Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Memorandum o spolupráci uzavřeli zástupci Letiště Praha a radnice Prahy 6

Vzájemný respekt, otevřenost a vstřícnost za budoucí rozvoj obou stran dnes podpisem memoranda o spolupráci uzavřeli zástupci Letiště Praha a radnice Prahy 6. Společně chtějí řešit a optimalizovat zejména vlivy, které jsou způsobené provozem letiště a zlepšovat životní podmínky a prostředí, na něž má provoz na letišti vliv.

„Letiště Praha bude, na základě praktických zkušeností ostatních evropských letišť, udržovat určité postupy za účelem snížení hluku z leteckého povozu. Jde například o eliminaci starších a hlučných typů letadel z provozu a povolení nočního provozu na Letišti Václava Havla Praha pouze nejtišším typům letadel, která splňují limity stanovené v Mezinárodní úmluvě o civilním letectví a v konkrétním předpisu L16,“ říká k potvrzené spolupráci Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Zároveň po případném zprovoznění a kolaudaci paralelní dráhy s hlavní vzletovou a přistávací dráhou bude dnešní vedlejší dráha 12/30 změněna na pojezdovou dráhu a nebude využívána pro vzlety a přistání letadel.

„Městská část Praha 6 vnímá potřebu Letiště Praha rozvíjet leteckou dopravu v České republice, a proto vítám projekty, které přinesou snížení negativního vlivu leteckého provozu právě na území a občany městské části. Stejně tak si cením i dlouhodobé podpory jazykového vzdělávání žáků základních škol,“ dodává Jakub Stárek, starosta Prahy 6.

Letiště Praha a Praha 6 společně podporují výstavbu kolejového spojení letiště s centrem hlavního města Prahy, které bude šetrné k životnímu prostředí a zajistí dostatečnou přepravní kapacitu. Společnou podporu má i dostavba severní části silničního okruhu kolem Prahy, který výrazně ulehčí pozemní dopravě uvnitř městské části.

Memorandum nabývá platnosti a účinnosti dnem podpisu na dobu pěti let.
Autor: Alo

PVK: Zákaznický portál bude přístupný jen přes webovou aplikaci

23. května 2024 v 08:44

Podpora mobilní aplikace Moje Voda bude ukončena k 31. květnu letošního roku. Z podrobné analýzy dat totiž vyplynulo, že mobilní aplikace Moje Voda se již téměř nevyužívá.

Praha 15 získala dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský

21. května 2024 v 07:13

Praha 15 získala dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský na realizaci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území správního obvodu Praha 15 – MAP IV.

Nový cirkulární spot Sto•re v Holešovické tržnici představuje disrupci v nakupování

16. května 2024 ve 12:34

V nově otevřeném cirkulárním obchodě Sto•re je normální STOkrát REcyklovat. Podle jeho tří hlavních zakladatelek je přirozené nenakupovat pořád nové. Pražané tak mají možnost pořídit si kurátorovaný nábytek, opravenou elektroniku, nádobí, předměty běžné denní potřeby i zachráněné pokojové...

Projekt Biometan získal ocenění Sustainability Star

13. května 2024 v 10:43

Projekt „Biometan – Využití kalového plynu na ÚČOV Praha“, který realizovala společnost Česká voda – MEMSEP ze skupiny Veolia pro Pražskou vodohospodářskou společnost v roce 2023 sbírá ocenění za oceněním. V březnu byl projekt jmenován Vodohospodářskou stavbou roku v kategorii do 50 mil. Kč za...

Další články
Nahoru