dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Pražská doprava

Memorandum o dopravní spolupráci již podepsalo pět městských částí

Po roce od podpisu čtyřstranného Memoranda o spolupráci v dopravě k němu v těchto dnech přistoupil pátý partner. K městským částem Praha 1, Praha 2, Praha 3 a Praha 9 se nyní připojila také Praha 10. Dodatek k Memorandu stvrzující pátého smluvního partnera byl podepsán 1. června-

Na obsahu Memoranda se nic nemění. Smluvní strany se jeho podpisem zavázaly ke spolupráci při řešení dopravy v širším centru, při výměně praktických zkušeností a koordinaci jednotlivých dílčích postupů.

„Rozšíření smluvních stran o další pražskou městskou část je logický krok. Všichni se potýkáme s podobnými problémy, navíc s Prahou 10 se dělíme o část Vinohrad. Aktuálními problémy jsou například změny v systému zón placeného stání, plánovaná humanizace Severojižní magistrály, chystané změny v MHD a dobudování městského silničního okruhu,“ uvedl místostarosta pro oblast dopravy Jan Korseska, který Memorandum podepsal za Prahu 2.

Městské části se podpisem Memoranda zavazují k tomu, že si budou vzájemně poskytovat odbornou a jinou pomoc. To se už v praxi děje. „Vzájemná spolupráce se už v minulosti osvědčila při připomínkování návrhu změn v systému zón placeného stání, které jsme poslali hlavnímu městu Praha,“ doplnil Jan Korseska.


Další články
Nahoru