště k ulici Na Šachtě. Komunikace je v úseku ulic U Výstaviště a Na Šachtě je uzavřena.

Celková rekonstrukce zahrnuje výměnu stávající dlažby za živičný povrch. V koordinaci s TSK je plánována i oprava vodovodního řadu, kterou provede Pražská vodárenská společnost (PVS) a pokládka kabelů k obnově světelného signalizačního zařízení (spol. ELTODO).

Chodníky jsou navrženy z kamenné mozaiky a chodníkové přejezdy z kamenné dlažby. Dále dojde k úpravě odvodnění komunikace.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru