dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Měl zkušenosti s atopickým ekzémem, tak vyvinul speciální oblečení
Byly vyvinuty idětské komplety. Ilustrační foto: archiv

Měl zkušenosti s atopickým ekzémem, tak vyvinul speciální oblečení

"Na základě životních zkušeností s atopickým ekzémem jsem navrhl komplet, který chrání pokožku před rozškrábáním při záchvatech svědění,“ vysvětluje Jakub Dohnal, výrobce kompletu PROATOPIC. „K výrobě kompletu mě inspiroval nedostatek oblečení, které je skutečně vhodné pro ekzematiky,“ doplňuje.

Komplet PROATOPIC je český výrobek ze 100 % nebarvené a nebělené BIO bavlny, díky které spolehlivě zabraňuje rozšiřování ekzému na horní polovině těla. Materiál je šetrný k pokožce a snadno se čistí.

Komplet se sestává z trika a rukavic s vloženou vnitřní vrstvou, které jsou připevněné tak, že se ekzémem postižený člověk nemůže ve spánku z kompletu dostat.

To zabraňuje nekontrolovatelnému rozškrábání ekzémem postižené pokožky a drsné dření mění přes jemnou látku v příjemné neinvazivní mnutí. Komplet neobsahuje žádné zipy, knoflíky nebo hrboly a švy jsou navíc vedené z vnější strany pro maximální pohodlí.

„Při vývoji jsem vycházel kromě jiného z podnětů od ostatních ekzematiků, lékařů a dalších specialistů zaměřujících se na kožní nemoci a jak dětské tak dospělé komplety PROATOPIC byly lékařsky testovány a schváleny,“ tvrdí Jakub Dohnal.

Komplety jsou vhodné pro všechny věkové kategorie se všemi druhy kožních onemocnění, ať už se jedná o atopický ekzém, neštovice či lupénku. Lehký a prodyšný materiál kompletu brání kontaktu prstů s pokožkou a navíc dobře odvádí – pro kůži agresivní pot – z těla.


Autor: Lukáš Plecháček

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

Dnes ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru