dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Pražské krimi

Měli jste zapnuté pásy?

Ve druhém zářijovém týdnu, ve středu a ve čtvrtek, proběhla na území hlavního města dopravně bezpečnostní akce, která se konala v rámci celorepublikové akce pod názvem „Tispol pásy“. Byla zaměřena hlavně na kontrolu osob, zdali jsou pří jízdě ve vozidle připoutáni.

Do akce bylo po oba dny nasazeno celkem 189 dopravních a pořádkových policistů, kteří zkontrolovali přesně 3202 vozidel.

Při akci policisté odhalili celkem 581 porušení zákona, z toho bylo 57 nepřipoutaných osob na předních sedadlech a tři nepřipoutané osoby v autosedačkách.

Kontrolou policisté také zjistili řidiče, který řídil vůz pod vlivem drog, a dalších šest řidičů bylo chyceno při jízdě pod vlivem alkoholu. Všech těchto sedm případů bylo v rovině přestupku. Pět set třicet sedm přestupků bylo vyřešeno uložením pokut v celkové výši 195 400 korun. Zbývajících 44 porušení silničního zákona policisté oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Jízda bez platné dálniční známky se nevyplatila sedmi řidičům a stejný počet řidičů byl potrestán za nedodržení bezpečnostních přestávek. V šesti dalších případech byla uložena kauce v celkové výši 80 tisíc korun.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru