Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Měl zájem o boxy, možná půjde do cely
Štípací kleště, které zadržený muž používal při vykrádání boxů. Foto: Policie ČR

Měl zájem o boxy, možná půjde do cely

Pražským policistům se v uplynulých dnech podařilo dopadnout pachatele sériového vloupání do zásilkových boxů, z nichž několikrát odcizil zboží. V případě odsouzení mu hrozí několikaleté vězení. Informovala o tom policejní mluvčí Martina Špryslová.

Od půlky března kriminalisté třetího policejního obvodu pátrali po muži, který se opakovaně vloupal do zásilkových boxů v Praze 8 a v Praze 9.

Nejdříve vypáčil dvířka schránek, poté zboží odcizil. Jeho plán mu vycházel do doby, než byl při poslední vloupačce přistižen a zadržen policisty. Do současné doby je muži připisováno jedenáct případů vloupání do boxů, které prováděl stejným způsobem. Především se jednalo o odcizené brusky a sady aku nářadí.

„Svým jednáním tak způsobil celkovou škodu přesahující částku stotisíc korun. Devětatřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci. V případě odsouzení mu hrozí až pět let za mřížemi,“ sdělila Špryslová.


Autor: red

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

Včera v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Necelých čtyřiadvacet hodin po loupeži skončil ve vazbě

17. srpna 2022 v 09:19

Kriminalisté prvního policejního obvodu pracovali na objasnění případu loupeže, která se odehrála v pátek 12. srpna ve zlatnictví v Praze 6. Kolem půl čtvrté odpoledne vstoupil do provozovny neznámý muž a choval se jako běžný zákazník. Prohlížel si vystavené zboží a komunikoval se zaměstnankyní...

Kradl po celé Praze a utíkal policistům. Osudnými se mu staly eskalátory

16. srpna 2022 v 19:03

Policisté z místního oddělení Krakovská řešili na začátku srpna sérii vloupání na Václavském náměstí, kterou měl na svědomí neznámý muž. V průběhu jedné hodiny se vloupal do celkem čtyř objektů, kde zanechal škody za desítky tisíc korun.

Ve sklepě hořela elektrokoloběžka, jedna osoba skončila v péči záchranářů

16. srpna 2022 v 07:11

Hasiči zasahovali 15. srpna od 9 hodin v Herálecké ulici v Praze 4. Ve sklepě obytného domu hořela elektrokoloběžka a vybavení sklepa.

Další články
Nahoru