Dnes Sobota - jasno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 21°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Byznys

Memorandum o spolupráci uzavřeli zástupci Letiště Praha a radnice Prahy 6

Vzájemný respekt, otevřenost a vstřícnost za budoucí rozvoj obou stran dnes podpisem memoranda o spolupráci uzavřeli zástupci Letiště Praha a radnice Prahy 6. Společně chtějí řešit a optimalizovat zejména vlivy, které jsou způsobené provozem letiště a zlepšovat životní podmínky a prostředí, na něž má provoz na letišti vliv.

„Letiště Praha bude, na základě praktických zkušeností ostatních evropských letišť, udržovat určité postupy za účelem snížení hluku z leteckého povozu. Jde například o eliminaci starších a hlučných typů letadel z provozu a povolení nočního provozu na Letišti Václava Havla Praha pouze nejtišším typům letadel, která splňují limity stanovené v Mezinárodní úmluvě o civilním letectví a v konkrétním předpisu L16,“ říká k potvrzené spolupráci Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Zároveň po případném zprovoznění a kolaudaci paralelní dráhy s hlavní vzletovou a přistávací dráhou bude dnešní vedlejší dráha 12/30 změněna na pojezdovou dráhu a nebude využívána pro vzlety a přistání letadel.

„Městská část Praha 6 vnímá potřebu Letiště Praha rozvíjet leteckou dopravu v České republice, a proto vítám projekty, které přinesou snížení negativního vlivu leteckého provozu právě na území a občany městské části. Stejně tak si cením i dlouhodobé podpory jazykového vzdělávání žáků základních škol,“ dodává Jakub Stárek, starosta Prahy 6.

Letiště Praha a Praha 6 společně podporují výstavbu kolejového spojení letiště s centrem hlavního města Prahy, které bude šetrné k životnímu prostředí a zajistí dostatečnou přepravní kapacitu. Společnou podporu má i dostavba severní části silničního okruhu kolem Prahy, který výrazně ulehčí pozemní dopravě uvnitř městské části.

Memorandum nabývá platnosti a účinnosti dnem podpisu na dobu pěti let.
Autor: Alo

Soutěž EY Podnikatel roku 2023 hlavního města Prahy a Středočeského kraje spustila nominační fázi

8. září 2023 v 11:15

Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody a ve spolupráci s inovační agenturou SIC vyhlásila devatenáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Celkem osm podnikatelů z těchto dvou regionů se v minulosti stalo...

Fakulta dopravní ČVUT v Praze podepsala nové strategické partnerství se společností SITA

8. září 2023 v 08:22

Ve středu 6. září byla podpisem partnerství mezi společností SITA a Fakultou dopravní ČVUT v Praze obnovena spolupráce zaměřená jak na vzdělávání nových odborníků, tak i na projektové záměry v oblasti letecké dopravy.

Wolt zavádí nonstop provoz, vedle restaurací nabídne i potraviny nebo květiny

29. srpna 2023 v 07:28

Finská technologická společnost Wolt zavádí v hlavním městě nepřetržitou rozvážku z vybraných podniků. Většina pražských zákazníků si tak nyní může objednávat v režimu 24/7 se stejným servisem, na který jsou zvyklí. Zákaznická podpora funguje po celou noc a je připravena pomoct zákazníkům v řádu...

Další články
Nahoru